Xiaomi Mi Mix – Mobil bez rámečků kolem displeje překvapil mobilní svět

Čínská společnost Xiaomi na své tiskové konferenci dne 25.10. 2016 překvapila celé odvětví chytrých telefonů. Xiaomi představilo model Xiaomi Mi Mix, který láká na keramické tělo, pořádnou porci výkonu a především na displej. Ten zaplňuje téměř celou přední plochu a jedná se o mobil téměř bez rámečků kolem displeje.

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

Xiaomi do těla nasadilo špičkový čtyřjádrový procesor Snapdragon 821 s taktováním 2,35 GHz. Pochopitelně nechybí ani slušná 4 GB porce RAM a 128 GB interního úložiště. Paměťovou kartu do těla tohoto mobilu bohužel nevložíte, ale při kapacitě 128 GB to drtivou většinu uživatelů ani mrzet nebude. Na trhu se objeví také prémiová varianta, která nabídne prvky z 18 karátového zlata, 6 GB RAM a pořádnou porci paměti 256 GB.

Xiaomi Mi Mix - Keramická záda
Xiaomi Mi Mix – Keramická záda

Mi Mixu pochopitelně nebude chybět skvělý operační systém MIUI 8, který je postaven nad Androidem 6.0 Marshmallow. V nerozebíratelném těle naleznete pořádný akumulátor s kapacitou 4 400 mAh a proto je váha mobilu trošku vyšší a činí 209 gramů. Vzhledem k obřím rozměrům displeje 6,4″ se ale stále jedná o slušnou hodnotu. Co se týče fotoaparátů, tak přední 5 Mpx kamerka je umístěna pod displejem, protože na horní straně displeje nezbylo žádné místo. Zadní fotoaparát se chlubí 16 Mpx čipem a natáčením videí v rozlišení 4K.

Celkem nechápu jásot ohledně tohoto modelu. Ano, mobil bez rámečků kolem displeje působí zajímavě, ale je to praktické? Nebude mi to vadit při psaní a jiném používá? Bude displej stejně odolný na nárazy, jak běžné mobily? Co se týče odolnosti displeje, tak jsem spíše skeptický.

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

Jaká ale bude cena modelu Mi Mix? Již 4. listopadu by se mobil měl začít prodávat v domovské Číně. Cena klasické 128 GB varianty by se měla pohybovat kolem $516 (přibližně 13 942 Kč – bez DPH). U prémiové varianty by se cena měla pohybovat kolem $590 (přibližně 15 942 Kč – bez DPH). Jaké budou ceny u nás v ČR se můžeme jen dohadovat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*