SpMp je další použitelný YouTube Music klient

Google v posledních letech stále bojuje s upravenými aplikacemi pro YouTube a YouTube Music. Nelíbí se mu totiž blokování reklam, což je naprosto logické. Nevím, zda se mi to jen zdá, ale čím více proti upraveným aplikacím zbrojí, tím více jich vzniká a je o ně větší zájem. Co se služeb pro streamování hudby týče, je nejsnazší zcela zdarma a bez reklam používat YouTube Music.

Nejdříve důležité upozornění

Tento článek slouží výhradně informativně! Nemá za cíl nikoho nabádat ke stahování, používání či šíření jakékoliv upravené aplikace a autorsky chráněného obsahu! Poukazuje pouze na existenci určitých aplikací a služeb.

Nijak neobsahuji ani pirátské užívání hudby! Pokud chcete opravdovou kvalitu zvuku, není to zdarma a úplně bych se službám YouTube Music či Spotify vyhnul. Sám si platím nejvyšší tarif služby Tidal a kupuji vinylové desky do gramofonu. Je dobré se taky zamyslet nad tím, proč tyto služby nějaké reklamy obsahují. Musí zaplatit svůj provoz, zaměstnance a samozřejmě vyplatit i vaše oblíbené umělce.

Stále více neoficiálních YouTube Music klientů?

Vyrojilo se velké množství YouTube Music klientů pro platformu Android. Některé vychází přímo z oficiální aplikace a má tedy i totožné prostředí, ale jsou i open-source projekty s odlišným prostředím. Letos se do použitelného stádia dostal i open-source klient SpMp. Má vlastní prostředí, které je však jednoduché a má hromadu nastavení. Veškerý obsah ze služby je možné také stahovat, přehrávat na pozadí i se zhaslým displejem a podporuje i přihlášení k YouTube/Google účtu.

Jak probíhá distribuce aplikace SpMp?

SpMp není oficiální aplikací, takže s distribucí z Obchodu Play či jiných oficiálních služeb počítat nelze. Vývojář má na Githubu možnost si stáhnout instalační APK soubory pro mobily a tablety se systémem Android. K dispozici je aplikace i jako repozitář skrze službu IzzyOnDroid. Pro funkční používání do budoucna je dobré mít i službu IzzyOnDroid v mobilu, protože umí upozornit a stahovat případné aktualizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*