Huawei P30/P30 Pro – Jak nahradit chybějící notifikační diodu? (AKTUALIZOVÁNO)

Huawei se letos vytasil se sérií mobilních telefonů P30. Dva nejvybavenější model Huawei P30 Pro a odlehčenější model Huawei P30 nabízí moderní displeje s minimalizací rámečků a miniaturním kapkovitým výřezem se selfie kamerkou. Jelikož jsou rámečky kolem displeje opravdu minimální, tak výrobce bojoval s místem a ani jeden ze zmiňovaných modelů bohužel nenabízí notifikační diodu…

 

Always-On na Huawei P30 Pro

 

Velice často se u svých čtenářů setkávám s tím, že absenci notifikační diodku nedokáží překousnout. Dle mého názoru lze bez diody přežít a daleko lepším řešením je funkce Always-On. Tuto funkci dříve nebylo možné na mobilech P30 a P30 Pro využívat, což bylo nepochopitelné. Po posledních aktualizacích se tato funkce však v nastavení mobilu konečně nachází!

K funkci se dostanete v Nastavení/Obrazovka/Vždy na displeji. Pokud ji nebudete moci najít, tak v nastavení se nachází lupa s vyhledáváním, kam stačí napsat Vždy na displeji. Funkci stačí jen povolit a měla by fungovat. U mnou testovaného kusu modelu P30 Pro se však často stává, že Always-On neukazuje notifikace, což je velká škoda. Tento problém snad výrobce ještě opraví v aktualizacích. Využívat však můžete také aplikaci Glance Plus.

 

1 komentář

  1. Děkuji, přesně toto jsem hledala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*