Články k tématu blokování reklam na počítačích, mobilech a TV

V dnešní době je internet plný reklam, což je otravné, ale provoz služeb se nějak zaplatit musí. Reklamy ale nejsou jen otravné, ale bohužel i sbírají citlivá data o každém, a to pro další cílení obsahu. Je otázkou, jak velké společnosti s těmito daty dále zachází. Osobně sběr reklamními systémy nemám rád a považuji jej za bezpečnostní riziko. V první řadě tedy doporučuji se přihlásit ke svému Google/YouTube účtu v internetovém prohlížeči a zakázat cílení obsahu i ukládání jakékoliv historie. To můžete udělat na adrese: MyAccount.Google.com/data-and-privacy. Vylepšené vypínání sledování reklamou mají i novější verze systému Android – více informací.

Nejdříve upozornění…

Je dobré se zamyslet nad tím, proč reklamy na internetových stránkách vlastně jsou. Provoz webové stránky není zdarma a tvůrci nad zprovozněním webu, a především tvorbě obsahu tráví opravdu velké množství času. Provoz se zkrátka nějak zaplatit musí, proto je dobré si ponechat reklamy na webu aktivní.

V případě mobilních aplikacích a hrách platí vlastně to samé. Je dobré vývojáře nějak podpořit a pokud nesnášíte reklamy, je fajn se podívat po možnosti odstranění reklam jednorázovým poplatkem (podporou). Často i kvalitní aplikace nabízí možnost odstranění reklam za jednorázovou částku např. 20 Kč. Jedná se o ubohou částku, ze které si svá procenta vezme Google a bohužel je nutné z ní odečíst i daň. Vývojáři tedy téměř nic nezbude.

Blokování reklam na mobily a tablety s Androidem:

Blokování reklam na iOS a iPadOS:

Jablečné mobilní platformy iOS a iPadOS jsou bohužel extrémně omezené… Kvůli tomu neumožňují účinné blokování reklam v různých službách, jako je tomu u Androidu. Vyzkoušel, ale můžete třeba povedený internetový prohlížeč Brave, který blokuje reklamy na webu a lze v něm i sledovat videa na YouTube. Sledování videí však není tak pohodlné, jako v aplikaci u Androidu.

Dalším řešením může být AdGuard nástroj. Ten však není zdarma a kolem této aplikace existují různé otázky ohledně odesílání dat a zabezpečení.

Zkuste vyhledávač bez reklam:

  • Xoogle.cz – anonymní vyhledávač s výsledky Googlu, ale bez reklam a sledování
    Blog.Xoogle.cz – více informací o vyhledávači Xoogle

Blokování reklam v televizorech, set-top-boxech a jiných zařízení s Android TV/Google TV:

Řešení pro počítače s různými systémy:

Pokud potřebujete na svém počítači spolehlivě blokovat reklamy, určitě zvažte vyzkoušení internetového prohlížeče Brave. Ten dlouhodobě vyhrává testy soukromí, takže získáte i vyšší bezpečnost. Doporučuji do něj ještě doinstalovat mnou doporučené doplňky, které jsou zdarma a starají se nejen o více soukromí, ale o opravdu účinné blokování na všech webových stránkách. Obchází tedy i různé ochrany před Ad Blocky. Brave je možné používat na Windows, Linux, MacOS i mobilních systémech Android a iOS.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*