Jak být anonymní se svým mobilem díky aplikacím?

Chytré telefony používá dnes téměř každý. Máme je stále u sebe a proto nás láká na nich dělat stále více věcí. Jak být ale v bezpečný na otevřené Wi-Fi? Jak provádět anonymní komunikaci? V tom poradí tento článek. Všechny aplikace jsem testoval na mobilu Xiaomi Mi5 a Xiaomi Redmi 3.

smartphone-security

Proč používat aplikace v tomto článku?

 • Pokud jste paranoik
 • Pokud chcete obejít cenzuru internetu
 • Pokud vám vadí podmínky služeb jako je WhatsApp a jiné
 • Pokud chcete mít zabezpečené připojení na otevřených Wi-Fi sítích, které mohou být nebezpečné tím, že kradou přístupová hesla a jiná data. – V restauracích, v obchodech atd..
 • Pokud chcete, aby vaši komunikaci nebylo možné odposlouchávat.
 • Pokud chcete, aby žádná aplikace nemohla získat vaši aktuální polohu.

Upozorňuji, že tento článek neslouží jako návod a nabádání k provádění ilegální činnosti na internetu. Článek slouží pouze informativně a pro experimentální účely.

VPN – Anonymní prohlížení internetu a zabezpečení připojení

V Obchodu Play nebo App Storu naleznete spoustu aplikací, které nabízí zabezpečení internetového připojení díky VPN. Kvalitních aplikací je ale málo a některé obsahují reklamy, vyžadují registraci a nebo se příšerně ovládají. Vybral jsem tedy dvě, které mam odzkoušené a fungují po všech směrech skvěle.

Opera VPN – Vypadá a funguje skvěle. Nabízí neomezené VPN, které ochrání připojení k Wi-Fi síti. Na výběr máte více IP adres pěti zemí a jako bonus funkci, která blokuje šmírování z reklam. Aplikace je dostupná zdarma a není nutné se registrovat.

 • Opera VPN ke stažení pro Android – ZDE
 • Opera VPN ke stažení pro iOS – ZDE
Opera VPN pro mobily
Opera VPN pro mobily

Orbot – Využívá šifrovanou síť Tor, která je velice populární u hackerů. Mobilní aplikace nabízí také VPN, které chrání internetové připojení všech aplikací. Stačí nejdříve aktivovat připojení tak, že dlouze klepnete na obří ikonu cibule a poté klepnete dole na VPN. Na výběr máte také spoustu zemí a vše je bez limitu a zdarma.

 • Orbot ke stažení pro Android – ZDE

Jak anonymně komunikovat?

Pokud chcete, aby vaše komunikace byla anonymní, tak ve Storech naleznete spoustu aplikací. Opět ale ne každá je tak úplně anonymní a každá nefunguje úplně dobře. WhatsApp zde nebudu rozepisovat, protože vyžaduje tel. čísla uživatelů a má pochybné podmínky. To ztrácí na jeho důvěryhodnosti.

Threema – Jedná se o nejpovedenější aplikaci, která nevyžaduje vaše tel. číslo, pravé jméno, e-mail a další údaje. Pokud chcete, tak je vyplnit můžete, ale nemusíte. Nemusíte ani souhlasit s žádným dlouhým listem pochybných podmínek, jak je tomu třeba u WhatsAppu a dalších. Kamarádům pošlete pouze vaše Threema ID, které si můžete také měnit.

Threema - Šifrovaná komunikace
Threema – Šifrovaná komunikace

Aplikace pochopitelně nabízí šifrování a je možné si psát, odesílat fotky, soubory, namluvené zprávy a smajlíky. Hovory bohužel aplikace neumožňuje. Vývojáři také slibují, že se dočkáme automatického odstranění zpráv ve zvolený čas. Tuto aplikaci mohu jen doporučit!

 • Threema ke stažení pro Android – ZDE
 • Threema ke stažení pro iOS – ZDE
 • Threema ke stažení pro Windows 10 Mobile – ZDE

Wickr – I tato aplikace pochopitelně nabízí koncové šifrování a opět nevyžaduje souhlas s podmínky a žádné vaše kontaktní údaje. V aplikaci není možné ani provádět screenshoty obrazovky a nabízí možnost nastavení automatického odstranění zpráv ve zvolený interval. Nechybí ani možnost odesílání namluvených zpráv a fotek.

 • Wickr ke stažení pro Android – ZDE
 • Wickr ke stažení pro iOS – ZDE
Wickr Me - Šifrovaná komunikace zdarma
Wickr Me – Šifrovaná komunikace zdarma

ICQ – Že se jedná o mrtvou službu? Ale kdepak! ICQ má opravdu povedenou aplikaci, která nabízí koncové šifrování. Bohužel je ale nutné se registrovat a vyplnit e-mail. To vše ale můžete anonymně skrze VPN. Aplikace nabízí také klasické hovory a video hovory, které fungují dobře i skrze VPN.

 • ICQ ke stažení pro Android – ZDE
 • ICQ ke stažení pro iOS – ZDE
 • ICQ ke stažení pro Windows 10 Mobile – ZDE
Aplikace ICQ
Aplikace ICQ

Jak ošálit GPS v mobilu?

Když kouknu do komentářů různých webů, tak je opravdu spousta paranoiků, kteří vypínají GPS v mobilu. Tím přichází o důležité funkce a v případě ztráty nebo odcizení mobilu jej nijak nenajdou. Pokud ale patříte mezi paranoiky a nebo potřebujete GPS ošálit z jiných důvodů, tak k tomu vám opět mohou pomoci aplikace. Těch je v Obchodu Play spousta. Vybral jsem aplikaci Fake GPS location, která funguje velmi dobře. Na mapě si vyberete zem, kterou chcete a spustíte krytí vaši polohy. Žádná aplikace nebude vědět vaši aktuální polohu.

 • Fake GPS Location ke stažení pro Android – ZDE
Fake GPS location
Fake GPS location

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*