Nový Android lze nainstalovat i do starších SONY a Samsung mobilů

Často se setkávám s dotazy od čtenářů, kteří se ptají, jak do starších mobilů dostat novější verzi Androidu. Starší verze Androidu dnes už nejsou podporovány a některé aplikace z Obchodu Play není možné stáhnout či je normálně používat. Výrobci na aktualizace často kašlou a proto jsou starší mobily často vhodné jen na hození do koše. Pro některá zařízení je tu ale možnost k oživení a to takzvaným flashnutím a nainstalováním alternativní ROM.

LineageOS je oblíbená alternativní ROM systému Android. Vychází z populárního CyanogenMod, který byl ukončen. Lineage lze nainstalovat do mobilů různých značek a i do starších strojů umí vdechnout život díky své čistotě. Jedná se o systém, který není přeplácaný hromadou nesmyslných aplikací od výrobce.

Vývojáři LineageOS na svých oficiálních stránkách oznamují další modely, které budou podporovány. Uživatelé si na ně tedy mohou nainstalovat tuto alternativní ROM postavenou na novějších verzích Androidu. V současné době se jedná o Android 7.1.2 a už se vyvíjí i ROMky na novém Android 8.0 Oreo. V seznamu se nachází i starší modely a to může řada uživatelů ocenit.

 

2 komentář

  1. Přesně tohle mi na Androidu vadí. Výrobci svá zařízení (především nižší a střední třídy) brzy přestávají aktualizovat a nechávají na nich starý systém, na kterém nic rozumného nefunguje. O elektronickém bankovnictví ani nemluvě (to by ostatně na starém Androidu provozoval jen blázen).

    1. Adolf Pupík (Admin)

      To je pravda. V dnešní době jsou ale i na trhu výrobci, kteří systém aktualizují a podporují po dobu dvou let. Dobrým příkladem je Xiaomi, které neustále aktualizuje nadstavbu MIUI i bezpečnostní záplaty (i u starých low-endových mobilů). Třeba takové Xiaomi Mi A1 je už u nás na trhu a má čistý Android díky zapojení do programu Android One. Tento program zajišťuje rychlé aktualizace samotného Androidu i záplat od Googlu. Dále jsou tu Honory, které třeba u Honoru 8 či 9 nabízí podporu po dobu dvou let. Pak jsou tu Nexusy i dražší mobily Pixel. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*