Český Invidious umí YouTube bez reklam a sledování uživatele

Invidious je vydařený svobodný open-source projekt, který se snaží uživatelům nabídnout YouTube bez sledování a otravných reklam. Používání YouTube je díky Invidious také anonymní a umožňuje jakékoliv video stahovat. Dost lidí může ocenit, že česká komunita Arch Linux CZ spustila vlastní server, verze Invidious je aktuální a funguje i v různých aplikacích. Níže můžete najít postupy, jak český server vložit nejen do FreeTube.

Než budete číst dále…

Tento článek berte čistě informativně. Nikoho nenabádá k porušování podmínek služby YouTube a kterékoliv jiné. Nikoho také nenabádá ke stahování autorsky chráněného obsahu! Pouze poukazuje na fakt, že takové nástroje existují a je to možné.

Vyzkoušet můžete konečně i český server Invidious!

Invidious můžete používat ve webové verzi na Invidious.cz, ale doporučit mohu jeho používání v klientovi FreeTube. Je v češtině, také je svobodný a umí odebírat různé YouTube kanály, zcela ale anonymně. Odběry jsou totiž uloženy offline jen na vašem zařízení, nikoliv kdesi na serverech. FreeTube je možné používat na počítačích s Windows, macOS a Linux, ale dostupná je i verze aplikace pro systém Android. Majitelé iOS a iPadOS zařízení od Applu se musí spokojit s webovou verzí Invidious.cz. V případě Androidu můžete sáhnout i po Clipious aplikaci a český server do nastavení vložit.

Řešení s FreeTube na počítačích?

  • Klikněte levo nahoře na menu a následně přejděte do „Nastavení“.
  • Úplně nahoře klikněte na „General Settings“ a zde můžete nejdříve nastavit češtinu, zvolte „Lokální API“ a dole klikněte na „Vymazat výchozí instanci“. Do pole napište jen: https://invidious.cz a klikněte na tlačítko „Nastavit současnou instanci jako výchozí“.
  • Můžete přejít zpět na hlvní stránku a cokoliv zkusit přehrát. Využíván bude český server Invidious.cz.

Řešení s FreeTube na mobilech?

  • V případě mobilní aplikace FreeTube pro Android je postup stejný jako u počítačů.

Řešení s Clipious na mobilech?

  • Vpravo nahoře prstem klepněte na ikonu nastavení.
  • Vyberte „Spravovat servery“, dole vyberte tlačítko „+“ a zadejte adresu: https://invidious.cz
  • Server do seznamu vložte tlačítkem „Přidat“.
  • V položce „Vaše servery“ můžete jiné servery odstranit a používat jen ten český.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*