Kombinované používání chytrého a hloupého mobilu

V dnešní době má každý smartphone, ale ne každému vyhovuje u sebe neustále nosit velkou dotykovou placku. Jsou situace, kdy zkrátka mobil z kapes vypadává a překáží. Já používám kombinaci „hloupého“ mobilu se smartphonem a pro mé potřeby je to tak ideální. Vadí mi, že dnes tlačítkové mobily nemají kvalitní funkce ani konstrukci. Jak můžete používat kombinaci „hloupého“ a chytrého mobilu v dnešní době?

Poznámka k článku: Tento článek nám zaslal čtenář Josef Josif. Za příspěvek mu děkujeme. 😉

Jak můžete kombinaci chytrého a hloupého mobilu používat?

Za stokorunu měsíčně vám většina operátorů poskytne datovou SIM. Kupte si k tlačítkové klasice chytrý telefon, dostatečně velký, vložte do něj datovou SIM a uložte do kastlíku ve svém autě. Na cestách vás bude dotykový chytrý mobil navigovat, na výlet ho vezmete do baťůžku, kde nebude obtěžovat svojí velikostí, abyste mohli fotografovat a plánovat trasy. Na pracoviště si ho berte, pokud potřebujete internet, vyřídit důležitý e-mail nebo poslechnout muziku. Doma pak s chytrým mobilem můžete v klidu fungovat a číst si třeba články na internetu, vyřizovat videohovory po WhatsAppu a další chytřejší funkce. Všude jinde vám zkrátka postačí malý, intuitivní a rychlý tlačítkový telefon, který neobtěžuje v kapse, nemusíte k němu neustále shánět nabíječku a vydrží drsnější podmínky.

Dnešní tlačítkové mobily nejsou kvalitní…

Kdo se nepotřebuje pohybovat po celý den v on-line prostoru, každému bych toto řešení doporučil a jsem s ním nadmíru spokojený. Kdybych věděl o „hloupém“ tlačítkovém telefonu, který svými kvalitami alespoň částečně odpovídá tlačítkovým klasikám let dávno minulých… První tlačítkový telefon nové éry se mi zlomil v kapse, když jsem usedl v kině do sedačky. Do druhého se mi nevešlo mých 350 kontaktů. Třetí byl zas žalostně pomalý. Poslední má neposlušnou klávesnici, která mi při psaní SMS písmeno napíše několikrát, nebo ho negeneruje vůbec. Také potřebuji synchronizovat kontakty se svým SMART-fonem. Každý klasický tlačítkový telefon uměl alespoň odeslat vizitku formou SMS (datové SIM zpravidla SMS přijímají a zaslanou vizitku formátu .vcf do kontaktů SMART-fonu snadno přidáme). Kontakty a SMS-zprávy jsme mohli spravovat přes PC. Dnes neumí řada „hloupých“ tlačítkových telefonů ani to málo, které kdysi bývalo u každého z modelů samozřejmostí.

Osobně neznám nikoho, kdo by kombinoval tlačítkový a dotykový telefon podobně, jako já. Doufám ale, že toto elegantní řešení není můj vynález. Používáte taky dva telefony jako já? Můžete mi napsat na můj e-mail: josefjosif@seznam.cz a doporučit mi „hloupý“ tlačítkový telefon, který je vhodný pro takové využití. Třeba řadu nešťastných „staromilců“ inspirujeme a bude nás více, kteří nejsou ochotni s sebou vláčet velký a nepraktický SMART-fon, když ho po většinu času každodenních a všedních činností vlastně k ničemu nepotřebují.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*