LibreTube – svobodný YouTube klient bez reklam i Googlu

Android je na rozdíl od systému od Applu svobodný a můžete si do něj nainstalovat i aplikace, které v Obchodě Play kvůli různým důvodům nenajdete. Vadí vám reklamy v aplikaci YouTube? Můžete si doinstalovat jinou a v dnešní době jsou už takové aplikace i kvalitní. V minulosti jsem tu již psal třeba o YouTube ReVanced nebo YMusic. LibreTube je další YouTube klient nabízející příjemné funkce zcela zdarma. Je založen na open-source, je přeložen do češtiny, umí stahovat video/audio ve zvolené kvalitě a umí přehrávat video v malém okénku kdekoliv v prostředí systému, ale i na pozadí se zhaslým displejem.

Velká výhoda aplikace LibreTube spočívá v tom, že využívány nejsou žádné služby od Googlu a aplikace o vás nesbírá tedy žádná data. Máte více soukromí a aplikace obsah videí čerpá vlastně z vybrané instance (serveru) Pipedu. To je svobodný projekt, který umožňuje používání YouTube, ale bez sledování Googlem. Vybrat si instanci můžete dle vlastního uvážení v nastavení aplikace, ale pokud nechcete, nic takového vůbec řešit nemusíte. Aplikaci lze používat bez dalšího nastavení nebo nějaké registrace. Odebírat své oblíbené kanály tvůrců také můžete a budou uloženy jen v aplikaci, nikde na serveru. Zálohy si můžete také v nastavení udělat dle vlastních potřeb.

 

Kde aplikaci LibreTube mohu stáhnout?

Asi všem je jasné, proč LibreTube není a nikdy nebude v Obchodě Play. Porušuje podmínky této služby. Stáhnout si ji můžete ve svobodném obchodě s aplikacemi F-Droid, ze kterého budete i dostávat nové aktualizace této aplikace. Doporučuji tedy aplikaci stáhnout skrze něj. K dispozici je i APK soubor jen samotné aplikace LibreTube z Githubu projektu. Níže najdete i potřebné odkazy pro návody k instalaci.

 

Další YouTube klienti pro Android?

V začátku článku jsem zmínil také aplikace YouTube ReVanced a YMusic. Doporučuji vyzkoušet obě, protože mají rozhodně co nabídnout. Od LibreTube se liší v tom, že umožňují přihlášení k vašemu Google/YouTube účtu. YouTube ReVanced pak vychází přímo z oficiálního APK aplikace YouTube od Googlu, takže i stejně vypadá, má stejné funkce a díky úpravám blokuje veškeré reklamy a umí přehrávat video v okénku i se zhaslým displejem.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*