Články k tématu blokování reklam na počítačích, mobilech a TV

V dnešní době je internet plný reklam, což je otravné, ale provoz služeb se nějak zaplatit musí. Reklamy ale nejsou jen otravné, ale bohužel i sbírají citlivá data o každém, a to pro další cílení obsahu. Je otázkou, jak velké společnosti s těmito daty dále zachází. Osobně sběr reklamními systémy nemám rád a považuji jej za bezpečnostní riziko. V první řadě tedy doporučuji se přihlásit ke svému Google/YouTube účtu v internetovém prohlížeči a zakázat cílení obsahu i ukládání jakékoliv historie. To můžete udělat na adrese: MyAccount.Google.com/data-and-privacy.

 

Nejdříve upozornění…

Je dobré se zamyslet nad tím, proč reklamy na internetových stránkách vlastně jsou. Provoz webové stránky není zdarma a tvůrci nad zprovozněním webu, a především tvorbě obsahu tráví opravdu velké množství času. Provoz se zkrátka nějak zaplatit musí, proto je dobré si ponechat reklamy na webu aktivní.

V případě mobilních aplikacích a hrách platí vlastně to samé. Je dobré vývojáře nějak podpořit a pokud nesnášíte reklamy, je fajn se podívat po možnosti odstranění reklam jednorázovým poplatkem (podporou). Často i kvalitní aplikace nabízí možnost odstranění reklam za jednorázovou částku např. 20 Kč. Jedná se o ubohou částku, ze které si svá procenta vezme Google a bohužel je nutné z ní odečíst i daň. Vývojáři tedy téměř nic nezbude.

 

Blokování reklam na mobily a tablety s Androidem:

 

Blokování reklam na iOS a iPadOS:

Jablečné mobilní platformy iOS a iPadOS jsou bohužel extrémně omezené… Kvůli tomu neumožňují účinné blokování reklam v různých službách, jako je tomu u Androidu. Vyzkoušel, ale můžete třeba povedený internetový prohlížeč Brave, který blokuje reklamy na webu a lze v něm i sledovat videa na YouTube. Sledování videí však není tak pohodlné, jako v aplikaci u Androidu.

Dalším řešením může být AdGuard nástroj. Ten však není zdarma a kolem této aplikace existují různé otázky ohledně odesílání dat a zabezpečení.

 

Blokování reklam v televizorech, set-top-boxech a jiných zařízení s Android TV/Google TV:

 

Řešení pro počítače s různými systémy:

Na počítači můžete používat různé nástroje. V dnešní době již není třeba instalovat žádné AdBlock nástroje a úplně zapomeňte na prohlížeč Google Chrome. Dnes existují lepší a mnohem bezpečnější prohlížeče, kde je již blokování reklam zabudované. Do těchto funkcí můžete vložit také odkazy na další různé filtry pro blokovací reklam.

https://infoek.cz/mobilAds.txt
https://infoek.cz/privacyultimate.txt
https://infoek.cz/socialads.txt

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*