SmartTube je YouTube bez reklam pro chytré televizory a set-top-boxy

Dnes každý televizor má v sobě již nainstalovanou aplikaci YouTube. Ta je však zcela nepoužitelná, tedy za předpokladu, že si neplatíte YouTube Premium. Pokud nezaplatíte, budete každou chvilku nuceni sledovat příšerné reklamy, díky kterým budete akorát otráveni. Stejně jako na mobilu je možné však všechny reklamy blokovat.

 

Na mobilu si můžete užívat upravené aplikace YouTube ReVanced nebo YMusic, které nabízí všechny prémiové funkce zcela zdarma. Lze je nainstalovat i do televizorů, ale existuje i projekt SmartTube, který má prostředí určené právě pro velké televizory a ovládání ovladačem nebo hlasem.

SmartTube nabízí všechny funkce, které můžete znát z oficiálního klienta YouTube ve svém televizoru. Podporuje také mnoho jazyků, mezi kterými nechybí čeština, slovenština nebo angličtina. Můžete se bez problémů přihlásit ke svému Google/YouTube účtu, castovat videa z mobilu, prostředí ovládat ovladačem, používat softwarovou klávesnici přímo v aplikaci, přetáčet videa a mnoho dalších funkcí bez reklam.

Než budete v článku pokračovat…

Je dobré upozornit, že služba YouTube je dostupná zdarma. Její provoz však stojí nemalé peníze. Nějak si na sebe tedy samozřejmě vydělat musí. Zamyslete se tedy, zda by nebylo dobré otravné reklamy povolit či platit předplatné služby. Nikoho nebudu moralizovat a vše je jen na vašem svobodném rozhodnutí.

Nikoho nenabádám k jakémukoliv porušování podmínek služby YouTube, blokování reklam, používání jakékoliv aplikace či stahování autorsky chráněného obsahu. Článek berte čistě informativně a poukazuje na existenci různých nástrojů a na fakt, že něco takového možné je.

Kdo může SmartTube používat a jak postupovat?

Drtivá většina chytrých televizorů nabízí operační systémy Tizen, WebOS a další, které jsou na tom dost podobně, jako iOS v mobilech. Jsou extrémně omezené, mají málo nastavení, obchod s aplikacemi nabízí málo aplikací a her a nelze instalovat aplikace mimo obchod. Dostávám se tedy k tomu, že aplikaci SmartTube lze doinstalovat pouze do televizorů, set-top-boxů a dalších zařízeních se systémem Android TV/Google TV.

Jako majitel krásného televizoru LG však chci svobodu, a tou jsem docílil zakoupením výborného zařízení Xiaomi Mi TV Stick. Jedná se o malé zařízení do HDMI, které nabízí systém Android TV 9.0 v češtině se všemi jeho funkcemi a svobodou. Mohu jej doporučit všem, protože je i opravdu hodně levné.

Zdroje: Xiaomi

A jak aplikaci nainstalovat?

Jelikož se jedná o neoficiální YouTube aplikaci, v Obchodě Play ji nenajdete. Ze stránek vývojářů Smartyoutubetv.github.io si musíte stáhnout stabilní nebo beta verzi, do svého zařízení s Androidem přenést instalační APK soubor a nainstalovat jej. Více najdete třeba v mém návodu, kde jsem se instalaci aplikací do Android TV věnoval.

Chcete snazší způsob instalace? Pak můžete SmartTube do televizoru bezdrátově nainstalovat z Android mobilu. Není to nic složitého.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*