Existují projekty pro YouTube Music bez reklam pro mobil i počítač

Reklamy blokovat lze na každé webové stránce, ale i mobilní aplikaci. Zkušenější uživatelé si je mohou odstraňovat sami, ale třeba kdysi byla velice populární mobilní aplikace YouTube Vanced. Jednalo se o upravenou aplikaci YouTube s prémiovými funkcemi zdarma. Vývoj aplikace skončil, ale existují nové alternativy, a to i pro službu YouTube Music.

YouTube Vanced sice skončil, ale ihned se objevila alternativa v podobě YouTube ReVanced, kterou budu zmiňovat ještě níže. Šikovní uživatelé si pomocí patchů mohou sami upravovat mobilní aplikace pro Android. Co ale uživatelé počítačů? Ti mohou sáhnout také po různých nástrojích.

 

Upozornění

Důrazně upozorňuji, že celý tento článek slouží jen a pouze informativně! Nemá za cíl někoho nabádat k pořušování autorských práv, sdílení upravených aplikací, jejich používání a porušovaní smluvních podmínek jakékoliv služby či společnosti.

 

Řešení pro mobily a tablety s Androidem

Pro mobily s Androidem existuje poměrně dost aplikací pro poslech hudby z YouTube. Výborně funguje třeba aplikace SongTube, která čerpá přímo z YouTube a umí přehrávat v malém okně i stahovat. Přímo YT Music službu má v sobě implementovanou aplikace YTMusic, ale existuje i YT Music ReVanced. Poslední zmíněná aplikace vypadá úplně stejně, jako YT Music aplikace, ale má prémiové funkce. Vyzkoušet můžete i další, a to bez registrace.

 

Řešení pro počítače

Různé projekty existují i pro počítačové platformy. Některé mají jiné uživatelské prostředí, ale níže zmíním verzi, která vypadá úplně stejně, jako oficiální webová verze YouTube Music. Má jen odstraněné veškeré reklamy a také umožňuje přihlášení k vašemu Google/YouTube účtu.

  • Přejděte na stránku projektu na Githubu – odkaz na projekt
  • V odkaze u nejnovější verze s označením „Latest“ si kliknutím stáhněte potřebný instalační soubor. K dispozici jsou verze pro Windows, Linux a macOS. V případě Windows stáhněte soubor ve tvaru: YouTube-Music-x.x.x.exe – musí mít koncovku .exe

  • Stažený soubor spusťte a možná vás bude systém varovat, že aplikace pochází od neověřeného vývojáře. V takovém případě klikněte na odkaz „Další informace“ a následně na „Přesto spustit“
  • Spustí se instalační program a pomocí něj proveďte instalaci
  • Po instalaci na pracovní ploše nebo v nabídce Start najdete aplikaci YouTube Music. Tu stačí jen spustit a na následném okně klidně Google zakázat nějaký podrobnější sběr dat. Alespoň v mém případě bylo nutné toto okno zvětšit, abych viděl spodní tlačítka pro odmítnutí

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*