DDoS útoky na ruské cíle stále probíhají. Jak to funguje?

Napadení suverénní Ukrajiny přineslo kybernetické útoky, a to nejen „obávaných ruských hackerů“, ale i celého svobodného světa. Nejčastěji jsou využívány jednoduché DDoS útoky a objevilo se několik odkazů na webové nástroje se snadným prováděním útoků na ruské cíle. Aktuálně tyto weby většinou nefungují, ale útoky stále probíhají a nástroje fungují.

Ukrajinská skupina IT Army of Ukraine pravidelně útočí na ruské cíle, díky čemuž vyřadí různé služby v Rusku. Týkalo se to dezinformačních webů, rozvozů jídla, bankovních služeb, e-shopů podporující ruskou armádu a další. Útok je tedy jednoduchý, ale účinný. Samozřejmě ale neútočí ve velkém jen svobodný svět, ale i rusové, kterým se podařilo z provozu vyřadit poměrně dost webů po celém světě, a to i těch českých.

Chcete Ukrajině pomoci?

Rusko na Ukrajině stále provádí ostřelování civilních cílů a dopouští se dalších ohavných válečných zločinů. Jedná se tedy o teroristický stát, který napadl sousední suverénní stát a ruští vojáci nemají na území Ukrajiny co pohledávat.

Je třeba si uvědomit, že agresora je nutné zastavit. Historie nám již ukázala, že pokud ho nezastavíme, bude se na mapě dál rozlézat jako rakovina. Je na místě Ukrajinu podržet a stát za ní. Pokud chcete, můžete tak učinit libovolnou částkou, a to přímo na oficiálních vládních stránkách Ukrajiny U24.gov.ua. Tam se nachází žluté tlačítko „DONATE NOW“. Můžete si vybrat, na co mají být vaše peníze použity.

„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.“ – Edmund Burke

Nejdříve upozornění…

Než budete ve čtení článku pokračovat, tak bych důrazně upozornil, že tento článek nikoho nemá za cíl nabádat k provádění DDoS a jiným útokům! Slouží výhradně informativně a poukazuje na to, že dochází k různým útokům a existenci nástrojů.

Nový nástroj IT Army Kit

IT Army Kit chce nabídnou opravdu velice jednoduché používání, aby to zvládl i netechnicky zdatný uživatel. Již během prvotního nastavení umožňuje vybrat, o jaký počítač se jedná. Podle toho bude vytěžovat vaše internetové připojení. Nebude pak docházet k tomu, že vás používání nástroje na pozadí bude nějak omezovat. Autoři tedy chtějí, aby nástroj využíval co největší počet uživatelů, díky čemuž jsou útoky na ruské cíle silnější.

Jednoduchý nástroj MHDDoS bez dalších nastavení

Skupina IT Army of Ukraine na svých webových stránkách poskytuje MHDDoS, který je dostupný pro platformy Windows, MacOS (Intel/M1) a Linux. Jeho spuštění je extrémně jednoduché a ze stránek stačí soubor jen stáhnout, spustit, povolit spuštění a už jej jen nechat běžet. Sám si totiž umí stáhnout seznam aktuálních cílů a provádět na ně útok. Co se konkrétně MHDDoS týče, tak má již v sobě zabudovanou proxy anonymizaci IP adresy, aby byl uživatel v bezpečí.

Stránky IT Army of Ukraine s MHDDoS:

https://itarmy.com.ua/instruction/?lang=en#windows
Windows:

https://github.com/porthole-ascend-cinnamon/mhddos_proxy_releases/releases/latest/download/mhddos_proxy_win.exe

MacOS M1:

https://desktop.docker.com/mac/main/arm64/Docker.dmg?utm_source=docker&utm_medium=webreferral&utm_campaign=docs-driven-download-mac-arm64

MacOS Intel:

https://desktop.docker.com/mac/main/amd64/Docker.dmg?utm_source=docker&utm_medium=webreferral&utm_campaign=docs-driven-download-mac-amd64

Linux:

sudo apt update -y && sudo apt install --upgrade wget screen -y

cd ~ && wget https://github.com/porthole-ascend-cinnamon/mhddos_proxy_releases/releases/latest/download/mhddos_proxy_linux && chmod +x mhddos_proxy_linux

cd ~ && wget https://github.com/porthole-ascend-cinnamon/mhddos_proxy_releases/releases/latest/download/mhddos_proxy_linux_arm64 && chmod +x mhddos_proxy_linux_arm64

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*