Nokia 6 (2018) – Konkurent pro Xiaomi a Honor?

HMD Global to s mobily pod značkou Nokia myslí opravdu vážně. Nokia 8 byla vydařeným kouskem, který v podrobné recenzi obstál velmi slušně. Nokia 6 na tom tak slavně nebyla díky slabšímu procesoru. Tento rok se chystá nástupce, který by měl být dle úníků lepší.

Nová Nokia 6 (2018) bude mít konečně lepší procesor a to Qualcomm Snapdragon 630 s taktováním na 2,2 GHz. K dispozici pravděpodobně budou dvě paměťové varianty a to 32 nebo 64 GB. Jestli bude podporovat DualSIM zatím nevíme, ale MicroSD karty ano. Akumulátor bude mít kapacitu 3000 mAh a bohužel zatím to vypadá, že opět nabídne starý konektor MicroUSB. Upřímně doufám, že nasadí moderní USB-C i v této cenové kategorii.

Pochopitelně nebude chybět operační systém Android ve verzi 7.1.2, který by měla brzy nahradit aktualizace na Android 8.0 Oreo. Systém nebude nijak upravovaný a bude zcela čistý, což je velké lákadlo Nokie. Rychlé aktualizace bezpečnostních záplat pochopitelně bude dostávat také.

 

Na čelní straně bude 5,5″ (palců) displej s FullHD rozlišením. Na zádech se bude nacházet fotoaparát s maximálním rozlišením 16 Mpx se světelností objektivu f/2.0, LED blesk a také čtečka otisků prstů. Přední kamerka pro focení selfie bude mít rozlišení 8 Mpx s funkcí Bothie. Díky této funkci lze pořizovat fotky či videa přední i zadní kamerou současně. Pro lepší pořizování zvuku ve videích poslouží funkce Nokia OZO. V jakém maximálním rozlišení bude možné videa pořizovat? To bohužel zatím nevíme.

Cena by měla být dle úniků také velmi příjemná a údajně bude stát 32 GB varianta $230 bez DPH (asi 4 908 Kč) a 64 GB varianta pak $261 bez DPH (asi 5 545 Kč). To je velmi příjemná cena a výrobci Xiaomi a Honor budou mít pravděpodobně konečně konkurenci, která jim může zavařit. Čínští výrobci tuto cenovou kategorii již dlouho ovládají.

 

Zdroje: Gizmochina, GSMArena

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*