Recenze třech vydařených reproduktorů SENCOR SIRIUS 2

Pod značkou SENCOR toho v obchodech najdeme opravdu hodně. Letos bylo možné si všimnout, že se výrobce snaží nabídnout více bezdrátových reproduktorů. V prodeji již je trojice nových bezdrátových reproduktorů SENCOR SIRIUS 2. Chlubí se možností poslechu hudby ze dvou reproduktorů současně pomocí funkce True Wireless Stereo (TWS), novými barvenými variantami, konstrukcí se zvýšenou odolností IPX7 a nízkými cenami. V této recenzi jsem se podíval právě na všechny třei modely SENCOR SIRIUS 2 MAXI, SIRIUS 2 a SIRIUS 2 MINI.

Modelová značení a ceny reproduktorů

Výrobce již prodává všechny tři reproduktory SENCOR SIRIUS 2. Největší model SIRIUS 2 MAXI se prodává za 1 499 Kč s DPH, prostřední model SIRIUS 2 za 999 Kč s DPH a nejmenší SIRIUS MINI za 799 Kč s DPH. Všechny tři je možné zakoupit ve velkých známých e-shopech, ale výrobce je prodává i ve svém oficiálním e-shopu SENCOR.cz.

Reproduktory SENCOR SIRIUS 2 v oficiálním e-shopu SENCOR.cz

 

Design a zpracování reproduktorů – voda jim nevadí!

Líbí se mi, že všechny tři reproduktory na sebe svým designem krásně navazují. K dispozici jsou ve čtyřech barevných provedeních, ale dle mého názoru je nejhezčí olivová (zelená). Na veletrhu jsem měl možnost si prohlédnout také ostatní barevné varianty, které najdete v galérii fotek níže. Rád vidím, že všechny tři modely reporukdotůr disponují certifikací zvýšené odolností IPX7. Vydrží tedy vstavení vody u bazénu, zmoknutí na venkovní akci i vystavení prašnému prostředí.

  • SENCOR SIRIUS 2 MAXI: 227 x 94 x 96 mm, 998 gramů
  • SENCOR SIRIUS 2: 189 x 78 x 80 mm, 547 gramů
  • SENCOR SIRIUS 2 MINI: 113 x 94 x 95 mm, 420 gramů

Na konstrukci reproduktoru najdeme kvalitní tkaninu a velký tlačítka + a – nejen pro ovládání úrovně hlasitosti. Větší modely pod tlačítky mají diody značící stav nabití. Nechybí ani praktické poutko, díky kterému se reproduktor lépe přenáší, ale můžete ho zavěsit např. na větev stromu. Dále se na reproduktoru nachází další ovládací tlačítka, ale k těm se dostanu ještě později. Všechny tři reproduktory mají také záslepku ukrývající AUX (3,5 mm jack, nabíjecí konektor USB-C a slot pro paměťové karty. Střední model SIRIUS 2 má pod záslepkou také malou zdířku pro případný reset reproduktoru. Nechybí ani dioda signalizující stav Bluetooth připojení.

Celkové konstrukční zpracování reproduktorů mohu hodnotit jen kladně. Z designu mám také dobrý pocit a reproduktory se mi vážně líbí. Myslím si, že je fajn mít možnost výběru ve velikosti reproduktoru. Ne každému musí velikost modelu SIRIUS 2 MAXI vyhovovat. Během testování se mi však bez problémů vešel i do menšího batohu. Dost lidí také ocení, že výrobce LED osvětlení na horní části nijak nepřehání. Svítí jen proužek a je hezké, že při nastavení hlasitosti můžete podsvícením vidět aktuální úroveň hlasitosti.

Funkce tlačítek reproduktorů

Že mají reproduktory málo tlačítek? Výrobce se nejspíš snažil, aby tlačítka nekazila design reproduktorů a každé tlačítko umí funkcí více. Velká tlačítka + a – neslouží jen pro regulaci hlasitosti, ale také pro přeskakování skladeb. Větší modely SIRIUS 2 MAXI a SIRIUS 2 mají na zadní straně o jedno tlačítko s logem Bluetooth více. Menšímu modelu toto tlačítko chybí. Celý popis reproduktorů a funkcionality tlačítek najdete v českém přiloženém návodě. Pokud ho ztratíte, výrobce ho má v digitální podobě na svém webu. Screenshoty funkcí tlačítek najdete v galérii níže.

A teď to nejdůležitější! Jak je na tom zvuk všech třech reproudktorů?

Všechny tři reproduktory SIRIUS 2 jsou cenově dostupné, přesto umí skvělou funkci True Wireless Stereo (TWS). Ta umí propojit dva reproduktory a poskytnout tak bezdrátové stereo. To se může hodit třeba u grilovačky na zahradě, kde umístíte každý reproduktor na jinou stranu. Připojit můžete dva reproduktory modelové řady SIRIUS 2 a chválím za to, že můžete připojit dva reproduktory bez ohledu na jeho velikost. Můžete tedy bezdrátově propojit např. model MAXI s modelem MINI. Připojení fungovalo spolehlivě a nesetkal jsem se s žádným problémem.

Zdroj obrázku: SENCOR.cz

Pro bezdrátový poslech hudby slouží Bluetooth 5.0 a problém jsem neměl s používáním reproduktorů s mobily, tabletem nebo počítačem s Windows 11. I během nabíjení můžete hudbu bezdrátově poslouchat a dost lidí může ocenit možnost drátového poslechu hudby skrze AUX (3,5 mm jack). Můžete si také uložit hudbu na paměťovou kartu microSD a poslouchat bez nutnosti mít u sebe mobil, počítač či jiné zařízení.

Tím nejvýkonnějším reproduktorem je samozřejmě SIRIUS 2 MAXI. Výrobce uvádí, že jeho maximální výkon je 30 W. Impedance je uváděna na 4 Ω a frekvenční rozsah: 50 Hz – 20 kHz. Konstrukce poskytuje 3 reproduktory a 2 pasivní zářiče. Reproduktor je opravdu hlasitý a překvapivý jsem byl z důrazem basů. Ty však nejsou důrazné natolik, že bych neslyšel středy a výšky. Vlastně je vyváženost zvuku na danou cenovou kategorii dost slušná.

Menší prostřední model SIRIUS 2 v sobě nabízí 2 reproduktory a 2 pasivní zářiče. Maximální výkon je uváděn na 20 W, impedance 4 Ω a frekvenční rozsah: 60 Hz – 20 kHz. Tento model hraje také dost hlasitě, zvuk je vyvážený ale je znát už menší důraz basů. Stále je však zvuk dost slušný.

Na nejmenší model jsem byl dost zvědav, protože je opravdu malinký a cenově nejdostupnější. I tento prcek však poskytuje na svou velikost dobrý výkon. Ten je uváděn na 16 W, impedance na 4 Ω a frekvenční rozsah: 60 Hz – 20 kHz. Překvapivě má také 2 reproduktory a 2 pasivní zářiče. Do tak malého těla se toho vešlo dost a vzhledem k ceně je hlasitost vysoká a zvuk dobrý. Je ale znát, že se ze třech modelů jedná o ten nejdostupnější. Zvuk se při maximální hlasitosti začíná slévat a už si jeho kvalitu tolik neužijete. Samozřejmě od reproduktoru za takové peníze s tím musíte počítat.

Nabíjení a výdrž na jedno nabití

SENCOR SIRUS 2 MAXI je největším a vešel se do něj tedy největší akumulátor. Ten má kapacitu 5000 mAh a zajistí slušnou výdrž na jedno nabití. Dost ale bude záležet na úrovni hlasitosti přehrávané hudby a také používání funkce True Wireless Stereo. Výrobce udává, že vydrží 8 hodin na jedno nabití při 50 % úrovni hlasitosti. Já hudbu poslouchal většinou trochu hlasitěji a reproduktor vydržel krásných 5–6 hodin na jedno nabití. Nabíjení pak v případě všech třech modelů probíhá skrze USB-C konektor.

SENCOR SIRIUS 2 je už o něco menší a znát byla nižší výdrž na jedno nabití. Během testování jsem reproduktory SIRIUS 2 MAXI a SIRIUS 2 používal skrze funkci True Wireless Audio během sledování filmů na notebooku. SIRIUS 2 vždy „umřel“ o něco rychleji. Výrobce uvádí jeho výdrž na 7 hodin při přehrávání na 50 % hlasitost a zajišťuje ji akumulátor o kapacitě 3 600 mAh. Opět jsem používal reproduktor hlasitěji a vydržel asi o hodinu a půl méně než model MAXI.

SENCOR SIRIUS 2 MINI je roztomilý prcek, který ve své konstrukci ukrývá akumulátor o nejmenší kapacitě 2 500 mAh. Dle výrobce vydrží 7 hodin na jedno nabití při hlasitosti na 50 %. Vlastně bych i řekl, že výdrž na jedno nabití je téměř stejná, jako u středně velkého modelu SIRIUS 2. Vybil se sice o pár minut rychleji, ale není to až takový rozdíl. Ono to bude ale tím, že má o něco menší výkon měničů, takže má i menší spotřebu. Zas ale hodně záleží na vašem používání.

Výdrž všech třech reproduktorů hodnotím kladně. Pokud ale chcete nejvyšší možnou výdrž na jedno nabití, rozhodně bych sáhl po modelu SIRIUS 2 MAXI.

Závěr – který si mám tedy koupit?

Reproduktory SENCOR SIRIUS 2 jsem obdivoval už na veletrhu Fast Day 2023. Tam jsem byl překvapen tím, jak dobře jim funguje TWS a jak hrají i v tak hlučném prostředí veletrhu. Konečně jsem měl možnost všechny tři modely vyzkoušet v klidu domova, a to dlouhodobě. Myslím si, že všechny tři mají cenu opravdu lákavou, a i ten nejmenší a nejlevnější má překvapivě certifikaci zvýšené odolnosti IPX7.

Během testování jsem nenarazil na žádný nedostatek. Výrobce chválím za to, že všechny tři modely na sebe svým designem navazují. Velkou výhodou reproduktorů je funkce True Wireless Stereo (TWS), která za zakoupení druhého reproduktoru rozhodně stojí. Pokud nechcete dva stejné velikosti, můžete si vybrat druhý menší model, přesto vám funkce TWS bude bez problémů fungovat, což u většiny konkurence za podobné peníze není možné. Po stránce kvality zvuku se výrobce také předvedl jen pozitivně, ale samozřejmě nejlepší zvuk nabídne ten největší a nejvýkonnější SENCOR SIRIUS 2 MAXI.

A jaký SIRIUS 2 si mám tedy pořídit? No, to samozřejmě záleží jen na vás. Kdybych si měl já osobně vybrat, kvůli výkonu a výdrži na jedno nabití bych sáhl po modelu SIRIUS 2 MAXI. Kdybych chtěl stereo vzal bych dva MAXI nebo jeden MAXI a střední SIRIUS 2. Prcka bych si bral třeba na výlety, kde bych nechtěl poslouchat hudbu na maximální hlasitost, přesto aby dobře hrál, vydržel případné zmoknutí a v batohu ušetřil nějaké to místo. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*