Jak obejít „Blokovače reklam nejsou na YouTube povoleny“?

Před pár měsíci se objevila informace o tom, že Google na vybraných trzích testuje upozorňování uživatelů YouTube na používání AdBlocků. To nakonec skončilo tím, že jejich účty služba dočasně blokovala. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se tyto restrikce dostanou i na náš trh. V posledních letech totiž Google bojuje s blokátory reklam a upravenými aplikacemi. Zatím však marně a účinek to má spíše opačný.

Od pár čtenářů jsem obdržel e-maily a Telegramem screenshoty, kdy došlo k upozornění a v jednom případě i k dočasnému blokování účtu. U všech byl totožný problém, a to používání různých doplňků v prohlížeči Chrome. Můžete vyzkoušet prohlížeč Brave se správným nastavením a doplňky. Osobně to i doporučuji, protože Chrome patří Googlu a YouTube také. Odhalení uživatele s blokátory je tedy výrazně snazší. Brave je také dle PrivacyTest.org výrazně bezpečnější.

Než budete ve čtení pokračovat…

Níže jsem rozepsal možnosti, jak je možné nadále reklamy bez problémů blokovat. Je nutné upozornit, že provoz YouTube se musí nějak zaplatit a na provoz vydělávají reklamy. Je jen na vás, zda je pro vás morálně v pořádku reklamy blokovat. Článek berte čistě informativně a nemá za cíl kohokoliv nabádat ke stahování a používání upravených aplikací.

Chcete reklamy nadále blokovat?

Google se snaží všechny uživatele donutit platit za YouTube Premium. Naprosto chápu, že s tím ne každý souhlasí a platit za YouTube zcela odmítá. To samé platí i u reklam, které jsou často na podvodné e-shopy a různé služby. Jsou také stále více otravné.

Blokování je i nadále snadné. V případě desktopu můžete sáhnout po aplikaci FreeTube, ale doporučuji přejít k prohlížeči Brave a správně jej nastavit, aby blokování bylo efektivní. v tom výborně funguje i doplněk uBlock Origin, díky kterému můžete otravné okno s upozorněním odstranit a následně stránku znovu načást. Postup můžete vidět v krátkém videu níže. Ideální je používat YouTube i bez přihlášení.

Pro mobily se systémem Android je možností opravdu dost. Stále většímu zájmu se těší upravená aplikace YouTube ReVanced, která vychází z oficiální verze aplikace, ale nemá žádné reklamy a umí další prémiové funkce. Vyzkoušet však můžete i SongTube a další. Pro iPhony a iPady je možnost videa sledovat v prohlížeči Brave.

Co když mi postup výše nevyhovuje nebo nefunguje?

Možností, jak používat YouTube bez reklam zdarma je více. Vyzkoušet můžete aplikaci FreeTube, která je zdarma bez reklam, její používání je zcela anonymní a bez sledování. Umí obsah i stahovat. Napsal jsem i možnost, jak na počítači sledovat 4K video bez placení.

12 komentář

 1. Dobrý den, jak mě na mě vyskočilo to okno od youtube, tak mě napadlo hned ho zablokovat, jak to máte na videu. Ale potom nejde rolovat – pohybovat stránkou, tak musím jít do uBlock Origin a tam to smazáním zase povolit – a to moc nepomůže.

  1. V prohlížeči Brave mi přehrávání bez problémů funguje. Hned po zablokování okna s upozorněním jsem stránku jen obnovil a od té doby vše funguje.
   Poslední dny si ale hraji s FreeTube. Psal jsem o něm článek: https://infoek.cz/youtube-na-pocitaci-v-aplikaci-bez-reklam-a-ve-4k-2023/

 2. Taky je dobré se odhlásit na yt – a taky to dobře funguje.

  1. no nevím kamaráde, 7.11.2023 už to cpe do nepřihlášeného reklamy od začátku po 3:30min což je při poslouchání 2 hod. setu otřesné…jinak Brave mi zatím jede, bez Přihlášení, jen si ty věci co chci nepamatuje, Teď hrozí úplnou BLOKACÍ úřtu u Google, což je pěkná sprosťárna….Proto sem si nechal zaregistrovat další ne extra důležitý….Ale bez Přihlášení to k dnešku jede v pohodě – sláva Brave

 3. Za článek díky. uBlock Origin mám, ale nezadařilo se mi smazání. Samotné hlášení jsem odstranila, ale zbyla mi černá obrazovka. Nejspíš moje zlaté časy s hudbou skončily.

 4. Nainstaloval jsem si Brave a přidal jsem si do něj uBlock. Na youtube se mi video zobrazí bez reklam, ale nepřehrává se. Po kliknutí na symbol přehrávání se video za méně než vteřinu zastaví.

  1. To samé se děje i když nemám nainstalované Brave a další. YouTube to dělá určitě záměrně.

  2. Tak jedna vteřina je v pořádku. 😀 Ideální je používávat YouTube bez přihlášení.

 5. Po reklamách se na youtube slehla zem. Nic nového se o tom reklamním teroru nepíše – nebo mě něco ušlo.

  1. Adolf Pupík

   Já používám YouTube v Bravu zcela bez reklam a sáhnu i po FreeTube. Vsude funguje bez reklam. )

 6. Reklamy mi idú na nervy. Nedá sa mi žiaden blokátor reklám stiahnuť zdarma. Poraďte mi. Ďakujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*