YMusic je výborný YouTube a YouTube Music klient bez reklam

Mobilní aplikace YMusic mezi lidmi moc známa není a je škoda, že je tak opomíjená. Jedná se o YouTube a YouTube Music klienta pro využívání všech prémiových služeb zdarma. Prostředí má jednoduché, v češtině a blokovat umí i veškeré reklamy. Asi jako jediný klient má také úpravy kodeků, díky čemuž umí z hudby vytáhnout vyšší kvalitu a hlasitost.

YMusic jako projekt funguje už nějakou dobu, ale známější začal být až po ukončení velice známého projektu Vanced. Jednalo se o upravenou aplikaci YouTube s prémiovými funkcemi zdarma. Ten po právním nátlaku musel být ukončen. Již teď je za Vanced náhrada v podobě ReVanced, ale YMusic má stále své kouzlo, a to především díky již zmíněné úpravě kodeků, zabudování služby YouTube Music a stahovat můžete z YouTube videa, ale i MP3 skladby.

 

Nejdříve důležité upozornění…

Je dobré se zamyslet nad tím, že bezplatné služby např. YouTube vydělávají z reklam. Jejich odstraněním a blokací tedy můžete takové službě působit škody. Je tedy morálně v pořádku blokovat a odstraňovat reklamy? Na to si odpovězte sami.

Upozorňuji, že nikoho nenabádám ke stahování, používání nebo šíření upravených aplikací a blokování reklam. Tento článek slouží pouze informativně a poukazuji na to, že existují i upravené aplikace.

 

Tak co ta aplikaci YMusic vlastně umí?

Po prvním spuštění aplikace moc vábně nevypadá, ale vzhled si můžete upravit. Klepněte vlevo nahoře do menu/Nastavení/Vzhled a zde si nastavte prostředí dle vašich potřeb. Na screenshotech v tomto článku bylo zvoleno nastavení vzhledu: Hlavní barva – Černá AMOLED, Vedlejší barva – Oranžová, Barva pozadí – AMOLED.

Nezobrazuje se vám v menu služba YouTube Music? Na některých mobilech se ihned nezobrazí, protože je stále v rámci beta testování. Stačí tedy přejít do menu aplikace/Nastavení/Další nastavení a zapnout funkci „Získávat beta aktualizace“.

Chcete odstranit sponzorské bannery? YMusic sice blokuje všechny otravné reklamy ve videích, ale může zobrazit nějaký ten nerušivý sponzorský banner s drobnou reklamou. Toto řešení by mělo podpořit vývoj samotné aplikace YMusic. I ten však můžete vypnout a stačí si koupit YMusic Premium za jednorázovou částku 50 Kč s DPH. To doporučuji a můžete tak udělat v menu aplikace. Poté můžete přejít do menu aplikace/Nastavení/Přehrávání a vypnout „Blokování sponzorských segmentů“.

Přehrává se vám jen zvuk, ale už ne video? Je to tím, že aplikace YMusic se snaží šetřit vaše data. Přehrávání videa však můžete klidně snadno povolit a manuálně si můžete zvolit i rozlišení videa. V přehrávači se nachází malá ikona kamera, která po rozkliknutí nabízí výběr rozlišení. Rozlišení si můžete vybrat dle vašeho uvážení, ale klidně stačí zvolit automatické nastavení rozlišení dle rychlosti vašeho internetového připojení. Vedle ikony s rozlišením je i ikona šipky pro stažení daného videa.

 

Ukázka prostředí, funkcí a nastavení ve videu

 

Kde mobilní aplikaci YMusic mohu stáhnout?

Mobilní aplikace YMusic porušuje podmínky služby Google Play, takže ji tam ke stažení nenajdete. Překvapivě se nenachází ani na F-Droidu a vývojář ji nabízí výhradně skrze své webové stránky. Kdysi se objevil i Telegramová kanál nabízející tuto aplikaci, ale jednalo se o podvod. Instalační soubor tedy doporučuji stahovat výhradně z webových stránek.

Skenuj pro stažení YMusic z oficiální webové stránky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*