FOSS Browser je skvělý mobilní prohlížeč poskytující soukromí

Ve svobodném obchodě s aplikacemi F-Droid můžete narazit na internetový prohlížeč FOSS Browser. Při pohledu na screenshoty v obchodě tak zajímavý není, ale ve skutečnosti prošel výrazným vylepšením a dnes se jedná o velice podařený prohlížeč. Snaží se nabídnout také vyšší soukromí a příjemné funkce.

FOSS Browser je open-source projekt a je dostupný zcela zdarma. Dokonce je přeložen kompletně do češtiny a na mnou testovaných telefonech fungoval výborně. V nastavení najdete také možnost blokování reklam, sledujících prvků na webových stránkách, gamblingu, fake news, porna a prvky sociálních sítí. Je zkrátka jen na vás, co budete chtít zablokovat a blokování reklam obchází i různé ochrany před Ad Blocky na českých webech. Je fajn ale zvážit agresi blokování prvků na webových stránkách. Doporučuji mít nastavený profil při spuštění aplikace na „Standartní“. Reklama a sledování blokováno bude, ale ne tak agresivně a funkční zůstanou i důležitá tlačítka na webech.

FOSS Browser má hezky přehledné záložky a kvůli soukromí zapomeňte na jejich synchronizaci skrze Google. Vytvořit si manuálně můžete offline zálohu v jednom souboru, kterou si můžete jakýmkoliv souborem přesunout i do dalších zařízení. Je výborné, že vývojáři myslí i na to, že budete chtít občas vidět něčí profil na Twitteru, ale nechcete být sledováni a nebudete se chtít do této sítě zaregistrovat. V nastavení si tedy lze nastavit instanci Nitteru např. na českou Nitter.cz od NoLog.cz. Profil na Twitteru zobrazí, ale ihned v Nitteru, takže budete mít více soukromí a svobody. Jen si dejte pozor, aby na konci Nitter.cz bylo lomítko, jak můžete vidět ve videu. Nastavit lze i instanci INVIDIOUS pro svobodné sledování platformy YouTube. Vybrat si můžete i vlastní internetový vyhledávač, takže vyzkoušet můžete třeba i náš svobodný Xoogle. ten poskytuje výsledky Googlu, ale bez sledování. Prohlížeč je možné v Androidu nastavit i jako výchozí.

 

Kde FOSS Browser najdu?

FOSS Browser je aktuálně dostupný ve svobodném obchodě F-Droid. Doporučuji si do Androidu nainstalovat celý obchod, aby bylo možné snadno dostávat nové aktualizace prohlížeče. Přímo v odkaze však můžete stáhnout instalační APK soubor prohlížeče samostatně, a to samé i na oficiálním Githubu projektu. Zvažte také podpoření projektu libovolnou částkou.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*