FOTOAPARÁTY: Nokia 8.1 vs. Huawei P30 vs. Huawei P30 Pro

Nové mobily Huawei P30 Pro a Huawei P30 mají někteří za nejlepší fotomobily roku a nelze jim upřít bezkonkurenční zoom a vydařené ultra-širokoúhlé čočky. Zoom ale opravdu není vše, a především model P30 Pro má občas problémy s věrohodností podání barev. Barvy mu dokáže dost rozhodit silný svit slunce, čehož může využít konkurence.

Huawei P30 Pro, Nokia 8.1 a Huawei P30

 

V tomto článku jsem si dovolil porovnat fotky z mobilů Nokia 8.1, který se v době testování prodával za cenu kolem 11 500 Kč, Huawei P3011 999 Kč a Huawei P30 Pro22 499 Kč/24 999 Kč (dle varianty). Na snímcích si můžete všimnout opravdu velkých rozdílů v ostrosti, a především v podání barev. Některým lidem se mohou zamlouvat více barvy z Nokie, ale někteří zas raději ty od Huawei. Nechť si každý udělá názor sám.

V každé fotce najdete popisek, kterým mobilem byla pořízena. V Nokii 8.1 jsem využil jak aplikaci HMD Camera od výrobce, tak i mou oblíbenou Google Cameru ve verzi 6.2.030. U obou mobilů Huawei jsem využíval aplikaci od výrobce.

Snímky jsem fotil na automatiku, bez použití zoomu a manuálních režimů. U některých fotek jsem využil noční režimy a ostřil dotykem prstu, jak můžete vidět v krátkých popiscích pod fotkami.

Automatika, zaostřeno dotykem na květ
Automatika, zaostřeno dotykem na květ
Zaostřeno dotykem na květ
Ve tmě, noční režimy, v dálce svítila lampička
Ve tmě s nočním režimem
Zaostřeno automaticky
Zaostřeno automaticky
Zaostřeno automaticky

Za velice špatných světelných podmínek, s nočními režimy, v dešti, v dálce svítila lampa
Protisvětlo, zaostřeno automaticky
Protisvětlo, zaostřeno automaticky
V šeru, zaostřeno automaticky

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*