Honor Band 4 – Vydařený společník nejen pro sportovce (RECENZE)

Chcete si měřit své denní aktivity? Honor Band 4 cílí nejen na sportovce a snaží se nabídnout spolehlivé měření spánku, ušlých kroků, srdeční tep a také sportovní aktivity. Zaujme také svým minimalistickým designem, barevným displejem s vysokým jasem a nízkou cenou. Během testování se náramek prodával za cenu kolem 1 300 Kč.

 

 

 

 

Obsah balení – nic nadstandardního

  • Náramek Honor Band 4
  • Nabíjecí kolébka
  • Krátký microUSB kabel
  • Návody

 

 

 

 

Vzhled a zpracování – voděodolnost nechybí

Je třeba také upozornit, že v této recenzi popisuji náramek s název Honor Band 4 Cirus. V obchodech můžete také narazit na levnější, po designové stránce odlišnou variantu Running. Mnou testovanou variantu je možné zakoupit v Midnight Navy (tmavě modré), Coral Pink (růžové) a Materorite Black (černé) variantě.

 

Řemínek je silikonový a jeho délku si lze libovolně upravovat. Během používání se nijak nerozepnul ani během spánku, což je problém některé konkurence. V případě potřeby si můžete silikonové řemínky měnit dle potřeby. Za celou dobu testování jsem ani jako alergik nezaznamenal žádnou vyrážku či jinou alergickou reakci.

Samotný modul je plastový a na ruce není téměř vůbec cítit. Nízká váha a minimalistické rozměry jsou u sportovního náramku velice důležité. Na spodní části modulu se nachází senzor pro měření srdečního tepu a piny pro připojení nabíjecí kolébky. Potěší také zvýšená odolnost konstrukce 5ATModolá prachu i vodě do 50 metrů.

 

 

 

Displej a ovládání – slunce mu nevadí

Honor Band 4 na čelní ploše nabízí lehce prohnutý OLED displej s úhlopříčkou 0,95“ (palce) a rozlišením 240 x 120 px. Na displeji můžete obsluhovat drtivou většinu úkonů, což je jen dobře. Potěšen jsem byl také z velice dobré viditelnosti na přímém slunci. Je také dobré zdůraznit, že prostředí displeje je pouze v angličtině, což může některým uživatelům vadit.

 

Celé prostředí náramku ovládáte pomocí tahů prstu po displeji a kruhově znázorněným senzorovým tlačítkem pod displejem. Nastavit si můžete ciferník s časem, datem a zobrazit si můžete třeba i venkovní teplotu (data o počasí stahuje z mobilu). V menu najdete kolonku s naměřenými kroky, vzdálenosti a spálených kalorií. Hned po probuzení si na displeji můžete zobrazit, jak dlouho jste spali, ale podrobnosti a grafy o spánku uvidíte jen v mobilní aplikaci.

Některé uživatele může potěšit příjem zpráv přímo na displej mobilu. Tuto funkci jsem vyzkoušel na různé aplikace, ale během dne většinu z nich hned zakázal. Příjem notifikací funguje výborně a je možné číst celé zprávy, což se může hodit. Neustále vibrování náramku s notifikacemi e-mailů a Messengeru bylo však velice otravné. Nechal jsem aktivované notifikace pouze z SMS zpráv, kdy jsem rychle mohl vidět kód pro potvrzení platby v internetovém bankovnictví. Skvěle funguje také upozornění na příchozí hovor.

 

Nechybí ani kolonka pro manuální změření srdečního tepu a „Workout“, kde se nachází spuštění měření běhu, chůze, jízdy na kole a další aktivity. V kolonce „More“ si můžete nastavit jas displeje, který je překvapivě dostatečný a konkurence mu může závidět viditelnost na přímém světle. Intenzitu podsvícení si můžete zvolit dle potřeby, ale jas je i na nejnižší hodnotě celkem dost vysoký a v noci může být pro oči nepříjemný. Naštěstí při neaktivitě automaticky zhasne. Nechybí ani funkce pro vyhledání mobilu, stopky a časovač.

Na některých kusech náramku můžete narazit také na položku v displeji s názvem AliPay. Jedná se o funkci pro bezkontaktní placení pomocí NFC, ale tato služba není v našich krajinách přístupná. Můžete si ji tedy v mobilní aplikaci z nabídky na displeji odebrat.

 

 

 

Mobilní aplikace – pro Android i iOS

Honor Band 4 ke spárování využívá úsporné Bluetooth 4.2. Náramek by měl bez problémů fungovat s mobily se systémem Android 4.4 a iOS 9.0 a vyšší. Ke spárování je nutné využívat aplikaci Huawei Health (Zdraví), kterou lze stáhnout z Google Play a App Store zdarma. Za zmínku také stojí možnost propojení se službou Google Fit.

Během prvotního párování jsem byl zmatený ze seznamu náramků ke spárování v aplikaci Zdraví, kde nejnovější Band 4 úplně chyběl. Až po chvilce se zobrazila hláška, že se seznam aktualizuje a po přibližně pěti minutách se skutečně novější seznam stáhl a já mohl náramek s mobilem spárovat. Poté bylo párování rychlé a bylo třeba jej jen potvrdit senzorovým tlačítkem pod displejem.

 

Během mého používání obdržela aplikace dvě aktualizace. Po úspěšném aktualizování se vždy aplikace přepnula do angličtiny. Aplikace se přitom snažila automaticky češtinu stáhnout, ale marně. Tento problém ale aplikace vždy vyřešila sama a po několika hodinách byla zpět v češtině. Nejedná se tedy o nějakou závažnou chybu, ale některé uživatele může angličtina vyděsit a výrobce by mohl zapracovat na nápravě.

Prostředí aplikace je přehledné a můžete podrobně sledovat veškeré naměřené aktivity i v barevných grafech. Na spodní části můžete využívat funkce Cvičení, které využívají GPS v mobilu. V nastavení náramku můžete sledovat procenta nabití, lze si nastavit budíky, příjem notifikací na náramek, povolit zprávy o počasí a další nabízené funkce. Chválím za dostatečně silný vibrační motorem v náramku, díky kterému je buzení také spolehlivé.

 

 

 

Jaké aktivity Honor Band 4 měří?

Vyloženě jsem si zamiloval měření spánku, které u Xiaomi Mi Band 3 a dalších konkurenčních náramků dlouhodobě kritizuji. Je sice fakt, že každý náramek umí automaticky měřit spánek spolehlivě, ale co když si zdřímnu ve dne? To téměř žádný náramek neměří vůbec a je to silná stránka Honoru.

V mobilní aplikaci Zdraví si můžete aktivovat funkci Huawei TruSleep. Měření spánku je díky tomuto řešení spolehlivé v noci, ale také při krátkém odpočinku ve dne. V aplikaci tak můžete sledovat podrobnosti zahrnující délku spánku, kolikrát v noci vstanete, přehledy hlubokého i lehkého spánku, REM, a dokonce i kvalitu dýchání.

 

S měřením kroků a vzdálenosti jsem také neměl problémy. Pokud chcete měřit své aktivity spolehlivěji, tak v aplikaci se nachází kolonka „Cvičení“, kde najdete měření běhu, chůze a jízdy na kole. Měření v této funkci využívá GPS v mobilním telefonu, což zajistí přesnější měření, a především přehled na mapě. Náramek tedy nenabízí vlastní GPS modul, jak je u levných fitness náramků běžné. K dispozici jsou také různé plány, které mohou uživatele motivovat k běhu a postupnému zlepšování.

Měřit můžete také svou tepovou frekvenci. Využít můžete manuální spuštění měření, nebo v případě potřeby v aplikaci nastavíte nepřetržité měření tepu. V aplikaci pak můžete sledovat podrobné grafy a nastavit si upozornění na překročení přednastavené hodnoty.

Díky voděodolnosti do 50 metrů, gyroskopu a akcelerometru si náramek mohou užít i plavci. Automaticky pozná, jestli plavete kraul nebo prsa. Změří také tempo, čas a spálené kalorie. Před měřením je také dobré si nastavit délku bazénu na náramku.

 

 

 

Výdrž a nabíjení – nezklamal

Honor Band 4 by dle výrobce měl vydržet celých 14 dní na jedno nabití. Během mého testování jsem měl náramek na ruce denně a měřil si kroky, vzdálenost, a především spánek se zapnutou funkcí TruSleep. Výdrž se vyšplhala na krásných 10 dní a 14denní výdrž není nereálné číslo. Když jsem však aktivovat funkci pro nepřetržité měření srdečního tepu, tak se výdrž na nabití pochopitelně snížila na celé 4 dny.

K nabíjení slouží plastová kolébka, která se připojí na spodní část náramku. Do kolébky následně připojíte microUSB kabel a náramek můžete nabíjet. Z úplného vybití do 100% se náramek nabije za necelé dvě hodiny.

 

 

 

Závěr – Honor Band 4 nebo Xiaomi Mi Band 3?

Honor Band 4 během testování udělal opravdu velice dobrý dojem. Pokud hledáte spolehlivý fitness náramek, který ve své kategorii jako jediný umí spolehlivě měřit spánek, měří kroky, plavání a další aktivity, nabízí slušnou výdrž na jedno nabití, spolehlivě přijímá notifikace a nabízí minimalistický design, tak mohu Band 4 jen doporučit. V době testování se prodával na větších e-shopech za přibližně 1 300 Kč, což je dle mého názoru adekvátní cena.

Během testování jsem měl možnost porovnat Honor Band 4 s konkurenčním náramkem Xiaomi Mi Band 3. Design si nedovolím srovnávat, protože každý má jiný vkus. Podívejme se tedy na oblast měření aktivity, kdy oba náramky nabízí stejné funkce. Honor má však přesnější měření spánku a dokáže jej perfektně měřit i během dne, což Xiaomi vůbec neumí… Honor také svého konkurenta zadupe do země svým displejem, který je barevný a je také mnohem lépe čitelný na přímém slunci. Xiaomi zas vydrží na jedno nabití o něco dále a je levnější. Osobně bych si však raději připlatil za Honor.

 

 

Co se mi líbí?

  • Minimalistický design
  • Možnost měnit řemínky
  • Funguje s Androidem i iOS
  • Výdrž na jedno nabití
  • Skvělé měření spánku
  • Aktivní měření srdečního tepu
  • Dostatečný jas displeje
  • Lze propojit s Google Fit
  • Cena

 

Co se mi nelíbí?

  • V noci bych ocenil nižší jas displeje
  • Aplikace by potřebovala doladit

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

8 komentář

  1. Dobrý den,
    dnes jsem zprovoznila Honor band 4 a spárovala s telefonem Samsung Galaxy J3, kromě kroků, které se teda počítají hodně nepřesně mi to nic neukládá do aplikace Huawei Zdraví. Měřím si tep, spánek jsem ještě neměla. Tep nikde zaznamenaný v aplikaci nevidím a ani nevím, jak se sám zaznamená spánek? Nebo to mám nějak nastavit?
    Děkuji za radu

    1. Adolf Pupík

      Máte firmware náramku plně aktualizovaný? Je také dost možné, že problém je v mobilu, který je přeci jen na dnešní dobu už zastaralý…

      1. Ještě upřesním, že dosud mi přenos všech dat do aplikace Zdraví fungoval, ostatní data fungují dál, kromě měření tepové frekvence, u té přenos nefunguje

  2. Mám telefon Xiaomi redmi 4x a když se vzdálím od telefonu, tak se mi nikdy znovu sám nespáruje, musím vypnout a zapnout bluetooth a pak do aplikace a znovu ho spárovat s telefonem, je to teda hrozně otravné a nevím co s tím.

    1. Máš plně aktualizovaný firmware náramku? Celý problém nemusí být na straně náramku, ale spíše u mobilu Xiaomi. Přečti si tento článek: https://infoek.cz/jake-maji-problemy-nove-mobily-xiaomi-a-proc-bych-si-je-nekoupil/

  3. Náramek mám od února a nejednou mi přestalo fungovat měření srdečního tepu. Na náramku mi měří, ale nepřenesou se mi data do telefonu, zapnu si v aplikaci nepřetržité měření, ale když se vrátím zpět je vypnuté. Prosím, pomoc! Stalo se mi, že jsem měla náramek na slunci a totálně se mi vypnul, nešel mi zapnout, až jsem ho dala nabíjet, tak se opět rozsvítil, může to s tím nějak souviset? Děkuji za radu.

  4. Dobrý den, od dubna mám náramek Honor Band 4. Vše fungovalo k naprosté spokojenosti, až minulý týden mi přestaly chodit SMSky. Také nevím, jak aktualizovat firmware náramku.
    Děkuji za radu

    1. Firmware nainstaluješ přímo v aplikaci k náramku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*