Applu klesají prodeje iPhonů a MacBooků

Společnost Apple zveřejnila prodejní a finanční výsledky z uplynulého čtvrtletí. Apple po několika letech z výsledků jistě nejásá. Prodeje iPhonů pomalu, ale jistě klesají. Největší zisky společnosti tvoří právě iPhony. Prodeje MacBooků také klesají a iPad se prodává téměř stále stejně.

Tim Cook - CEO společnosti Apple
Tim Cook – CEO společnosti Apple

Apple za poslední tři měsíce prodal „jen“ 45,5 miliónů iPhonů. V minulém roce ve stejném období prodal kolem 48 milionů kusů. Podle zveřejněných výsledků celkový zisk tvoří 9 miliard dolarů. Stále se jedná o slušné číslo, ale pokles Apple jistě nepotěší. Proč ale prodeje upadají? Je to snad tím, že iPhony mají téměř stejný design, který uživatele nudí? Zveřejněné výsledky nezahrnují nové iPhony 7, které mohou pokles zmírnit.

iPhone 7 Plus
iPhone 7 Plus

Co ale takhle MacBooky? Těch se za uplynulé čtvrtletí prodalo 4,89 milionů kusů. V minulém roce ve stejném období se Apple chlubil 5,7 milióny. Internetem také kolují informace o tom, že nějaký ten rok klesají prodeje iPadů. Ve srovnání s loňským prodejem se jedná téměř o stejná čísla. Za poslední tři měsíce tohoto roku se prodalo 9,27 miliónů kusů. V minulém roce se prodalo téměř 10 miliónů.

Apple dnes 27.10. 2016 představil novinky, které mohou prodejní výsledky zlepšit a to především v odvětví MacBooků. Společnost dnes představila nový MacBook Pro, který přináší OLED pruh, který v některých situacích může zlepšit pohodlí používání celého MacBooku.

MacBook Pro - TouchBar
MacBook Pro – TouchBar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*