Chcete funkce YouTube Premium a YouTube Music zdarma? (Android, iOS, PC)

Používáte na svém mobilu či tabletu oficiální aplikaci YouTube? Nebo webovou verzi na počítači? Tak to upřímně nechápu, jak to můžete vydržet. Poslední dva roky je YouTube bez blokování reklam zcela nepoužitelné, protože reklama je takřka všude. Reklamu lze naštěstí na jakékoliv platformě blokovat. V tomto článku najdete rady pro počítače, Android a i jablečné systémy iOS/iPadOS.

Zkusit můžete YouTube Premium

Je dobré se zamyslet nad tím, že provoz serverů YouTube něco stojí. Google provoz serverů, zaměstnance, pojištění a další náklady musí měsíčně platit. Aby YouTube bylo zdarma, je nutné na něj umístit reklamy.

Pokud chcete platformu YouTube a nějaké ty tvůrce podpořit, můžete si vyzkoušet YouTube Premium. Zaplacením této služby získáte přístup také na platformu YouTube Music. Službu lze vyzkoušet na 7 dní zdarma, poté vám bude účtováno 179 Kč/měsíc. Službu si můžete pořídit na oficiálních stránkách YouTube.com/premium.

 

Blokování reklam na počítači

Na počítači je blokování reklam velice snadné a dovolím si říci, že to zvládne opravdu každý. V dnešní době snad do každého internetového prohlížeče lze doinstalovat doplněk AdBlock, který je zcela zdarma. Vyzkoušet však doporučuji i prohlížeče Opera, Vivaldi nebo Brave, protože tyto prohlížeče umožňují blokování reklam a jiných sledovacích prvků i bez nutnosti něco instalovat.

 

YouTube Vanced pro Android končí. Zkuste YMusic!

Android je na rozdíl od iOS svobodnou platformou, do které lze instalovat aplikaci tzv. bokem. Pár roků byla oblíbená aplikace YouTube Vanced. Tato aplikace vypadala úplně stejně, jako oficiální aplikace od YouTube, ale blokovala reklamy a umožňovala přehrávat video/hudbu na pozadí i bez zaplacení. Bohužel v minulém měsíci začal Google/YouTube vývojářům vyhrožovat právnickými kroky. Tato aplikace tedy končí a nebude dostávat již žádné aktualizace.

Jaké je tedy řešení? Vyzkoušet můžete aplikaci YMusic. Ta je zdarma, umí přihlášení k vašemu Google/YouTube účtu, umožňuje blokování všech reklam, přehrávání na pozadí, stahovat videa nebo hudbu ve formátu MP3 a má v sobě i službu YouTube Music bez reklam.

Aplikace je sice zdarma, ale aby byla opravdu bez reklam, je zapotřebí podpořit vývojáře jednorázovou částku 50 Kč. Dle mého názoru za to aplikace rozhodně stojí a je to podstatně levnější než si platit YouTube Premium.

Níže doporučuji si pročíst veškeré postupy a rady k aplikaci YMusic!

Jak na YMusic zcela bez reklam?

 • Stáhněte si do mobilu nebo tabletu YMusic pouze z oficiálních stránek YMusic.io

  Skenuj pro stažení aplikace YMusic
 • Nainstalujte APK soubor aplikace – odkaz na návod, jak instalovat APK soubory
 • Spusťte nainstalovanou aplikaci YMusic, udělte ji veškerá potřebná oprávnění a vlevo nahoře rozklepněte menu aplikace. Poté klepněte na „Odebrat reklamy“ a následně na „ZAKOUPIT PREMIUM“.
 • Budete odkázáni do Obchodu Play na aplikaci Support Development, kterou si za jednorázovou částku 50 Kč kupte a stáhněte ji.
 • Zakoupenou aplikaci Support Development spusťte a klepněte na tlačítko „LAUNCH YMUSIC“. Tímto krokem aktivujete YMusic Premium.
 • Teď už jen přejděte do menu aplikace YMusic/Nastavení/Přehrávání a vypněte funkci Sponsor Block.
 • Nyní bude aplikace zcela bez reklam 😉

 

Doporučená nastavení YMusic a nějaké to vysvětlení:

 • Klasická videa na YouTube najdete v menu aplikace pod kolonkou „Objevujte“. Hudbu ve službě YouTube Music najdete ve stejném menu pod „YT Music Beta“.
 • Pokud se při přehrávání nezobrazí video, ale bude přehráván jen zvuk, je zapotřebí klepnout na ikonku kamery, zvolit „Automaticky“ a následně klepnout na tlačítko „Ok“. V menu aplikace/Nastavení/Přehrávání můžete také zapnout funkci „Přehrávat video jako výchozí“.
 • YMusic dle mého názoru nevypadá hezky v defaultním vzhledu, protože ten zelený pruh nahoře není hezký. Doporučuji vzhled přenastavit do černé, a to tak, že přejdete do menu aplikace/Nastavení/Vzhled a jako hlavní barvu a barvu pozadí zvolíte AMOLED.
 • Na některých mobilech se může stát, že systém bude blokovat běh aplikace na pozadí. Je tedy zapotřebí v Androidu vypnout veškeré úspory baterie u aplikace YMusic. Většinou se k této funkci dostanete tak, že na ikoně aplikace YMusic podržíte prst a zvolíte informace o aplikaci.

 

Když stále chcete vyzkoušet YouTube Vanced

YouTube Vanced si již z oficiálních stránek nestáhnete, ale portované aplikace stále fungují. Je ale otázka, jak dlouho. Jejich používání také nedoporučuji, protože nebudete dostávat žádné nové funkce platformy YouTube a můžete mít s během aplikací časem velké problémy. Pokud však chcete aplikaci stále zkoušet, tak si ji níže můžete stáhnout.

Kdyby jakýkoliv odkaz ke stažení přestal fungovat, dejte mi prosím vědět do komentářů, abych je znovu nahrál.

 

A co jablíčkáři? Také mohou mít YouTube bez reklam?

V případě Maců je to snadné a postup je vlastně úplně stejný, jako u běžného PC. Stačí si stáhnout internetový prohlížeč s blokováním reklam, nebo do vašeho prohlížeče nainstalovat doplněk AdBlock.

U platforem iOS a iPadOS to je mnohem složitější než u Androidu, protože se jedná o hodně omezenou platformu. Něco jako YMusic nebo YouTube Vanced na jablečné platformy bohužel neexistuje. Já na iPhonu ale třeba používal internetový prohlížeč Brave, který pochází od tvůrců YouTube Vanced a také umí spolehlivé blokování ve videích.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

 1. Mária Vaňková

  Skvelé a Naozaj super vysvetlené ❤️ Ďakujem vám ✊

 2. Nevěřící Tomáš

  Sponsor block by měl v YMusic zůstat zapnutý. Pravděpodobně se jedná o nepochopení funkce autorem, protože nevidím důvod, proč by tuto funkci v aplikaci na poslech hudby chtěl jinak vypínat.

  Pokud funkci necháte zapnutou, bude Vám z hudby odstraňovat povídací intra, outra, prostřední části, které jsou časté v rapu, ale části s hudbou ponechá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*