Někdo vám poslal odkaz na YouTube? Jak ho otevřít bez reklamy ve videu?

Operační systém Android umožňuje instalaci různých aplikací, který v Obchodě Play nikdy nenajdete. To má tu výhodu, že můžete používat různé upravené aplikace bez reklam s dalšími bonusovými funkcemi. To se týká právě i oblíbené aplikace YouTube ReVanced nebo méně známé YMusic. ReVanced je oblíbená kvůli tomu, že vypadá úplně stejně, jako oficiální YouTube aplikace, ale má odstraněné veškeré reklamy, umí přehrávat videa v malém okně kdekoliv v prostředí systému i se zhaslou obrazovkou.

Dnes každý Android mobil má bohužel předinstalovanou YouTube aplikaci od Googlu, kterou běžným způsobem nelze bohužel odinstalovat. Osobně si myslím, že možnost odinstalace by být měla a pevně doufám, že časem to Googlu nařídí třeba EU. Kvůli tomu se odkazy po otevření otevírají právě v oficiální aplikaci s reklamou ve videích… Naštěstí Android umožňuje i toto nastavení změnit tak, aby se odkaz třeba z chatovací aplikace otevřel právě v YouTube ReVanced nebo YMusic bez reklamy.

 

Nejdříve důležité upozornění!

Je dobré se zamyslet nad tím, že bezplatné služby např. YouTube vydělávají z reklam. Jejich odstraněním a blokací tedy můžete takové službě působit škody. Je tedy morálně v pořádku blokovat a odstraňovat reklamy? Na to si odpovězte sami.

Upozorňuji, že nikoho nenabádám ke stahování, používání nebo šíření upravených aplikací a blokování reklam. Tento článek slouží pouze informativně a poukazuji na to, že existují i upravené aplikace.

 

Kde YouTube ReVanced nebo YMusic vlastně seženu?

Aktuálně je dostupných více verzích a stáhnout si musíte instalační APK soubor aplikace. Instalace je jednoduchá.

 

Jak nastavit, aby se odkaz otevřel v aplikaci ReVanced nebo YMusic?

Postup je jednoduchý, ale každý mobil může mít tuto funkci skrytou trochu někde jinde. Pokud vím nebudou fungovat postupy níže, zkuste přejít do nastavení telefonu a tam vyhledat v nastavení aplikacích oficiální aplikaci YouTube a YouTube ReVanced nebo YMusic.

Postup pro mobily Xiaomi/POCO/Redmi:

Postup otestován na několika mobilech Xiaomi s MIUI 14 a 13.

Skenuj pro stažení aplikace Redmi System manager z Obchodu Play
  • Spusťte aplikaci Redmi System manager (po instalaci je pod názvem: Disable System Apps) a přejděte do „Remove Apps“. Nebojte, k odstranění aplikací nedojde. Jen oficiální aplikaci YouTube seberete práva pro otevírání odkazů
  • V seznamu najděte nejdříve oficiální aplikaci YouTube, rozklepněte si její možnosti a vyberte „Otevírání ve výchozím stavu“. Tuto funkci zcela vypněte
  • Vraťte se zpět do seznamu aplikací a tentokrát vyhledejte aplikaci YouTube ReVanced. Tam také navštivte možnost „Otevírání ve výchozím stavu“, povolte ji a přidejte všechny nabízené odkazy
  • To je vše

 

Postup pro další mobily:

Postup byl otestován na mobilech Nokia s čistým Androidem 13 a 12.

  • Nejdříve je dobré oficiální aplikaci YouTube odebrat práva pro otevření YouTube odkazů. Na některých mobilech tuto možnost najdete tak, že podržíte prst na ikoně oficiální aplikace YouTube/Informace o aplikaci/Otevírání ve výchozím nastavení a tuto funkci vypněte.
  • Teď práva pro otevírání odkazů přidáte upravené aplikaci YouTube ReVanced. V mobilu tedy najděte ikonu této aplikace a dlouze na ní podržte prst/Informace o aplikaci/Otevírání ve výchozím nastavení a povolte tuto funkci. Přidejte také všechny nabízené podporované odkazy
  • To je vše

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*