Recenze Movavi Video Editor – snadná úprava vašich videí

Společnost Movavi se specializuje na vývoj multimediálních aplikacích pro různé platformy. Založila ji skupina nadšenců v roce 2004 a dnes se jedná o společnost s mezinárodní působností. V portfoliu společnosti dnes najdeme poměrně dost nástrojů pro editování videí, fotek a tvorbou PDF souborů. Vývojáři se snaží poskytovat kvalitní aplikace s jednoduchým ovládáním.

Na test jsem obdržel aplikaci Movavi Video Editor, která slibuje mnoho funkcí pro snadnou editaci videí. K dispozici mám aplikaci dlouhodobě a v článcích na tomto webu se nachází videa, která jsem často právě v aplikaci od Movavi editoval. Jak se tedy aplikace povedla?

Cena aplikace a podporované systémy

Movavi Video Editor není aplikace zdarma. To může některé potenciální zájemce odradit, ale je třeba si uvědomit, že vývoj jakékoliv aplikace stojí peníze a velké množství času. Je tedy podezřelé, když vám někdo aplikaci s mnoha funkcemi nabízí zdarma. Aplikace od Movavi neodesílá velké množství dat z vašeho počítače, což jsem ověřil v aplikaci NetLimiter. Neobsahuje žádné otravné reklamy, vývojáři vydávají aktualizace a koupit si aplikaci můžete za jednorázovou částku.

Movavi vás nenutí do otravných měsíčních předplatných, což rozhodně chválím. Aplikaci si můžete stáhnout ve zkušební verzi zdarma, poté si můžete zakoupit roční licenci za 1 089 Kč s DPH. Koupit si můžete i doživotní licenci za jednorázovou částku 1 589 Kč s DPH. Firmy pak mohou koupit licenci „Business“ na rok za 2 180 Kč s DPH a doživotně za 3 970 Kč s DPH.

A na jaké systémy je aplikace dostupná? Její distribuce probíhá skrze webové stránky společnosti Movavi.com. Aplikaci si můžete stáhnout nebo rovnou zakoupit pro desktopy se systémem Windows a macOS.

Co vlastně Movavi Video Editor umí?

Aplikace Movavi Video Editor slouží pro editování jakéhokoliv videa. Uživatelské prostředí aplikace je intuitivní a zvyknete si na něj opravdu rychle. Není přeloženo do češtiny, ale těch pár anglických slovíček zvládne asi každý. Pokud neumí ani pár základních slovíček v angličtině, můžete mít bez použití překladače problém. Češtiny se možná dočkáme později nějakou z aktualizací.

Prostředí aplikace můžete ovládat především myší, různé prvky přesouvat dle svých potřeb. Přesunout kurzorem myši můžete fotky či video rovnou do aplikace z libovolné složky počítače. Chválím, že podporovány jsou některé klávesové zkratky. Klávesou „Delete“ můžete rychle odstranit označenou část videa či hudby. Fungují i některé klávesové zkratky např. pro zkopírování a vkládání videa či skladby. Klávesové zkratky si i můžeze nastavit podle sebe v: Export, Keyboard Shortcuts.

Do aplikace můžete vložit videa a obrázky v různých běžných formátech. Nemusíte tedy vkládat jen videa, ale do videa vložit nějaké fotky, vytvořit video prezentaci z fotek a vložit můžete i skladby ve formátech MP3, FLAC, WAV a další z disku počítače. Aplikace má k dispozici i své skladby a některé jsou zdarma a volně šířitelné. Ve videích můžete původní zvuk zcela vypnout a nahradit jiným, délku skladby můžete upravovat a ekvalizér por úpravu zvuku je také k dispozici.

Ve videích můžete používat různé efekty. K dispozici jsou různé filtry, animace, funkce rozostření, ořezu, běžný střih, odstranění pozadí za lidmi pomocí AI, zpomalení videa (Slow motion), detekce scén a snadno lze do videa vložit vlastní logo. Tvůrci mohou sáhnout i po samolepkách do videí. Rychle můžete vložit hezkou animaci s názvem vašeho Instagram nebo TikTok účtu. Vkládat můžete vlastní texty do videí, vybrat myší umístění a jak dlouho má být v dané scéně vidět.

Movavi Video Editor má poměrně dost efektů, samolepek a skladeb již v ceně aplikace. V prostředí ale najdete položky, které jsou označeny korunkou. Jedná se o placené efekty, které si musíte v případě potřeby dokoupit. Po zakoupení je budete moci používat. Celý obchod s efekty, skladbami a dalšími položkami najdete na stránce effects-store.movavi.com.

Výsledná videa můžete uložit tlačítkem „Export“. Po jeho použití se zobrazí menší okno, kde můžete vyplnit název videa, složku pro jeho uložení a také kvalitu. Pokud chcete možnou nejvyšší kvalitu, vyberte vždy „High“. Poté budete muset vyčkat, až se video uloží na disk vašeho počítače. Výsledná kvalita videí je na vysoké úrovni a nedochází k rozostření nebo jiné deformaci písma, což se stává u některých jiných konkurenčních editorů. Můžete také přihlásit svůj účet na YouTube nebo třeba TikTok a ihned z aplikace ho nahrát.

Závěr – stojí za to?

Movavi Video Editor jsem začal mít rád, protože je vážně uživatelsky přívětivý. Není sice zdarma, ale zas máte soukromí bez odesílání citlivých dat. To je obrovský problém velkého množství jiných aplikací, které jsou zdarma. Ve skutečnosti za takové aplikace platíte svými daty. Spíše je škoda, že prostředí aplikace není přeloženo do češtiny.

Movavi musím pochválit všechny dostupné funkce, které budou drtivé většině uživatelům postačovat. Ovládání je jednoduché, líbí se mi možnost nastavení klávesových zkratek, možnost vkládat loga, filtry a další efekty.

Cena licence je dle mého názoru přiměřená. Pokud rádi editujete videa, můžete si nejdříve stáhnout bezplatnou zkušební verzi a s aplikací se seznámit. Poté si můžete klidně zakoupit roční nebo rovnou doživotní licenci. Vše najdete na Movavi.com.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*