Z Windows Storu mizí aplikace. Budou vůbec někomu chybět?

Když spustíte Windows Store, tak vidíme stále stejné aplikace a téměř žádné nové. Ty co ve Storu již jsou, tak jsou často nekvalitní a nepoužitelné. To samé platí u mobilní platformy Windows 10 Mobile, kterou bych v současné době celou označil za jeden velký „FAIL“. 

2

Microsoft nově zpřísnil podmínky pro publikování nových aplikací/her do Windows Storu. Pokud vývojáři své aplikace pomocí aktualizací nenapraví, tak aplikace jednoduše zmizí. Podle různých zdrojů se jedná o 100 tisíc aplikací, které Microsoft ze Storu odstraní. To není vůbec malé číslo a otázkou je, kolik aplikací ve Storu vůbec zůstane.

Budou tyto aplikace vůbec někomu chybět? Zatím jsem v diskuzích nezaznamenal žádné nářky. Většina aplikací jednoduše nefunguje, jsou plné reklam, za celou dobu své existence je vývojář neaktualizoval a jsou jedním slovem špatné. Je to vlastně úplně stejné, jak Store u Macu. Tam také moc aplikací nenajdete a vývojáři licence ke svému softwaru raději prodávají na svých stránkách. Získají tím více peněz a nikdo jim nediktuje podmínky.

Mají Story na počítačích vůbec smysl? Určitě mají, ale lidé si na ně nemohou zvyknout. Lidé v mém okolí mi většinou kladou otázky „Co je to ten Store a jak to odinstaluji?“. Každý si raději stahuje software někde jinde, než ve Storu. Microsoft není v pozici, aby vývojářům mohl diktovat a opravdu nechápu, proč za svůj účet musí vývojář platit, aby mohl publikovat aplikaci ve Storu …

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*