Tlačítkový mobil MyPhone Classic tajně volá na zahraniční drahé linky

Že nebezpečí hrozí jen chytrým dotykovým mobilům se systémy Android a iOS? Ale kdepak! Objevil se problém u tlačítkového mobilu MyPhone Classic, který se u nás oficiálně prodává a některé kusy již z výroby obsahují škodlivý software.

Škodlivý mallware se údajně aktivuje po vložení SIM karty do zařízení a registraci do sítě, následně se připojí k mobilní síti a stáhne malý soubor bez vědomí uživatele. Ten pravděpodobně obsahuje telefonní čísla zahraničních zemí (Nigérie, Čad,  Senegal …), která následně bez vědomí vytáčí. Hovory do těchto zemí jsou pochopitelně velmi drahé a účelem tohoto mallwaru je jeho autorům vydělat.

 

Model MyPhone Classic byl stažen z našeho trhu a nenajdete jej na oficiálních stránkách, ale ostatní e-shopy je nadále prodávají a je třeba si dávat pozor. Pokud máte tento mobil a samovolně volá na zahraniční čísla, tak stačí si urychleně u svého mobilního operátora v samoobsluze či na infolince zablokovat volání na zahraniční čísla a následně poslat mobil na reklamaci. Kontaktovat můžete i oficiálního distributora.

Jak se na celý problém vlastně přišlo? Mobilní operátoři zaznamenali krátké hovory na zahraniční drahé linky a takové chování v síti není obvyklé. Identifikace mobilů byla velice jednoduchá, protože operátor po vložení SIM karty a následnému přihlášení mobilu do sítě okamžitě identifikuje o jaké zařízení se jedná.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*