Český Invidious umí YouTube bez reklam a sledování uživatele

Invidious je známý open-source projekt pro anonymní sledování videí z YouTube bez sledování. Kdokoliv může službu dobrovolně nabízet ostatním na svém serveru. Ne každý server (instance) je však v aktuální verzi nebo dostatečně rychlý. Ocenit tedy můžete český server, který nemusíte používat jen ve webové verzi, ale nastavit ho lze i do výborného desktopového klienta FreeTube.

Než budete číst dále…

Tento článek berte čistě informativně. Nikoho nenabádá k porušování podmínek služby YouTube a kterékoliv jiné. Nikoho také nenabádá ke stahování autorsky chráněného obsahu! Pouze poukazuje na fakt, že takové nástroje existují a je to možné.

Vyzkoušet můžete konečně i český server Invidious!

Služba YouTube s instancemi Invidious neustále bojuje, proto může docházet k jejich ukončování či znemožnění funkcionality. Česká instance Vhsky.cz je pravidelně aktualizována, je na rychlém serveru a můžete ji bez instalace používat na webu, ale doporučuji doinstalovat již zmíněného klienta FreeTube. V něm můžete Vhsky.cz nastavit, sledovat videa zcela bez reklam a šmírování, videa stahovat a spravovat odběry oblíbených kanálů. Není zapotřebí se nikam registrovat.

Řešení s FreeTube na počítačích?

  • Otevřete aplikaci FreeTube
  • Vlevo klikněte na „Nastavení“ a následně „Obecné nastavení“
  • Tam můžete nastavit API backend na Invidious API. Pro sledování videoklipů z kanálů Vevo je nutné však používat lokální API
  • Do instance stačí vložit odkaz níže a kliknout na tlačítko „nastavit současnou instanci jako hlavní“
https://vhsky.cz/
  • To je vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*