Jak být anonymní se svým mobilem díky aplikacím?

Chytré telefony používá dnes téměř každý. Máme je stále u sebe a proto nás láká na nich dělat stále více věcí. Jak být ale v bezpečný na otevřené Wi-Fi? Jak provádět anonymní komunikaci? V tom poradí tento článek. Všechny aplikace jsem testoval a některé dlouhodobě využívám na denní bázi.

smartphone-security

Proč používat aplikace v tomto článku?

  • Pokud jste paranoik
  • Pokud chcete obejít cenzuru internetu
  • Pokud vám vadí podmínky služeb jako je WhatsApp a jiné
  • Pokud chcete mít zabezpečené připojení na otevřených Wi-Fi sítích, které mohou být nebezpečné tím, že kradou přístupová hesla a jiná data. – V restauracích, v obchodech atd..
  • Pokud chcete, aby vaši komunikaci nebylo možné odposlouchávat.
  • Pokud chcete, aby žádná aplikace nemohla získat vaši aktuální polohu.

Upozorňuji, že tento článek neslouží jako návod a nabádání k provádění ilegální činnosti na internetu. Článek slouží pouze informativně a pro experimentální účely.

VPN – Anonymní prohlížení internetu a zabezpečení připojení

V Obchodu Play nebo App Storu naleznete spoustu aplikací, které nabízí zabezpečení internetového připojení díky VPN. Kvalitních aplikací je ale málo a některé obsahují reklamy, vyžadují registraci a nebo se příšerně ovládají. Vybral jsem tedy dvě, které mam odzkoušené a fungují po všech směrech skvěle.

Avast SecureLine VPN (Google Play, App Store) – Velice spolehlivé VPN od známé společnosti Avast. K dispozici je opravdu velké množství IP adres a spolehlivě skryje identitu bez omezení rychlosti. Službu si platím přibližně 3 roky a využívám ji denně i během stahování stovek GB měsíčně. Služba je však placená a na stránkách Avastu (úplně dole výběr systémů) jsem ji pořídil za 450 Kč/rok.

 

 

Orbot (Google Play) – Využívá šifrovanou síť Tor, která je velice populární u hackerů. Mobilní aplikace nabízí také VPN, které chrání internetové připojení všech aplikací. Stačí nejdříve aktivovat připojení tak, že dlouze klepnete na obří ikonu cibule a poté klepnete dole na VPN. Na výběr máte také spoustu zemí a vše je bez limitu a zdarma.

Jak anonymně komunikovat?

Pokud chcete, aby vaše komunikace byla anonymní, tak ve Storech naleznete spoustu aplikací. Ne každá je tak úplně anonymní a většina nefunguje úplně dobře. WhatsApp zde nebudu rozepisovat, protože vyžaduje tel. čísla uživatelů a má pochybné podmínky. To ztrácí na jeho důvěryhodnosti.

Threema – Jedná se o nejpovedenější aplikaci, která nevyžaduje vaše tel. číslo, pravé jméno, e-mail a další údaje. Pokud chcete, tak je vyplnit můžete, ale nemusíte. Nemusíte ani souhlasit s žádným dlouhým listem pochybných podmínek, jak je tomu třeba u WhatsAppu a dalších. Kamarádům pošlete pouze vygenerované Threema ID.

Aplikace využívá end-to-end šifrování a komunikace se ukládá jen do mobilů a není uchovávána někde v cloudu. Threma umožňuje si psát, odesílat fotky, soubory, namluvené zprávy a smajlíky. Potěší také možnost šifrovaných hovorů.

Threema - Šifrovaná komunikace
Threema – Šifrovaná komunikace

 

Wickr – I tato aplikace pochopitelně nabízí koncové šifrování a opět nevyžaduje souhlas s podmínky a žádné vaše kontaktní údaje. V aplikaci není možné ani provádět screenshoty obrazovky a nabízí možnost nastavení automatického odstranění zpráv ve zvolený interval. Nechybí ani možnost odesílání namluvených zpráv a fotek.

Wickr Me - Šifrovaná komunikace zdarma
Wickr Me – Šifrovaná komunikace zdarma

Jak ošálit GPS v mobilu?

Když kouknu do komentářů různých webů, tak je opravdu spousta paranoiků, kteří vypínají GPS v mobilu. Tím přichází o důležité funkce a v případě ztráty nebo odcizení mobilu jej nijak nenajdou. Pokud ale patříte mezi paranoiky a nebo potřebujete GPS ošálit z jiných důvodů, tak k tomu vám opět mohou pomoci aplikace. Těch je v Obchodu Play spousta. Vybral jsem aplikaci Fake GPS location, která funguje velmi dobře. Na mapě si vyberete zem, kterou chcete a spustíte krytí vaši polohy. Žádná aplikace nebude vědět vaši aktuální polohu.

Fake GPS location
Fake GPS location

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*