Panasonic RP-NJ310BE-R – Opravdu levná bezdrátová sluchátka (RECENZE)

Jsem toho názoru, že na bezdrátových sluchátkách nemá moc smysl šetřit. Nejde ani tak o kvalitu zvuku, protože tu dnes už mají slušnou i levnější sluchátka, ale spíše o problémy kolem. V této recenzi jsem se však podíval na levná sluchátka Panasonic RP-NJ310BE-R, která v době psaní recenze bylo možné zakoupit na některých e-shopech za cenu kolem 400 Kč.

 

 

Co najdete v balení?

V prodejní krabičce pochopitelně nenajdete nic nadstandardního. Výrobce však musím pochválit za přiložené různé velikosti špuntů. Nechybí pak ani krátký microUSB kabel a hromada návodů.

 

 

 

Design sluchátek

Sluchátka jsou k dispozici v černé, červené, bílé, zelené a modré. Každý si tedy může vybrat, což chválím. Já obdržel však červenou variantu, která se mi zrovna moc nelíbí a vybral bych si spíše jiné barevné provedené. Je to však čistě subjektivní záležitost.

Sluchátka mají dostatečně dlouhý kabel. Pokud tedy sluchátka vyndáte z uší, tak budou viset na krku, což se může rozhodně hodit. Na kabelu najdete také plastový modul s tlačítky pro ovládání hlasitosti a zapínání/vypínání. Najdete na něm také záslepku, pod kterou se nachází nabíjecí microUSB konektor. Dále na kabelu najdete také větší modul, kde se pravděpodobně ukrývá různá elektronika i mikrofon. Velikost modulu mi sice trochu vadí, ale na druhou stranu za ty peníze bych nečekal nic menšího.

Co se týče samotných sluchátek do uší, tak ta sedí v uších dokonale, což jsem upřímně vůbec nečekal. Sluchátka jsou krásně lehká (14 gramů bez kabelu) a po chvilce je v uších neucítíte, a to ani když je budete mít v uších několik hodin v kuse. Sedí opravdu pevně a myslím si, že si je klidně můžete vzít na běhání. Je však dobré zdůraznit, že pot jim může uškodit, protože nenabízí zvýšenou odolnost.

 

 

 

Kvalita zvuku a hovory

Abych byl upřímný, tak od sluchátek v této cenové kategorii jsem  opravdu nečekal kvalitní zvuk. Byl jsem však velice mile překvapen. Sluchátka nabízí 6 mm měniče a frekvenci 20 Hz – 20 kHz. Podporují také kodeky A2DP, AVRCP, HSP a HFP. Zvuk ze sluchátek je vzhledem k ceně slušný, i když pořádné basy opravdu nečekejte. Věřím ale tomu, že méně náročný uživatel může být s kvalitou sluchátek spokojený. Co se hlasitosti týče, tak ta není nijak nadprůměrná a opět je spíše jen čistě průměrná.

Sluchátkům však musím moc pochválit, že při sledování filmů i hraní her byl zvuk hezky synchronizovaný s videem. To je většinou nedostatek konkurenčních levných sluchátek, které mají často zvuk opožděný.

Jelikož sluchátka nabízí také zabudovaný mikrofon, tak s nimi lze telefonovat. To jsem vyzkoušel a druhou stranu jsem zřetelně slyšel a druhá strana si nijak nestěžovala, že bych já nebyl slyšet. Hovor můžete zvednout či zavěsit prostředním tlačítkem na menším modulu.

 

 

 

Párování sluchátek

Jedná se o levná sluchátka, takže nečekejte žádnou mobilní aplikaci a jejich podrobné nastavování či aktualizace firmwaru. Sluchátka je však možné spárovat s mobily a tablety se systémy Android, iOS i Windows 10. Během mého testování jsem je zkoušel na mobilech s Android 10 a notebookem s Windows 10.

Sluchátka se párují tak, že je zapnete dlouhým stiskem prostředního tlačítka na modulu. Po zapnutí budou sluchátka viditelná ostatním zařízením. Na mobilu, tabletu či počítači tedy stačí přejít do nastavení Bluetooth, sluchátka vyhledat a připojit se.

Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.0 a výrobce slibuje dosah na 10 metrů, což bohužel musím vyvrátit. Dosah byl spolehlivý přibližně na tři metry, což je na druhou stranu dle mého názoru dostatečné. Samotné připojení sluchátek je však nedostatkem těchto sluchátek a občas se stává, že třeba při práci na počítači se bezdůvodně odpojí, i když je baterie stále nabitá. Někdy se také odmítá s daným zařízením připojit. To je však problém většiny levných sluchátek.

 

 

 

Výdrž na nabití

Sluchátka se nabíjí skrze nabíjecí konektor microUSB. Výrobce pak slibuje výdrž přehrávání hudby 6 hodin na jedno nabití. Záleží ovšem jen na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Když jsem při práci na notebooku měl hlasitost sníženou, tak jsem se skutečně dostal na přibližně 6 hodin. Pokud jsem však hlasitost navýšil, tak výdrž spadla i až na 2,5 hodiny.

 

 

 

Závěr – není lepší si připlatit?

Sluchátka v době psaní recenze bylo možné na některých e-shopech zakoupit za cenu kolem 400 Kč. Za tyto peníze opravdu nemůžete očekávat zázraky. Pokud jste však méně náročný uživatel a hledáte celkem hezká sluchátka se slušnou výdrží na jedno nabití a na danou cenovou kategorii dobrý zvuk, tak je mohu doporučit. Je však nutné překousnout občasné problémy s připojením sluchátek.

Já osobně bych si však pár stovek připlatil a zakoupil bych si třeba sluchátka HONOR Choice, která je možné zakoupit za cenu kolem 1000 Kč. Tato sluchátka nabízí spolehlivé připojení a lepší zvuk.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*