Jak nainstalovat APK a APKs soubory mimo Obchod Play?

Systém Android je znám svou otevřeností a svobodou. Můžete si tedy do svého mobilu instalovat aplikace mimo Obchod Play. Zjistil jsem však, že velká část čtenářů vůbec neumí takové soubory instalovat. Často také posílají screenshoty, kde se APK odmítá nainstalovat, ale chce se rozbalit. Dotazy se často týkají mobilní hry Fortnite nebo aplikace YouTube ReVanced. Ty se totiž v Obchodě Play nenachází a musíte je tedy instalovat jiným způsobem.

 

Jak instalovat APK a APKs soubory ve videu a jejich někdy nutné přejmenování:

V krátkém videu níže můžete vidět nejdříve instalaci APK souboru skrze správce souboru a poté postup pro stažení a instalaci APK/APKs skrze aplikaci SAI.

Na některých mobilech se může stávat, že stažené APK/APKs soubory se přejmenují a budou mít koncovku .ZIP. V tomto případě spusťte vždy nejdříve správce souborů a soubor přejmenujte tak, aby tuto koncovku neměl. Poté jej můžete nainstalovat.

Ve videu níže je vidět stažení APK souboru z internetu, jeho nutnost přejmenování (odstranění koncovky .ZIP) a spuštění instalace.

 

Jak na běžné APK soubory?

  • APK s aplikací či hrou stáhněte nejlépe do interního úložiště
  • V kvalitním správci souboru stačí na APK jen klepnout, povolit potřebná oprávnění a nainstalovat. Ne však každý správce souborů tuto možnost podporuje, proto se APK často snaží rozbalit. Doporučuji si do mobilu nainstalovat Files od Googlu.
  • Spusťte tedy aplikaci Files, dole klepněte na Procházet, vyberte úložiště a najděte stažený APK soubor aplikace. Pokud bylo APK staženo přímo v internetovém prohlížeči mobilu, tak se bude nacházet ve složce Download.
  • Na APK jen klepněte a nainstalujte. Po úspěšné instalaci by se měla ikona aplikace nacházet v menu aplikací či na jedné z úvodních obrazovek.

 

Jak nainstalovat APKs soubory?

Není to tak časné, ale můžete také narazit na APKs soubory. Možností, jak je nainstalovat je spousta. Vybral jsem však ten nejsnazší, aby to pochopil každý.

  • V první řadě je potřeba nainstalovat aplikaci SAI – Obchod Play
  • Stáhněte APKs soubor nejlépe do interního úložiště mobilu
  • Spusťte aplikaci SAI, klepněte na Install APKs, najděte složku Download, označte staženou aplikaci ve formátu .APKs a následně klepněte na modré tlačítko Select.
  • Začne probíhat instalace vybrané aplikace. V případě potřeby udělte veškerá práva a vyčkejte na dokončení instalace.
  • To je vše.

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*