Jak do hodinek s HarmonyOS a WearOS nainstalovat Nagram?

Telegram klientům pro chytré hodinky Huawei s HarmonyOS jsem se v jednom článku již věnoval. Jak ale do hodinek s HarmonyOS a WearOS nainstalovat třeba takového klienta Nagram? Jedná se o výborného Telegram klienta s příjemnými funkcemi.

Nejdříve upozornění

Rád bych upozornil, že tento článek slouží výhradně informativně. Postup níže případně doporučuji používat jen lidmi, kteří opravdu vědí, co dělají. Případné problémy s hodinkami či jiným zařízením nesete jen na vlastní riziko. Postup nemusí být plně funkční na všechny modely chytrých hodinek s HarmonyOS, WearOS či jiným operačním systémem.

Jak Nagram stáhnout?

Nagram je neoficiálním Telegram klientem, takže jeho distribuce probíhá skrze Telegram a Github. Je tedy na vás, kde si instalační APK soubor stáhnete. Ve videu níže v tomto článku můžete vidět stažení z oficiálního Telegram kanálu vývojáře Nagramu.

Musíte počítat s tím, že Nagram instalujete do chytrých hodinek, nikoliv do mobilního telefonu. Musíte si stáhnout verzi, která bude s procesorem v hodinkách fungovat! Stahujte tedy jen APK soubory s popiskem „armeabi-v7a“ v názvu. Do hodinek s HarmonyOS doporučuji nainstalovat soubor s názvem „Nagram-vx.x.x-full-armeabi-v7aNoGcm.apk“.

Jak Nagram do hodinek nainstalovat a přihlásit se k Telegramu?

Nagram používám v chytrých hodinkách Huawei Watch 4 Pro se systémem HarmonyOS. Funkční ale bude i v systému WearOS od Googlu. Narazit však můžete na různá omezení, za která by případně mohl pouze výrobce vašich hodinek.

  • Stažený APK soubor aplikace Nagram do hodinek bezdrátově nainstalujte ideálně skrze počítač – návod na instalaci.
  • Nainstalovaný Nagram v hodinkách spusťte. Povolte potřebná oprávnění a během chvilky narazíte na problém, že je aplikace optimalizována na rozlišení mobilů, nikoliv malého displeje hodinek – návod na úpravu rozlišení.
  • V ADB pomocí jednoho příkazu upravte rozlišení, povolte všechna potřebná oprávnění a přihlaste se ke svému účtu.
  • Rozlišení pomocí jednoduchého příkazu resetujte zpět.

Co je potřeba v Nagramu nastavit, aby správně fungoval?

  • Kvůli velikosti displeje není možné odeslat napsané zprávy. Klepněte do levého rohu displeje (menu aplikace), Nastavení, Nastavení konverzace a úplně dole povolte funkci „Odesílat klávesou Enter“. Zpráva bude odeslána klávesou enter v klávesnici.
  • Doporučuji přejít do nastavení systému, kde najdete nastavení aplikaci. V seznamu vyhledejte aplikaci Nagram a povolte ji veškerá potřebná oprávnění. Cesta k tomuto nastavení se může dle výrobce a verze systému odlišovat. V případě HarmonyOS 3.1 to je v:
Nastavení hodinek/Aplikace/Aplikace/Nagram/Oprávnění.

  • Čas od času doporučuji stáhnout novější verzi Nagramu a aktualizovat ji. Není třeba starší verzi z hodinek odinstalovávat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*