RECENZE: Xtorm FS402 – powerbanka s nabíjením až tří zařízení najednou

Nizozemský výrobce Xtorm na našem trhu prodává nové kvalitní powerbanky, které brzy na výletech jistě oceníte. Tentokrát jsem se podíval na model Xtorm FS402, který nabízí podporu potřebných nabíjecích standardů pro nabíjení nejen mobilů na cestách. Zaujmout se snaží také konstrukčním zpracováním, designovou úpravou a možností nabíjet až tři zařízení současně. V době psaní recenze se powerbanka prodávala ve velkých českých e-shopech za cenu 1 190 Kč s DPH.

 

Konstrukční zpracování

Powerbanky Xtorm nepatří mezi ty nejlevnější na trhu, ale to jen proto, že na rozdíl od některé konkurence mají skutečně bytelná zpracování. I model Xtorm FS402 v ruce působí bytelným dojmem a alespoň na našem trhu je dostupný jen v mnou testovaném šedém provedení. To se mi líbí a výrobci se povedl i vzor, díky kterému se powerbanka i dobře drží v ruce.

  • Rozměry: 14 x 7 x 3 cm
  • Váha: 462 gramů

Na powerbance se nachází modré tlačítko pro rozsvícení bílé diody znázorňující stav nabití. Dioda bude svítit také po celou dobu nabíjení zařízení. Dále se na powerbance nachází jen trojice nabíjecích konektorů a nutné popisky.

 

Kapacita a nabíjení

Na e-shopech můžete narazit na dvě stejně vypadající powerbanky. V této recenzi popisuji model Xtorm FS402 s kapacitou 20 000 mAh. K dispozici je i model Xtorm FS401 s menší kapacitou 10 000 mAh. Pokud tedy chcete menší powerbanku, můžete sáhnout po menším modelu a ušetřit tak místo třeba v nějaké tašce.

Powerbanka se nesnaží oslnit nějakou převratnou rychlostí nabíjení, ale zas láká na možnost nabíjení všelijakých zařízení. K nabíjení slouží tři konektory a k dispozici máte dva výstupy USB-A pro nabíjení zařízení s nabíjecím standardem Qualcomm Quick Charge 3.0 o výkonu 18 W. Uprostřed je i menší USB-C konektor a slouží jako vstup pro nabíjení powerbanky i výstup pro nabíjení dalších zařízení. Ten podporuje standard Power Delivery (PD) o výkonu 20 W. Někoho může tedy potěšit, že lze nabíjet až tři zařízení současně.

Kapacita 20 000 mAh je už rozhodně slušná a na většinu výletů postačí. U Xtormu mám rád, že si skutečně poradí asi s každým zařízením. Během testování jsem vyzkoušel nabíjení několika bezdrátových sluchátek, mobilů s různými procesory od různých výrobců a žádný problém nebyl ani s konzolí Nintendo Switch Lite. S tou mají některé powerbanky problémy. Vyzkoušel jsem i různé USB žárovky a LED svítidla. Ty s powerbankou fungují také výborně a powerbanka se může tedy hodit i na letní akce např. ve stanu.

Během testování bylo možné na jedno nabití powerbankou nabít např. 3x mobil Xiaomi 12 Pro s kapacitou akumulátoru 4 600 mAh a ještě nějaká procenta pro další zařízení zbyla.

Jak dlouho se nabíjí samotná powerbanka? Samozřejmě 20 000 mAh je už slušná kapacita, takže powerbanka se nějakou dobou nabíjet bude. Nabíjet jí lze maximálním výkonem 20 W a z úplného vybití do plna se nabila přibližně do pěti hodin.

 

Závěr – obhájí si svou cenu?

Na našem trhu samozřejmě seženete i levnější powerbanky, ale rozhodně ne s takovým kvalitním zpracováním. Výrobce si dal na konstrukci opravdu záležet, líbí se mi i její design, a ne každý výrobce vám může slíbit nabíjení až tří zařízení současně v nějaké použitelné rychlosti. Další velkou pochvalu si výrobce odnáší za podporované standardy nabíjení a možnost bez problémů nabíjet různé mobily bez ohledu na systém, využívat svítidla, nabíjet sluchátka i Nintendo Switch. Zkrátka si pravděpodobně poradí s většinou zařízení. Myslím si tedy, že cena je nastavena rozumně.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*