Na Xiaomi mobilech o vás aplikace již nebudou získávat citlivá data

Mobily Xiaomi mají vlastní Android nadstavbu MIUI. Ta má mnoho různých užitečných funkcí, proto je tak oblíbená. Výrobce však do nadstavby chystá další funkce, které nejsou na našem trhu ještě dostupné. Pracuje na tom, aby uživatel měl více soukromí. To dělá blokováním veškeré personalizace reklam u všech aplikací. Přítomna je i funkce pro znemožnění lokalizace operátorem.

Nejzajímavější je blokování personalizace reklam a získávání obsahu aplikacemi. Každá aplikace dostane tedy vlastní reklamní ID, díky čemuž nebude zasahovat do ID z jiných aplikací a nezíská tedy žádná citlivá data. Nebude vědět nic o používání vašeho mobilu, co vás zajímá, co si prohlížíte na internetu a další citlivé informace. Funkčnost této funkce si lze ověřit aplikací AAID, kdy budou v případě funkčnosti zobrazeny jen samé nuly.

 

 

Upozornění:

Je dobré upozornit, že instalaci novější zahraniční verze doporučuji jen zkušenějším uživatelům. Musíte si totiž stáhnout instalační APK soubor a ten nainstalovat. Prostředí aplikace Optimalizace (Xiaomi Security) může být po instalaci v angličtině a novější verze na některých modelech nemusí fungovat. Upozorňuji, že ji instalujete pouze na vlastní zodpovědnost!

Aplikaci Xiaomi Security jsem testoval na mobilech Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 11T 5G se systémem Android 12/MIUI 13. Do mobilů se starší verzi MIUI bych aplikaci nedoporučoval instalovat. Zkoušel jsem verzi aplikace v7.2.3-221015.0.1, ale případně doporučuji stáhnout novější.

Aplikace na vašem mobilu nefunguje? V případě nefunkčnosti na aplikaci Security (Optimalizace) podržte dlouze prst/O aplikací/Odinstalovat aktualizace (Uninstall updates). Kdykoliv se tedy můžete vrátit na starší verzi aplikace.

 

 

Kde aplikaci stáhnout a jak na instalaci?

Skenuj pro stažení aplikace Xiaomi Security
  • Stažený APK soubor aplikace Xiaomi Security doporučuji spustit skrze správce souborů. Stažený bude pravděpodobně ve složce „Download“
  • Pravděpodobně budete upozorněni, že aplikace se instaluje mimo Obchod Play a můžete být vystaveni nebezpečí. Tuto informaci stačí ignorovat a instalaci povolit. Povolit bude zapotřebí i instalace z neznámých zdrojů
  • Pro úspěšnou instalaci se zobrazí okno s tlačítkem „Aktualizovat“, díky kterému vlastně dojde k aktualizaci vaši původní aplikace Xiaomi Security (Optimalizace)

  • Aplikaci Security spusťte a nastavení soukromí najdete níže v „Privacy protection“

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*