Proč je Microsoft OneDrive nejvýhodnější cloudovou službou?

Americká společnost Microsoft kdysi vydělávala obrovské peníze z prodejů licencí k operačnímu systému Windows. Doba se však hodně změnila a dnes Microsoft sice stále vydělává na Windows, ale již ne v takovém měřítku. Obrovské peníze společnost vydělává především na prodeji svých cloudových služeb, a to nejen pro firmy, ale i běžné uživatele.

Vlastní cloudovou službu pro běžné uživatele Microsoft nabízí již dlouhá léta. Dříve bylo možné službu znát pod názvem SkyDrive, zatímco dnes se jmenuje OneDrive. Služba je dostupná i na našem trhu, a to pro všechny platformy v češtině a k ní můžete získat již v ceně další zajímavé služby.

 

Jaké jsou ceny a prostor úložiště?

Tady si můžete prohlédnout nabídku tarifů úložiště OneDrive. Všimnout si můžete, že aktuálně má velmi nízkou cenu za 100 GB prostoru, které bude stačit asi většině uživatelům.

  • 5 GB prostoru zdarma po registraci
  • 100 GB za 39 Kč/měsíc nebo 389 Kč/rok
  • Microsoft 365 pro jednotlivce – 1 TB prostoru za 189 Kč/měsíc nebo 1 899 Kč/rok
  • Microsoft 365 pro rodiny – 6 TB prostoru za 269 Kč/měsíc nebo 2 699 Kč/rok – tarif je až pro 6 určených osob, kdy každá osoba dostane 1 TB prostoru pro svá data
Ceny tarifů na stránkách Microsoftu

 

 

Proč je dobrý tarif Microsoft 365 a jak za něj ušetřit?

K tarifům Microsoft 365 nedostanete jen obří úložiště pro všechna vaše data, ale dostanete k němu i celý kancelářský balík Office 365 již v ceně. Office bude neustále aktualizován a bude dostávat automaticky nejnovější verze pro Windows, MacOS, Android nebo iOS. V tomto balíčku najdete také antivirový program Microsoft Defender, který je již součástí operačního systému Windows v počítačích. S Microsoft 365 si jej můžete stáhnout také do svého mobilu nebo tabletu. Je zahrnut již v ceně a nebudete za něj nijak připlácet.

Microsoft Office 365 – Zdroje: Microsoft.com

Na oficiálních stránkách společnosti Microsoft je balíček Microsoft 365 pro jednotlivce a rodiny na rok za vyšší cenu, než na některých e-shopech s elektronikou. Pokud tedy chcete ušetřit pár stovek, doporučuji nejdříve zkontrolovat ceny na ověřených e-shopech. Levnější je na Datartu dokonce i Microsoft 365 pro rodiny.

Ceny na e-shopu Datart.cz

 

 

Proč chtít právě Microsoft OneDrive?

Když si to tedy shrnu, tak Microsoft OneDrive je vlastně v současné době asi nejvýhodnější cloudové úložiště. Má levné úložiště se 100 GB prostorem, ale nejzajímavější je především tarif Microsoft 365, kde dostanete pořádnou nálož 1 TB prostoru a Office 365 s mobilním Microsoft Defenderem v ceně. Na e-shopech jej lze pořídit také na celý rok celkem levně.

OneDrive nabízí také funkci Osobní trezor. Do trezoru můžete nahrát své soubory, které chcete mít více chráněné. K jeho otevření bude nutné zadat heslo a trezor se bude automaticky také zamykat. Funkce funguje ve webovém prostředí, ale i v aplikacích pro počítače a mobily.

Microsoft OneDrive má však tu obrovskou výhodu, že si můžete synchronizovat svá důležitá data v počítači se systémem Windows. Stačí se ve Windows jen přihlásit pod svým Microsoft účtem a synchronizaci na pár kliknutí nastavit. Zálohovat si můžete nejen fotografie a dokumenty, ale vlastně úplně všechny soubory ve vybraných složkách. Chcete se k souboru, který máte na ploše Windows dostat na cestách autobusem z mobilu? Není problém a najdete jej bezpečně v mobilní aplikaci OneDrive. Synchronizace je navíc okamžitá a automatická, takže o žádné soubory nepřijdete, ani když dojde k poškození vašeho pevného disku v počítači. Ikonu s přehledem o synchronizaci najdete také v liště systému Windows a nebude chybět ani v Průzkumníku Windows.

Webová verze OneDrive
OneDrive v Průzkumníku Windows 11

Pokud potřebujete zálohovat data ve svém mobilu či tabletu, tak to také není pro OneDrive problém. Zálohovat data můžete manuálně třeba skrze správce souboru či galerii fotek, ale funguje i automatické zálohování celé vaší galérie fotek. O pořízené fotky a videa tedy nepřijdete, ani když ztratíte či rozbijete svůj mobil. Aplikace není dostupná jen v Obchodě Play pro systém Android, ale i pro jablečné systémy iOS a iPadOS.

 

 

Jak je na tom ochrana soukromí uživatelů?

OneDrive nabízí také ověřování k účtu dvoufázovým přihlašováním. To funguje tak, že zadáte své klasické heslo ke službě a poté se ještě nějak ověříte. To je možné pomocí generovaných kódů ve vámi vybraném authentificatoru v mobil, SMS zprávou či záložním e-mailem.

Dnes téměř každá cloudová služba pomocí algoritmů analyzuje vaše soubory, což je strašné, ale taková je realita dnešní doby, ve které jsou cenná data uživatelů. Asi nejhorší v tomto ohledu je služba Google Fotky.

Nebudu tady tvrdit, že služba Microsoft OneDrive vaše data nijak neanalyzuje. Microsoft má také své algoritmy, které tyto procesy dělají, ale Microsoft umožnil jejich snadné vypnutí. Níže jsem vypsal cesty, kde tyto funkce lze vypnout.

  • Na počítači se přihlaste k OneDrive.com/Vpravo nahoře ikona nastavení/Možnosti/Vlevo Fotky/Vypnout označování fotografií
  • Vpravo nahoře klikněte na ikonu svého profilu/Můj účet Microsoft/Ochrana osobních údajů/Řídící panel soukromí. Zde můžete spravovat vaše údaje o poloze, historii hledání, aktivity multimédií a další informace. Lze ukládání vypnout a smazat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*