RECENZE: Huawei Watch 4 Pro – nejhezčí chytré hodinky současnosti?

Huawei stále pracuje na chytrých hodinkách s operačním systémem HarmonyOS. Letos na náš trh uvedl nové chytré hodinky Huawei Watch 4 Pro. Jelikož se jedná o nejvyšší model, lákají hodinky na eleganci a prémiové materiály. Skrze hodinky je možné telefonovat, využívat eSIM, Wi-Fi, poslouchat hudbu do bezdrátových sluchátek a mají dostatek výkonu pro různé aplikace. Jedná se zkrátka o opravdu chytré hodinky, které si mohou užívat uživatelé Androidu i iOS.

Dostupné verze hodinek a jejich ceny

Huawei Watch 4 Pro jsou již dostupný ve velkých e-shopech např. Datart.cz, ale zakoupit si je můžete i přímo od výrobce v oficiálním e-shopu Huawei.cz. Cena hodinek se odvíjí podle toho, jakou verzi si zakoupíte. V této recenzi je zmíněn nejvyšší model Huawei Watch 4 Pro Elite z leteckého titanu za 14 999 Kč s DPH. Sáhnout můžete i po verzi s tmavě hnědým koženým řemínkem za 12 999 Kč s DPH. V nabídce je i levnější verze Huawei Watch 4, která již nemá tak prémiové matriály a má fluoroelastomerový řemínek. Stojí 9 999 Kč s DPH.

Ceny hodinek v oficiálním e-shopu Huawei

Pozitiva:

  • Luxusní design a prémiové materiály
  • Servis může hodinky rozebrat a vyměnit akumulátor (baterii)
  • Pěkný LTPO OLED displej s vypuklým sklem
  • Výběr ciferníků
  • Možnost telefonovat z hodinek
  • Spolehlivé notifikace a odepisování na zprávy na hodinkách
  • Poslech hudby reproduktorem hodinek nebo do sluchátek
  • Slušné interní úložiště pro hudbu a aplikace
  • Svižné HarmonyOS v češtině/slovenštině
  • Kompatibilita s Androidem a iOS
  • Mobilní aplikace má příjemné prostředí v češtině/slovenštině
  • Do hodinek lze instalovat některé Android aplikace
  • Monitoring EKG a SpO2
  • Povedený monitoring spánku
  • Výkon
  • Rychlé nabíjení
  • eSIM, LTE a GPS

Negativa:

  • Někdo může postrádat Spotify a Strava
  • Hodinkami v EU nelze platit

Obsah prodejního balení

Hodinky jsou i letos prodávány v hezké černé krabičce. Po otevření ihned uvidíte hodinky a v krabičce se dále nachází i bílý puk pro bezdrátové nabíjení hodinek. Mnou testovaná verze má k dispozici i další části řemínku pro jeho prodloužení. Pak už jsou v balení jen zbytečné návody.

Design a konstrukce – nejhezčí chytré hodinky na trhu?

Každému se líbí něco jiného, což je naprosto v pořádku. Dle mého názoru většina chytrých hodinek nepůsobí elegantním dojmem a nejraději mám kulaté hodinky, které ne každý výrobce nabízí. Huawei Watch 4 Pro jsou dle mého názoru ve světě chytrých hodinek aktuálně nejhezčími hodinkami na našem trhu. Abych byl upřímný, tak titanové verze hodinek se mi na produktových snímcích a renderech zrovna moc nelíbila. Hned po vybalení z krabičky se mi deisgn zalíbil, příkladné je dílenské zpracování a vyhovuje mi i 46 mm velikost.

  • Celkové rozměry dle výrobce: 47,6 mm x 47,6 mm x 12,9 mm
  • Váha bez řemínku kolem 65 gramů
  • Obvod zápěstí: 140–210 mm
  • Provozní teplota okolí: -20℃–+55℃

Na čelní ploše hodinek se nachází vypouklé safírové sklo, které chrání 1,5palcový OLED displej. Sklo pak dokonale zapadá do titanového pouzdra. To se výrobci dle mého názoru povedlo a chválím i za otočnou korunku na pravé straně. Tu můžete stisknout, ale i pohodlně otáčet. Níže je pak tlačítko pro vyvolání dalších funkcí. Vespod hodinek se nachází keramický povrch s vypouknutými senzory. Pravá část nabízí výdech reproduktoru a levá část pak mikrofony.

Titanový řemínek je vážně kvalitní a líbí se mi, že je snadné ho prodloužit dalšími částmi z prodejního balení. Celý řemínek je možné stisknutím mechanismu na spodní části odepnout. Příjemné je i zapínání řemínku. V tomto místě se nachází i logo výrobce. Odepínání je pak také snadné a za celou dobu testování se nestalo, že by se řemínek nechtěje rozepnul třeba ve vodě.

U prémiových hodinek samozřejmě nechybí ani nějaká ta certifikace zvýšené odolnosti. Během mého testování jsem hodinky nosil denně za různých okolností a nebyl problém s nimi plavat nebo se potopit. Konstrukce hodinek má vodotěsnost 5 ATM, takže si je můžete vzít na plavání a dle výrobce je lze využít i pro volné potápění do 30 metrů.

Tento produkt je v souladu s 50metrovou vodotěsností 5 ATM podle normy ISO 22810:2010 a lze jej nosit během aktivit v mělké vodě, jako je plavání v bazénech a mělkých vodách podél pobřeží. Tento produkt splňuje požadavky normy EN13319 na potápěčské příslušenství a podporuje volné potápění s maximální hloubkou 30m. – uvádí výrobce

U chytrých hodinek mi vadí, že je většinou není možné bez poničení nějakých jiných částí rozebrat. Vespod Huawei Watch 4 Pro si můžeme všimnout čtyř malých šroubků. Samozřejmě jsem hodinky během testování nerozebíral, ale domnívám se, že je možné je rozebrat a případně časem vyměnit akumulátor (baterii). Huawei má i na našem trhu kvalitní servis.

Displej – krásná podívaná chráněna safírem

Letos se Huawei opravdu snažil a hodinky nabízí na poměry hodinek velký 1,5palcový OLED displej. Jedná se o nový LTPO panel, který je díky automatickému snižování frekvence mezi 1–60 Hz úspornější, což je zrovna u chytrých hodinek podstatné. Displej má rozlišení 466 x 466 a 310 PPI.

Chválím za opravdu krásné barevné podání, příkladné pozorovací úhly a letos je mnohem lepší senzor okolního světla. Automatická regulace jasu funguje výborně a s viditelností nebyl problém ani na přímém slunci. Opravdu spolehlivě funguje i gesto, kdy se displej rozsvítí zvednutím ruky. Pro spánek pak můžete využít noční režim, kdy se toto gesto kvůli lepšímu spánku deaktivuje. Vypouklé safírové sklo displeje je pak dost příjemné na dotek.

V nastavení displeje najdeme i funkci Always-On, na kterou nedám na mobilech dopustit, ale u hodinek jsem ji rád neměl. To se však s hodinkami Huawei Watch 4 Pro změnilo, protože mají úspornější displej a dost ciferníků zobrazující čas s ručičkami i na zhaslém černém displeji. Nastavit si manuálně můžete i jas displeje, načasovat již zmíněný režim spánku a k dispozici je i funkce načasování zapnuté obrazovky. Ten jsem také využíval, protože v některých aplikacích a hrách jsem vyžadoval rozsvícený displej po delší dobu. V nastavení si můžete zapnout zhasínání displeje až po 20 minutách a funkci pak zapínáte vysunutím horní lišty systému.

Jaký výběr ciferníků hodinky mají?

Huawei Watch 4 Pro v sobě již mají pár ciferníků. V mobilní aplikaci si můžete pod položkou „Free“ vybrat celkem dost bezplatných ciferníků s ručičkami či čísly. Je i dost pěkných ciferníků, které si můžete za drobnou jednorázovou částku zakoupit. Nejdříve můžete na pět minut vyzkoušet jejich testivací verzi a zjistit, zda vám vyhovuje. Rád vidím, že výrobce zapracoval na širokém výběru ciferníků a myslím si, že si rozhodně vybere každý. Většina ciferníků má i vlastní Always-On obrazovku, kdy bude čas zobrazen i na zhaslém displeji.

U některých ciferníků si můžete všimnout, že mají i nějaké další funkce. Některé ciferníky umí zobrazit různé naměřené aktivity, předpověď počasí, stav nabití akumulátoru v hodinkách, datum a další informace. Ciferník od Huawei umí i využívat otáčení korunky ke spouštění stopek. Jsou pak i ciferníky, kde můžete dvakrát klepnout např. na nápis „Sleep“ v ciferníku a ihned se ocitnete v informacích o vašem spánku. To výborně umí třeba můj aktuálně oblíbený ciferník pod názvem Simple change 2.

Telefonování, notifikace, odepisování na zprávy a poslech hudby

Hodinky lákají na to, že skrze ně můžete telefonovat. Mají dokonce i funkci eSIM a hovory můžete vyřizovat skrze mobil poblíž, ale i přímo v SIM hodinek bez závislosti mít u sebe mobil. K dispozici bude synchronizovaný seznam kontaktů z mobilu a v případě eSIM můžete využívat i SMS zprávy. Hovory fungují skvěle a jejich hlasitost lze regulovat otáčením korunky. Z reproduktoru je hovor zřetelný a druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet. Jelikož mají hodinky mikrofon, můžete si stáhnout i aplikaci pro diktafon.

Hodinky mají i centrum oznámení, kde se nachází notifikace z různých aplikací v hodinkách. V mobilní aplikaci si ale můžete nastavit, z jakých aplikacích v mobilu chcete dostávat nové notifikace do hodinek. Ty si můžete přečíst celé s diakritikou a zobrazit umí i emotikony. Do podporovaných aplikacích např. SMS a Telegram můžete odepisovat na softwarové klávesnici hodinek. Ta funguje dobře a občas jsem ji využil na krátké odpovědi v aplikaci Telegram. Škoda, že není podporována aplikace Threema, kterou také denně pro komunikaci využívám.

Aplikací AIDA64 jsem zjistil, že hodinky nabízí interní úložiště s využitelným prostorem 21,75 GB. Do toho můžete ukládat offline skladby hudby a během testování fungovalo přehrávání skladeb ve formátech MP3 a FLAC. Podařilo se mi doinstalovat a používat i aplikace pro YouTube, YouTube Music a Audiotéka. V AppGallery jsou k dispozici i různá online rádia. Někdo může postrádat aplikaci Spotify, která chybí a nefunguje ani po instalaci neoficiální cestou.

Hodinky podporují i možnost spárovat bezdrátová sluchátka a reproduktory. To jsem vyzkoušel a pokud chcete, můžete si na sportovní aktivity vzít jen samotné hodinky s hudbou a sluchátky. Nemusíte s sebou tahat velký mobil. K tomu může posloužit funkce eSIM, která by pro streamování např. z YouTube Music využívala mobilní data.

Již jsem zmiňoval, že hodinky mají i integrovaný reproduktor. Ten neslouží jen pro hovory, ale využívat ho můžete i pro poslech hudby. Tak malý reproduktor není tak hlasitý, ale jeho hlasitost je na poměry chytrých hodinek nadprůměrná a překvapivě i kvalitní. Zde výrobce udělal výrazný pokrok. V hodinách je hudební přehrávač pro ovládání skladeb uložených v hodinkách, ale i pro ovládání přehrávaného audia v jiných aplikacích hodinek a mobilu. V menu aplikací je pak i aplikace Hudba, kde najdete své uložené skladby, ale i stanice pro streamování hudby.

Operační systém, aplikace a ovládání hodinek

Huawei dlouhodobě vyvíjí operační systém HarmonyOS, který se nachází právě i v nových modelech chytrých hodinek. V době psaní recenze se v hodinkách nacházel HarmonyOS 3.1. Zjistil jsem, že tato verze systému je postavena na systému Android, což má velké výhody.

Jelikož je HarmonyOS postaven na jádru systému Android, řekl jsem si, že toho by se dalo využít různými nástroji. Pomocí ADB je možné do hodinek instalovat různé Android aplikace. Není to složité a během chvilky do hodinek dostanete již zmíněný YouTube/YouTube Music, e-mailového klienta FairEmail, Jízdní řády, internetový prohlížeč a různé hry. Ne každá Android aplikace funguje, protože se naráží na omezení menšího displeje, ale některé aplikace jsou fajn. Mobilní hru Flappy Nyan si pak při trávení času na záchodě zamilujete. 😀

Přímo v hodinkách se nachází obchod s aplikacemi Huawei AppGallery. V něm jsou aplikace naprogramované přímo pro hodinky. Ty můžete stahovat do hodinek i mobilní aplikací. Je vidět, že jich je o něco více, než tomu bylo vloni. Bohužel jich však není dost. Najdete tam ale aplikaci pro ovládání Spotify, kalkulačku, překladač, diktafon pro nahrávání zvuku, Stocard pro věrnostní karty, různá online rádia, sportovní Adidas Running, převodník jednotek, aplikace s relaxační hudbou, připomínky léků, hra 2048, ovládání žárovek Philips Hue, TRUCONNECT by TVFIT, kalendář pro ženy, navigační aplikace a další. Škoda, že hodinky nemají třeba pro někoho užitečnou aplikaci Spotify a já bych ocenil Yeelight pro ovládání světel v domácnosti. Je ale vidět, že se výrobce snaží, aby se jeho obchod s aplikacemi plnil.

Samozřejmě i výrobce do hodinek předinstaloval nějaké ty užitečné aplikace. Nachází se v menu aplikaci po stisknutí korunky. K dispozici jsou mapy a navigace Petal Maps, časovač, stopky, budíky, kompas, nahrávání zvukových poznámek, svítilna, počasí, hudební přehrávač, kontakty, aplikace pro hovory a SMS/MMS, kontakty a různé aplikace pro monitoring zdravotních funkcí.

Prostředí systému bylo po celou dobu testování krásně svižné a spolehlivé. Je také celé přeloženo do češtiny a slovenštiny. Preferovaný jazyk si zvolíte hned během prvotního startu. Tradičně snadné je i ovládání celého systému. Z horní části displeje lze tahem vysunout centrum podobné tomu z mobilů. Najdeme v něm zástupce Wi-Fi, Bluetooth, rychlé připojení zařízení v okolí, nalezení mobilu, režim nerušit a režim spánek, svítilna (rozzáří displej), tichý režim, letecký režim, odčerpání vody z reproduktoru po plavání a přechod do nastavení systému. Zleva se pak dostanete do položky „Assistant“ s již zmíněným přehrávačem hudby a předpovědí počasí. Zprava pak máte informace o tepu srdce, stresu, SpO2, spánku a případně dalšími informacemi. Zespod se pak dostanete do notifikačního centra, kde můžete číst celé zprávy, otevřít si je a odepisovat.

Ovládací gesta jsou návyková a fungují skvěle. Pochvaloval jsem si ale funkcionalitu korunky hodinek. Po jejím stisknutí se dostanete do menu aplikací, které můžete mít v zobrazení ikonek i seznamu. V některých aplikacích např. právě menu můžete otáčením korunky zoomovat, některé aplikace umožňují posouvání nahoru i dolu a regulovat lze tak v aplikacích i během hovoru hlasitost. Dlouhým stiskem korunky na hlavní obrazovce s ciferníkem můžete hodinky vypnout nebo restartovat. Rychlým dvojitým stiskem se pak dostanete do multitaskingu s naposledy otevřenými aplikacemi. Spodní tlačítko pak poskytuje rychlé spuštění různých systémových aplikací, ale lze mu přiřadit i jinou funkci. Dvojitým rychlým stiskem tlačítko otevře aplikaci Huawei Peněženka.

Co hodinky umí monitorovat?

Huawei Watch 4 Pro umí monitorovat vše, co se od nich očekává. Umí zaznamenávat kroky, ušlou vzdálenost, počítat spálené kalorie, stres, srdeční tep, okysličení krve (SpO2), EKG, ztuhlost tepen a pochvaloval jsem si spolehlivé měření spánku. Ženy pak potěší možnost používat menstruační kalendář. Přítomen je i teplotní senzor pro měření teploty pokožky na ruce a umí zobrazit informace nadmořské výšky. Je hrozně fajn, že Huawei zapracoval na možnosti sdílení různých informací. Snadno můžete sdílet vaše EKG v PDF souboru komukoliv, ale sdílet lze i různé přehledy v obrázku.

Mobilní aplikace bude ze začátku chtít, ať hodinky nosíte 10 dní, aby bylo možné zjistit o více informací a měřit lépe. Přímo na hodinkách můžete spustit různé sportovní aktivity, kdy budete mít hlasové připomínky v angličtině (lze vypnout), ale i přehled přímo na displeji. Díky GPS budete mít i přehled o své trasu běhu či jízdě na kole a vše budete moci sdílet třeba na sociální sítě. V mobilní aplikaci se nachází i různé tréningové programy.

Rád bych se ještě vrátil i k monitoringu spánku. Celkem podrobné informace včetně REM se nachází přímo na hodinkách a v mobilní aplikaci můžete povolit nahrávání mluvení ze spaní i chrápání. Až usnete, hodinky se budou snažit mluvu a chrápání zaznamenávat do nahrávek. Ty budete mít k dispozici. Je i na vás, jak budete chtít např. srdeční tep a okysličení krve měřit. Hodinky si měření budou určovat dle potřeb a podle toho, co zrovna děláte. Lze i vybrat neustálý monitoring, který se projeví na výdrži na jedno nabití.

Jak je to s mobilní aplikací? Je pro Android i iOS

K hodinkám Huawei Watch 4 Pro je k dispozici mobilní aplikace Huawei Zdraví. Hodinky je možné spárovat s mobily s Androidem i iOS. Do iPhonu stáhnete aplikaci přímo v Apple App Store a je vážně škoda, že Google odstřihl aplikaci v Obchodě Play. Androiďáci tedy musí aplikaci stáhnout z Huawei AppGallery, což je snadné a vydal jsem k tomu aktualizovaný návod.

Mobilní aplikace Huawei Zdraví je dostupná v češtině i slovenštině. Její prostředí je moderní a snadno se ovládá. Hned po spuštění máte k dispozici rychlé přehledy svých aktivit, které si můžete rozklepnout a získat tak více informací. Dole se nachází i položka „Cvičení“ s různými režimy pro sport. V položce „Zařízení“ je pak možnost změn ciferníků, přesun hudby do hodinek, stahování aplikací do hodinek z Appgallery a klepnutím na název zařízení se dostanete do nastavení hodinek. K dispozici je nastavení monitoringu, oznámení z vybraných aplikací, nastavení eSIM, budíků, Huawei Peněženky i přednastavení rychlých odpovědí. Můžete zde i stahovat aktualizace systému v hodinkách, ale to lze i přímo v nastavení v hodinkách.

Máte ve svém okolí více uživatelů Huawei hodinek? Pak si je můžete přidat do „Komunita Zdraví“, sledovat jejich pokroky a vaše pokroky sdílet s nimi. Můžete se tak navzájem motivovat a předhánět. Za tento prvek Huawei chválím.

Výkonu mají hodinky také dostatek

Výkon chytrých hodinek drtivá většina uživatelů neřeší, ale pokud opravdu chcete využívat různé aplikace, je dobré mít dost výkonu. Huawei Watch 4 Pro mají výkonu dostatek pro různé aplikace, ale i jednoduché Android hry, které jsem během testování hrál. Nasazeny jsou paměti 2 GB RAM a výrobce sáhl po čtyřjádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon Kryo (Snapdragon W5+ Gen 1). Pro aplikace, hry a hudbu pak slouží interní úložiště, ze kterého můžete použít necelých 22 GB.

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

U chytrých hodinek je problém výdrž na jedno nabití. Huawei se vždy snažil poskytnout vysokou výdrž, která konkurenci často překonávala. To však mělo svou daň na chytrosti hodinek, což dost lidem ale nevadí. Huawei Watch 4 Pro jsou ale opravdu chytré hodinky, takže spotřeba je vyšší. Výrobce nespecifikuje, jaká kapacita akumulátoru (baterie) v hodinkách je. Dle aplikace AIDA64 je uvnitř hodinek akumulátor o kapacitě 410 mAh, což je na hodinky dost.

Jaká výdrž tedy je? Výdrž na jedno nabití hodnotím u všech zařízeních strašně nerad, protože každý využíváme jiné aplikace, jiné nastavení systému a časem se může aktualizacemi měnit. Výrobce udává, že hodinky vydrží 4,5 dne na jedno nabití. Když si první den budete vše instalovat a s hodinkami si hrát, budou procenta nabití mizet rychleji, ale s běžným používáním s monitoringem všeho, funkcí Always-On, dvě minuty hraní Flappy Nyan na toaletě a používáním oznámení z mobilu se dostanete spíše na 3 dny na jedno nabití. Na poměry současných hodinek je to dost, ale stejně bych rád viděl výdrž alespoň týden. Toho se u takových chytrých hodinek ale asi dlouho nedočkám. V rolovací liště z horní části displeje je i funkce Ultradlouhá výdrž baterie, kterou můžete používat na různých výletech, uspí některé funkce a dle výrobce vydrží až 21 dní na jedno nabití.

Hodinky podporují bezdrátové nabíjení Qi a přímo v prodejním balení se nachází tradiční nabíjecí puk. Na ten hodinky jen položíte a začnou se nabíjet. U většiny chytrých hodinek je s nabíjením skrze běžné bezdrátové nabíječky ale problém. Nezačnou se nabíjet vůbec, nebo se nabíjí jen chvilku. Dělá jim totiž problém vypouklý modul senzorů vespod hodinek. Na cesty bych si tedy pro jistotu vzal nabíječku z balení. Nabíjení je rychlé a z nuly do 50 % se akumulátor nabil za necelou půl hodinu.

Konektivita – eSIM ani Wi-Fi nechybí, ale to placení…

Huawei Watch 4 Pro poskytuje funkci eSIM, kterou si můžete objednat v e-shopech operátorů, ale i na prodejně operátora. Využívat tedy můžete nejen hovory a SMS přímo z eSIM v hodinkách, ale i mobilní internet. Podporovány jsou všechna LTE pásma na našem trhu. Připojit hodinky můžete i ke standartním Wi-Fi 4 sítím (2,4 GHz). Pro bezdrátová sluchátka a další příslušenství dobře poslouží Bluetooth 5.2.

A co to placení? No, to je kvůli sankcím problematické. Hodinky NFC mají a dle testování je funkční a dostatečně silné. Hodinky k platbám připraveny jsou, ale problém je, že na našem trhu není v současné době žádná služba, která by placení těmito hodinkami umožňovala. Je to vážně velká škoda, protože u hodinek za tyto peníze bych placení viděl rád.

Již jsem zmiňoval, že pro sportovní aktivity je možné využívat GPS. Tato technologie je podporována přímo hodinkami, takže si můžete vzít hodinky i bez nutnosti mít u sebe mobil. Pokud máte mobil v okolí, budou lokalizační systémy použity z něj. Poloha byla nalezena rychle a spolehlivě funguje záznam trasy.

Závěr – pro milovníky luxusu i geeky?

Hodinky Huawei Watch 4 Pro v mnou titanové verzi bylo možné v době psaní recenze zakoupit na Huawei.cz i jiných e-shopech za 14 999 Kč s DPH. Jedná se tedy o vlajkový model s prémiovými materiály, kde jsou uživatelé nároční.

Huawei Watch 4 Pro si během testování vážně užívám a osobně si myslím, že aktuálně se jedná o skutečně nejhezčí chytré hodinky na našem trhu. Opravdu bych si přál, kdyby kulatých opravdu chytrých hodinek bylo na trhu mnohem více. Design je luxusní, zpracování výborné a velkou pochvalu si výrobce odnáší i za šroubky vespod hodinek. Časem tedy bude možné vyměnit akumulátor (baterii), což u dost konkurenčních hodinek není možné.

Výrobce se opravdu snažil a na LTPO OLED displej je radost pohledět. Má vypuklé ochranné safírové sklo, což je takový detail, který je však příjemný. Spokojený jsem byl s používáním příchozích oznámení, odepisování na zprávy do aplikace Telegram a měřením různých aktivit. Výrazné vylepšení se týká nejen výkonu, ale i reproduktoru vhodného nejen pro hovory. Konektivita s eSIM, LTE i GPS je také výborná a rád vidím, že Huawei vše překládá do češtiny a slovenštiny.

Když si to shrnu, tak se jedná o opravdu příjemný upgrade a výrobce opět ukázal, že chytré hodinky umí. HarmonyOS je spolehlivý systém, který se příjemně používá a vhodný může být i pro různé geeky. Hezké hodinky s Androidem na našem trhu nejsou, ale Huawei je může nahradit. Jelikož je HarmonyOS postaven na jádru Androidu, můžete si do hodinek instalovat různé Android aplikace, což není vůbec složité. Hodinky tedy mohou být vhodné i pro geeky, kteří chtějí různě experimentovat.😉

Huawei Watch 4 Pro především chválím, ale dokonalé bohužel nejsou. V hodinkách jsem si užíval celkem dost Android aplikací, ale Spotify v hodinkách bohužel nefunguje. Někdo může postrádat i oblíbenou aplikaci Strava, která pro svou funkčnost bohužel vyžaduje služby Obchod Play. Je nutné se i smířit s tím, že alespoň v současné době není možné hodinkami bezkontaktně platit, což je pro někoho klíčové… Pokud se bez plateb, Spotify a Stravy obejdete, mohu hodinky Huawei Watch 4 Pro doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*