RECENZE: Kryt Njord by Elements – iPhone ze Hry o trůny

Už vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdybyste mohli mít doplňky z dračí kůže? Nevím, jestli se touhle cestou chtěli vydat právě lidé, kteří mají kryt Njord by Elements na svém kontě, každopádně mám pocit, že kdyby při víkendovém letu na drakovi vytáhla iPhone s tímhle krytem Daenerys a brnkla Jonovi, jak dupou bílí chodci, nikdo by si nevšiml, že jde tak nějak o nesmysl. Všiml by si toho asi samotný Apple. Spoiler Alert – nedává totiž své telefony záporákům a tak by musela Daenerys volat třeba z Lumie, minimálně v poslední řadě. V těch předchozích by jako osvoboditelka národů měla z Kalifornie zelenou.

Balení

Pokud jste čekali, že kryt přišel v koženém vaku, který zažil bitvu o Středozem, zklamu vás. Tady se žádné fantasy dobrodrůžo nekoná a kryt přijde ve výsuvné papírové krabičce. Na přední straně najdete nalepený vzorek kůže, abyste si už v prodejně mohli osahat, co že to vlastně bude záda Vašeho iPhonu zdobit.

Z piktogramů se dočtete, že můžete pustit telefon ze dvou metrů na zem (MIL-STD 810G standard) a budete v pohodě. Daenerys by tedy musela létat na své poměry trochu při zemi. Možná by ji tak nestoupl hřebínek. Pro nás běžné smrtelníky je to ale fajn ochrana. Dalším příjemným faktem je plná kompatibilita s MagSafe. V balení se nachází pouze kryt samotný a je to dobře. Nejsou zde žádné zbytečné sáčky, karty a lejstra. Proč je to dobře? Mimo jiné se tato společnost chlubí super eko přístupem k výrobě. Veškeré informační prvky tak najdete na krabičce a dále pod krytem na vnitřním balení. Zde je dánsky hozené díkíčko a motivace sdílet nějakou hezkou fotku s krytem na socky. Více si o tomhle eko přístupu povíme níže.

 

Design a zpracování

Design je to, oč tu běží především. Celá zadní strana je z kůže, která připomíná dračí šupiny, v mém případě v modré barvě. Vybrat si můžete ještě černou, zelenou a vínovo/fialovou. Nebojte se, žádní draci nepřišli k úhoně. Zde se dostáváme k celkem zajímavé věci. Kryt je totiž vyhotoven z lososí kůže. Prvně jsem se domníval,  že jde o chybu v překladu a musí jít o losí kůži. Ale není tomu tak. Opravdu jde o kůži z těch ryb – lososů, přičemž žádný losos to neschytal kvůli výrobě krytů. Lososí kůže je totiž jinak odpadovým materiálem, protože lososi končí na talíři po celém světě. Mistři zpracování ryb na Islandu už kůži zpracovávají nějakou dobu, protože ví, že jde o kvalitní a velmi odolný materiál.

V podobě krytu Njord by Elements se ale poprvé dostává na záda telefonu a končí to velmi zajímavým výsledkem a hlavně skvělým vzhledem. Zbytek, tedy hlavně strany krytu, tvoří guma. Dává to samozřejmě smysl, telefon se do ní lépe nacvakává, je pružná, takže ochrání při pádu a dobře se drží. Na zádech najdete i gumovou obsázku kolem fotoaparátů, takže se nemusíte bát poškrábání vystupujících čoček. Tlačítka jsou také z gumy, ale mačkají se snadno, lehce a příjemně. Příjemná na dotek jsou i záda z kůže. Jedná se o jemný, ale neklouzavý materiál. Závěrem dodám, že stejně jako o kůže z jiných zvířat, se i o tuto kůži musíte starat, pokud ji chcete mít v té nejlepší kondici. Alespoň jednou měsíčně je třeba ji ošetřit přípravkem na kůži.

Věřím, že některé zvědavce, jakým jsem i já, napadla zásadní otázka: Nesmrdí to jako rybina? Ne, nesmrdí. 

 

Eko přístup vládne světu

Mám pocit, že odstavec o ekologickém přístupu bude v recenzích častějším a častějším a je to určitě dobře. Také Njord by Elements se vydal ekologickou cestou. Jak už jsem psal, lososi sice neumřeli s úsměvem na tváři, ale na talíři by skončili tak jako tak. Kůže by tak mohly skončit v koši. To by byla škoda, když jí to na iPhonech sluší, ne? Jenže tím ekologický přístup společnosti nekončí. O veškerou energii při výrobě se totiž stará matička země. Jasně, když to vezmete kolem a kolem, o vše se stará matička země. Ale tady je to trochu růžovější. Kryt sice nevznikl za úderů hromů a blesků a nespadnul hotový z nebe. Výrobní proces využívá geotermální a vodní energii. Pokud cestujete, geotermální energii si můžete i prohlédnout. Je to totiž třeba gejzír. Gejzír tenhle kryt také sice nevyplivnul, ale severské země mají ideální podmínky postavit elektrárny, které geotermální energii využívají. A tak místo, aby spalovali uhlí a dělali čurbes okolo sebe, používají to, co jim příroda nadělila.

Internet je studnice vědomostí a tak alespoň dva fakty, které by vás mohly obohatit. Poděkujte Wikipedii, ne mně, já bych následující větu nevyplodil ani za mák. Geotermální energii získala Země při svém vzniku z mateřské mlhoviny, následnými srážkami kosmických těles. V poslední době je energie částečně generovaná radioaktivním rozpadem některých prvků v zemském tělese. No a druhým faktem je, že tuto energii umíme využívat i u nás. Ne zrovna moc, ale určitě je to fajn vědět.

 

Cena a dostupnost

Každá hezká věc něco stojí a nejinak je tomu i v tomto případě. Kryt Njord by Elements vyjde na 1 499 Kč a seženete ho u většiny místních prodejců. Nicméně když vytáhnete telefon s tímhle krytem, určitě své okolí zaujmete a budou se ptát, co je to zač.

Ještě dodám, že do setu je možné dokoupit řemínek k Apple Watch a kryt na sluchátka společnosti Apple. Oboje se také dostalo ke mně. Ale o tom zase někdy jindy.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*