Chcete YouTube bez reklam? Jde to na mobilu i počítači

Používáte na svém mobilu či tabletu oficiální aplikaci YouTube? Nebo webovou verzi na počítači? Tak to upřímně nechápu, jak to můžete vydržet. Poslední dva roky je YouTube bez blokování reklam zcela nepoužitelné, protože reklama je takřka všude. Reklamu lze naštěstí na jakékoliv platformě blokovat. V tomto článku najdete rady pro počítače, Android a i jablečné systémy iOS/iPadOS.

POZNÁMKA: Článek byl aktualizován dne 22. 8. 2023

Nejdříve upozornění

Je dobré se zamyslet nad tím, proč reklamy na YouTube vlastně jsou. Nutno je upozornit, že služba YouTube je dostupná všem zdarma, ale samotný provoz serverů, zaplatit zaměstnance, různá pojištění a mnoho dalších nákladů někdo zaplatit zkrátka musí. Musíte si položit otázku, zda je z morálního hlediska v pořádku reklamy blokovat. Pak je tu druhá otázka, a to ta, že reklamní systém nejen na YouTube, ale i webech uživatele sleduje a díky získaným datům poskytuje obsah.

Pokud chcete platformu YouTube a nějaké ty tvůrce podpořit, můžete si vyzkoušet YouTube Premium. Zaplacením této služby získáte přístup také na platformu YouTube Music. Službu lze vyzkoušet na 7 dní zdarma, poté vám bude účtováno 179 Kč/měsíc. Službu si můžete pořídit na oficiálních stránkách YouTube.com/premium.

Nástroje pro počítače bez ohledu na operační systém?

U počítačů je to extrémně jednoduché a je vlastně jedno, zda používáte Windows, macOS nebo Linux. Je toho dost a sáhnout můžete třeba po internetovém prohlížeči Brave, správně ho nastavit a ideálně do něj ještě doinstalovat doplněk uBlock Origin a další. Vyzkoušet můžete i povedenou aplikaci FreeTube pro Windows, macOS a Linux. K dispozici jsou i open-source webová řešení Invidious nebo Piped. Ta jsou kompletně odstřižena od reklam, sledování a umí fajn funkce.

Co používat v mobilech, tabletech a televizorech s Androidem?

Pamatovat ještě můžete oblíbenou mobilní aplikaci Vanced, která vypadala úplně stejně, jako oficiální YouTube klient pro Android, ale měla prémiové funkce zdarma. Projekt byl po právních problémech ukončen, ale vzniklo hned několik nových aplikací. Známý je třeba projekt ReVanced, který na Vanced skvěle navazuje.

A co uživatelé iPhonů? Také mohou mít YouTube bez reklam?

U platforem iOS a iPadOS to je mnohem složitější než u Androidu, protože se jedná o hodně omezenou platformu. Něco jako YMusic nebo YouTube Vanced na jablečné platformy bohužel neexistuje. Já na iPhonu ale třeba používal internetový prohlížeč Brave, který pochází od tvůrců YouTube Vanced a také umí spolehlivé blokování ve videích.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Mária Vaňková

    Skvelé a Naozaj super vysvetlené ❤️ Ďakujem vám ✊

  2. Nevěřící Tomáš

    Sponsor block by měl v YMusic zůstat zapnutý. Pravděpodobně se jedná o nepochopení funkce autorem, protože nevidím důvod, proč by tuto funkci v aplikaci na poslech hudby chtěl jinak vypínat.

    Pokud funkci necháte zapnutou, bude Vám z hudby odstraňovat povídací intra, outra, prostřední části, které jsou časté v rapu, ale části s hudbou ponechá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*