YouTube ReVanced je aplikace nabízející funkce YouTube Premium zdarma

YouTube je poslední roky nepoužitelnou platformou, a to jen kvůli množství reklam. Google do této platformy nasazuje stále více reklam a již testuje 5-10 reklam v každém videu na některých trzích. Chce tak motivovat k zaplacení služby YouTube Premium. Opravdu ale chcete platit za YouTube? Většina za tuto službu platit zkrátka nebude a najde si vždy nějakou možnost, jak reklamy blokovat a využívat další prémiové funkce zdarma.

Platforma Android je svobodná a lze do ní instalovat aplikace mimo Obchod Play. Díky tomu bylo možné roky používat oblíbenou aplikaci YouTube Vanced, která již bohužel skončila. V současné době si můžete užívat nového projektu YouTube ReVanced, díky které můžete používat premium funkce zcela zdarma, v češtině a aplikace má stejné prostředí, jako originální aplikace YouTube.

 

Jak instalační soubory nainstalovat?

Nezkušený uživatel může být z instalace APK souborů aplikací zmatený. Je to však jednoduché a není třeba se obávat. Na mobilu nemůžete nic pokazit a pokud vám aplikace nebude vyhovovat, můžete ji běžně odinstalovat. Aplikaci a instalační soubory jsem otestoval hned na několika mobilech se systémy Android 12 a 11.

Na některých mobilech se může stát, že hned po stažení nebude možné v internetovém prohlížeči APK soubor otevřít. On se otevřít i může, ale nespustí se instalace. V takovém případě stačí otevřít správce souborů, najít stažený soubor většinou ve složce Download a soubor spustit, nainstalovat a vše povolit.

 

 

Nejdříve důležité upozornění!

Je dobré se zamyslet nad tím, že bezplatné služby např. YouTube vydělávají z reklam. Jejich odstraněním a blokací tedy můžete takové službě působit škody. Je tedy morálně v pořádku blokovat a odstraňovat reklamy? Na to si odpovězte sami.

Upozorňuji, že nikoho nenabádám ke stahování, používání nebo šíření upravených aplikací a blokování reklam. Tento článek slouží pouze informativně a poukazuji na to, že existují i upravené aplikace.

 

 

V upravených aplikacích lze otevírat i odkazy

V mobilech se systémem Android se již od výrobců nachází mobilní aplikace YouTube. Ty jsou defaultně nastavené tak, aby se každý odkaz na YouTube, který vám třeba někdo pošle automaticky otevíral v oficiální aplikaci. Ihned se tedy spustí otravná reklamy, ale naštěstí to je možné přenastavit. To jsem testoval na systémech Android 13 a Android 12.

 

 

1. POSTUP: Upravená verze s nejvíce funkcemi

Tato verze YouTube ReVanced vychází z původní aplikace YouTube v17.36.37. Nabízí nejvíce funkcí a na rozdíl od jiných verzí skutečně blokuje reklamy všude, umožňuje nahrávání videí, zobrazí unlike tlačítko s palcem dolů pod videem a umí YouTube Shorts. Prostředí aplikace vypadá úplně stejně, jako originální aplikace. Přítomna je čeština, možnost přehrávání na pozadí i se zamčenou obrazovkou a další premium funkce.

Nevýhoda této verze je ta, že nefunguje na každém Android mobilu. Na některých mobilech se nainstaluje, ale nespustí. Aplikace mi fungovala na mobilech: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 11T 5G, Vivo X80 Lite a Nokia G60 5G. Nefunkční byla na mobilech: Tecno Camon 18 Premier.

  • Máte v mobilu starší verze? Odinstalujte případně všechny aplikace: YouTube Vanced, YouTube ReVanced, Revanced Manager a Vanced MicroG. Všechny tyto aplikace najdete v nastavení mobilu, kde najdete celý seznam vašich aplikací
  • APK soubory stažené níže nemusí jít instalovat skrze internetový prohlížeč. Po jejich stažení tedy doporučuji spustit v mobilu/tabletu nějakého správce souboru od výrobce nebo si stáhněte Files by Google a ve složce Download soubory nainstalujte
  • Do mobilu nebo tabletu nejdříve stáhněte a nainstalujte: Vanced microG v0.2.24.220220 (starší verze nemusí fungovat) – odkaz ke stažení
Skenuj pro stažení APK aplikace Vanced microG
  • Nyní můžete stáhnout a nainstalovat: YouTube ReVanced v17.36.37odkaz ke stažení
Skenuj pro stažení APK aplikace YouTube ReVanced
  • Během instalace budete upozorněni, že aplikace pochází od neznámého vývojáře. Tyto obrazovky obejdete tlačítky „PŘESTO NAINSTALOVAT“ a „NEPOSÍLAT“

  • Aplikaci můžete spustit a začít si užívat premiové funkce YouTube zdarma
  • Aplikaci YouTube ReVanced je časem dobré aktualizovat. Na nové verze můžete být upozorněni na Telegram kanále infoek.cz – odkaz nebo Instagram účtu @infoekCZ – odkaz
Skenuj pro odebírání informací na Telegramu nebo Instagramu

 

 

Další užitečné upravené YouTube aplikace

  • YMusic – umí sledování YouTube zdarma bez reklam, má YouTube Music, zcela jiné prostředí a možnost stahovat videa
  • SmartTube – aplikace pro YouTube bez reklam na televizorech, set-top-boxech a dalších zařízeních s Android TV/Google TV
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Funguje na Huawei mate 20 X. Nejde mě ale Google cast do televize. Funguje někomu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*