Léto s HTC U Ultra #1 – Skvělý zvuk a funkce USonic

Dá se říci, že jsem celé léto strávil s povedeným mobilem HTC U Ultra. Tento model má spoustu funkcí a vychytávek, které potěší. Podrobnou recenzi si již můžete pročíst. Mobil jsem ale testoval dále a používal jej celé léto. Proto jsem se rozhodl vydat sérii článků „Léto s HTC U Ultra“. V těchto článcích chci popisovat mé oblíbené funkce, které jsem si oblíbil při dlouhodobém používání. Že je psaní této série zbytečné, když jsem už jednou napsal podrobnou recenzi? Kdepak, protože mobil od vydání recenze prošel vylepšením díky aktualizaci operačního systému.

V tomto prvním článku se tedy podívejme na zvuk, který HTC skutečně umí. Model U Ultra nabízí v balení telefonu sluchátka, která jsou nadprůměrná a disponují skvělou funkcí HTC USonic. Vzhledem k tomu, že U Ultra již nemá 3,5 mm jack konektor se jedná o příjemný bonus a se sluchátky jsem po dlouhodobém používání spokojený.

Nejdříve se ale podívejme na stereo reproduktory, které jsou nadprůměrné. Jedná se o reproduktor pro hovory, který rovněž umí přehrávání veškeré hudby včetně zvuku z her. Druhý reproduktor se nachází na levé dolní straně a toto umístění není zrovna moc šťastné během hraní her. Naštěstí HTC fungují senzory bleskově a při hraní her jsem displej jednoduše otočil a umístění mi nijak nevadilo. Vlastně hraní her je díky těmto reproduktorům zážitek. Čelní reproduktor míří přímo na vás a díky stereu jsou „skřeky“ zombií ve hře Unkilled efektivnější. Zážitku dost přidává i povedený obří displej a skvělý výkon grafického čipu.

Nyní se tedy podívejme na sluchátka. 3,5 mm jack nehledejme a v balení nalezneme sluchátka USB-C, která si vyrobilo HTC. Výrobce moc chválím za jejich kvalitu, protože se nejedná o nekvalitní sluchátka, jak je tomu u balení většiny konkurenčních mobilů. Jsou kvalitní a ne jen co se kvality zvuku týče, ale také jejich zpracováním. USB-C konektor po připojení s mobilem se nijak nerozpojuje a v mobilu drží velice dobře. Vlastně stejně dobře, jak je tomu v případě jacku. Nechybí ani panel s mikrofonem a tlačítkem pro zvednutí/zavěšení hovorů či ovládání hudebního přehrávače. Pochválit musím také váhu sluchátek, která je velice příjemná a to díky použití plastu. Ten je kvalitní a špunty mi v uších sedí velmi dobře.

To čím je HTC originální je funkce HTC USonic, která umí ve sluchátkách v balení podat co nejlepší výkon. Při vložení do uší je dobré v nastavení telefonu najít nastavení této funkce a spustit analyzování vašich uší. Každý máme uši odlišné a toho si je HTC vědomo. Proto nabízí tuto funkci, která umí díky této analýze zvuk vylepšit právě pro vaše uši. Za tuto funkci moc chválím a HTC šlo ještě dále. Využilo vlastních sluchátek a i během poslechu hudby lze v rolovací liště jedním klepnutím zvuk ještě zlepšit. Tuto funkci jsem si zamiloval při chození venku či poslechu hudby v autobuse. Sluchátka po klepnutí analyzují vaše prostředí a díky tomu umí podání zvuku opět výrazně vylepšit. To je především v hromadné dopravě velice příjemné. Eliminují tak zvuky otravných lidí, kterých je v hromadné dopravě nezdravě moc.

Vylepšení zvuku v rolovací liště funkcí HTC USonic
Funkce HTC USonic v nastavení telefonu

Během svého testování jsem používal placenou službu Google Play Music a všechnu hudbu poslouchat v maximální možné kvalitě. Reproduktory a sluchátka podávají nadprůměrný výkon a uspokojí i náročnější uživatele. Já si zamiloval především funkci USonic, která doufám bude i v budoucích modelech.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*