Nové články z infoek.cz vždy po ruce díky mobilní aplikaci

Myslím si, že odebírání novinek z infoek.cz je nejlepší z RSS kanálu, Telegram kanále @infoek nebo Mastodonu @infoek. Máme také Instagram @infoek_cz a TikTok @infoekcz, ale někteří čtenáři požadují na svém mobilu otevřít ikonu a mít hned novinky z webu před sebou. K tomu může posloužit zástupce s odkazem z webového prohlížeče, ale k dispozici je i mobilní aplikace.

Mobilní aplikace pro Android byla dostupná již delší dobu, ale bylo třeba provést nějaké drobné úpravy, aby nadále dobře fungovala na starších i nových zařízeních. Testovat můžete tedy začít novou verzi aplikace a opět se jedná o opravdu jednoduchou aplikaci, kdy po spuštění ikony infoek.cz bude zobrazen web s novými články.

 

Nějaké ty informace o aplikaci

Aplikace je aktuálně k dispozici spíše v testovacím režimu a případné problémy mi prosím hlaste v komentářích na konci tohoto článku. Otestoval jsem ji na zařízeních se systémy Android 13 a Android 12 s různými nadstavbami systému.

Výsledky antivirových testů instalačního APK souboru aplikace

Aplikace infoek.cz nevyžaduje ani žádná citlivá oprávnění. Po instalaci tedy bude využíváno pouze internetové připojení, aby bylo možné načíst webovou stránku a články. Otravováni nebudete ani žádnými notifikacemi.

O distribuci aplikace jsem opravdu hodně přemýšlel a rozhodl jsem se, že nejsem ochoten překousnout podmínky služby Obchod Play. Ta má příšerně dlouhé schvalování nových aktualizací a Google si neustálé vymýšlí nové otravné podmínky. Aktuálně je aplikace dostupná ve formě instalačního APK souboru přímo ze serveru tohoto webu, ale i v Huawei AppGallery. Potřebné odkazy a návody najdete níže v tomto článku.

 

Stáhnout mobilní aplikaci infoek.cz

Dne 25. 12. 2022 byla provedena aktualizace aplikace. 😉

– Titulek webu aktuálního článku se zobrazuje v horním panelu
– Opraveno bylo zoomování v článcích

Skenuj pro stažení aplikace

 

Jak APK soubor aplikace nainstalovat do mobilu či tabletu?

Instalace staženého APK souboru aplikace je nesmírně jednoduchá. Stačí APK soubor jen stáhnout a nejlépe jej pak najít a nainstalovat ve vašem správci souboru. Ten by měl mít v dnešní době asi každý mobil a často aplikace nese názvy: Správce souborů, Soubory nebo Files. Stáhnout si v Obchodě Play případně můžete nějakého správce souborů např. Mi File Manager, Files by Google nebo Jednoduchý správce souborů.

  • Odkaz na podrobnější návod, jak APK soubory nainstalovat
  • Stáhněte APK soubor z odkazu výše
  • Stažený soubor najděte ve správci souboru. Nacházet se pravděpodobně bude ve složce „Download“
  • Na APK soubor klepněte prstem, povolte instalaci aplikací z neznámých zdrojů a nainstalujte ji
  • Po instalaci budete mít na úvodní obrazovce nebo v menu systému ikonu s názvem infoek.cz

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. není možno nainstalovat windows10

  2. nejde instalovat windows10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*