RECENZE: Xiaomi 13 – elegantní vlajka s plochým rámem

Výrobce Xiaomi na náš trh přišel s trojicí nových mobilů Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Lite. V této recenzi jsem se podíval na model Xiaomi 13, který míří na uživatelé požadující plochý rám mobilu, elegantní design a konstrukční zpracování se zvýšenou odolností. Zalíbit se snaží i nekompromisním výkonem s procesorem Snapdragon 8 Gen 2, trojicí fotoaparátů s logem Leica a rychlým nabíjením. V době psaní recenze se mobil prodával za cenu 23 490 Kč s DPH v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz.

 

Pozitiva:

  • Obsah prodejního balení
  • Konstrukční zpracování s IP68
  • Elegantní design, někdo může ocenit plochý rám mobilu
  • Povedený OLED displej, nalepená fólie
  • Slušné stereo reproduktory
  • Bleskové odemykání mobilu
  • Výborný procesor
  • 67 W drátové a 50 W bezdrátové nabíjení
  • Kvalitní zadní fotoaparáty s funkcí Leica Authentic
  • Hezká a stabilní videa hlavním i ultraširokoúhlým fotoaparátem
  • Snímky ze selfie kamery
  • MIUI 14 s Androidem 13
  • Konektivita – DualSIM, eSIM, 5G a infraport

 

Negativa:

  • Ocenil bych 120 W drátové nabíjení
  • Ultraširokoúhlý fotoaparát neumí manuální ostření
  • Selfie kamera neumí video ve 4K

 

Co najdu v prodejním balení?

V tradiční Xiaomi krabičce k mobilu dostanete vše, co budete potřebovat. Jsem moc rád, že i letos Xiaomi ke svým mobilům přidává nabíjecí adaptér i silikonový průhledný kryt. To takový Samsung, Apple, SONY a další již do balení nepřidávají. V případě tohoto modelu dostanete 67 W nabíjecí adaptér, USB-C nabíjecí/datový kabel, silikonový průhledný kryt, sponu pro vysunutí nanoSIM slotu a různé návody.

 

Partnerem recenze je obchod Smartum.cz, kde si můžete příslušenství včetně krytů a tvrzených skel
pro Xiaomi 13 zakoupit 

 

Design a konstrukce – plochý rám, zelená barva a konečně IP68

Mobilům Xiaomi bylo dlouhé roky vyčítáno, že dražší vlajkové modely nemají certifikaci zvýšené odolnosti. To se letos konečně mění a modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro mají zvýšenou odolnost s certifikací IP68. Mobil tedy můžete polít nebo potopit do vody. Na náš trh se mobil dostává ve dvou barevných provedeních, a to v mnou testované zelené (zelená flora) a černé. Celkové rozměry mobilu činí: 152,8 x 71,5 x 7,98 mm a váží: 189 gramů.

Představené barevné varianty Xiaomi 13 – Zdroj: Xiaomi

Mobil míří na uživatelé, kterým se líbí plochý rám mobilu. Ten je hliníkový a mnou testovaném barevném provedení se hezky leskne. Horní část rámu má zdířky mikrofonů a infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Levý bok mobilu je zcela prázdný a na pravém se nachází ideálně umístěna hliníková tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Vespod mobilu je ukrytý malý nanoSIM šuplík, zdířka mikrofonu, USB-C konektor a hlasitý reproduktor.

Čelní plocha mobilu nabízí plochý displej s minimalizací rámečků, ve kterém je vidět malá selfie kamera. Na displeji je nalepená ochranná fólie a nad displejem je elegantně ukrytý výřez s reproduktorem pro hovory i multimédia.

Abych byl upřímný, tak z mobilů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro jsem kvůli jejich modelům fotoaparátů neměl moc dobrý pocit. Když jsem však mobil dostal do ruky, tak mi modul fotoaparátů vlastně vůbec nevadí. Nevypadá špatně, jeho hrany jsou chráněny zaobleným hliníkem a nijak tedy neškrábe do rukou. Z těla mobilu také nevystupuje tolik, jako u konkurence. V modulu se nachází tři fotoaparáty, blesk a výrobce se zde chlubí i logem Leica.

Zadní kryt je skleněný a v mnou testovaném barevném provedení se mi líbí. Jsou však na něm vidět otisky prstů, ale to je dnes naprosto běžné. Dovolím si tvrdit, že drtivá většina uživatelů beztak mobil vloží hned do silikonového krytu dodávaného v balení.

 

Displej – hezká podívaná a vysokým jasem

Xiaomi 13 nabízí plochý 6,36palcový OLED displej s poměrem stran 20:9, Full HD rozlišení, barevným rozsahem DCI-P3 a 120 Hz obnovovací frekvencí. Můžete si nastavit automatickou regulaci obnovovací frekvence, ale lze i manuálně vybrat 60 nebo 120 Hz. Já používal neustálé 120 Hz obnovování. Někomu může vadit, že OLED panel není typu LTPO. Osobně mi to však vůbec nevadí, protože LTPO by uměl regulaci frekvence z 1 až 120 Hz. Tím ušetří nějaká ta procenta nabití, ale z mé zkušenosti není výdrž nějak výrazně lepší.

Nasazený OLED panel se výrobci vážně povedl a má krásné a přirozené barevné podání. Barvy je možné v nastavení také manuálně upravit a přítomna je i funkce pro automatickou regulaci barev dle okolního světla. Displej má také vysokou maximální svítivost 1900 nitů, která je dostatečná pro čitelnost na přímém slunci. V nastavení úrovně jasu můžete jas regulovat manuálně, zapnout automatickou regulaci i automatické zapnutí funkce Sluneční svit pro lepší používání mobilu na slunci. Díky OLED panelu výrobce mohl nasadit i funkci Always-On (Aktivní displej). Ta není nijak omezována a umí zobrazit datum, čas a všechny nové notifikace (oznámení).

Displej chrání ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, které je stále velice odolné. Corning sice má již novější model skla Corning Gorilla Glass Victus, ale myslím si, že s modelem Gorilla Glass 5 však bude každý spokojený a výrobce chválím i za již nalepenou ochrannou fólii.

V nastavení displeje se nachází také načasování tmavého režimu prostředí MIUI, funkce snímání bez mihotání a velikost písma a prvků v prostředí. I tento model má funkce AI vylepšení, kde je vylepšení ostrosti přehrávaných videí/filmů, rozpoznávání a následné vylepšení scén ve videích i HDR vylepšení videa.

 

Zvuk – na stereo se nezapomnělo

Xiaomi 13 má dva stereo reproduktory. Jeden je přímo ve výřezu nad displejem a slouží pro telefonování, ale i aplikace a multimédia. Při sledování videí i hraní her tedy budete mít zvuk ze dvou reproduktorů, což já osobně jen vítám. Oba reproduktory jsou dostatečně hlasité, je znát náznak basů a spokojen jsem byl i s kvalitou zvukového přednesu. V: Nastavení telefonu/Zvuky a vibrace pak můžete nastavit funkce zvuku v systému i sílu haptické odezvy (vibrace). Přítomny jsou i zvukové efekty, kde, již tradičně je funkce Dolby Atmos, nastvení zvukového přednesu a hezký ekvalizér pro manuální nastavení zvuku. K dispozici jsou i funkce pro sluchátka Xiaomi.

Pro bezdrátový poslech hudby pak skvěle slouží Bluetooth 5.3 a funkce pro rychlé párování Qualcomm FastConnect 7800. Bezdrátový poslech fungoval se všemi sluchátky a reproduktory bez problémů a výrobce udává, že podporovány jsou kodeky: AAC, LDAC a LHDC. Se 3,5 mm jack konektorem bohužel již v počítat nelze. Pokud tedy máte vlastní drahá drátová sluchátka, můžete použít nějaký D/A převodník do USB-C. Ten jsem testoval a fungoval bez sebemenšího problému. Problém nebyl ani s vyšší kvalitou drátového poslechu z Tidalu, kdy si Tidal se souhlasem vzal přístup k celé zvukovce mobilu, čímž mohl využít vyšší kvalitu.

 

Odemykání mobilu – rychlost a spolehlivost

Xiaomi 13 pod svým displejem má senzor otisků prstů. Ten je optický, je umístěný na ideálním místě a dosáhl jsem na něj oběma palci. Odemykání čtečkou je rychlé a spolehlivé i přes nalepenou ochrannou fólii na displeji. Zamknout si můžete i vybrané aplikace, využívat placení otiskem prstu a zvolit jinou animaci na displeji během odemykání. Někoho může potěšit, že si do okolí čtečky otisků můžete nastavit zástupce nejpoužívanějších aplikací. Gestem během odemykání se daná aplikace otevře hned po odemknutí.

V nastavení si můžete naskenovat také svůj obličej, díky jemuž budete moci mobil odemykat. Toto řešení samozřejmě není tak bezpečné, jako otisk prstů, ale v některých situacích se tato funkce rozhodně hodit může. Naskenovat můžete dokonce dvě tváře, takže můžete tak udělit přístup do mobilu sobě i někomu dalšímu bez toho, aniž by znal váš PIN. Odemykání je bleskové a spolehlivé i za horších světelných podmínek.

 

Jak je na tom výkon? Zahraju si i nejnáročnější hry? 

V útrobách mobilu Xiaomi 13 je vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který byl vyroben 4 nm technologií a má maximální takt 3,19 GHz. Na test jsem sice obdržel verzi se 12 GB RAM, ale na náš trh se oficiálně dostala verze s 8 GB RAM LPDDR5X s možností virtuálního rozšíření skrze 256 GB interní úložiště. Nasazeno bylo nové rychlejší úložiště UFS 4.0 a není možné jej rozšířit paměťovou kartou microSD. Kdo dnes ale používá paměťové karty, že?

Jedná se o aktuálně nejvýkonnější mobilní procesor od společnosti Qualcomm. Asi ani tedy nemusím nějak zdlouhavě rozebírat, že na žádný problém s výkonem zkrátka nenarazíte. Procesory Qualcomm mají také mnohem lepší podporu ze stran vývojářů mobilních aplikací a her, takže si užijete i všechny nejnáročnější mobilní hry na maximální možné grafické nastavení. Aktuálně je nejnáročnější mobilní hrou Fortnite, kterou je možné hrát na maximální grafické nastavení (EPIC) s až 90 FPS. Řekl bych, že procesor má i lepší chlazení, než tomu bylo vloni u jeho předchůdce Snapdragon 8 Gen 1.

Test výkonu v AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage test a Geekbench 6

 

Výdrž na jedno nabití a rychlost nabíjení

Pod zadním krytem je akumulátor o kapacitě 4 500 mAh. Jedná se o průměrnou kapacitu, ale výdrž mobilu na jedno nabití není vůbec špatná. Hodnotím ji však vážně nerad, protože každý používáme mobil s jinými aplikacemi, s jiným nastavením, a hlavně se výdrž může časem aktualizacemi od výrobce měnit. Mobil však celý den pracovního nasazení vydrží. Může se i stát, že vydrží jeden a půl dne.

Přímo v balení se nachází 67 W nabíjecí adaptér, a tak výkonné drátové nabíjení i mobil podporuje. Jistě si říkáte, že je to vysoký výkon nabíjení. Ano, v porovnání se Samsungem, Applem a dalšími výrobci to je hodně výkonné, ale já si zvykl na 120 W nabíjení u jiných mobilů Xiaomi např. Xiaomi 12 Pro nebo Xiaomi 12T Pro. Je tedy škoda, že jej výrobce nenasadil v případě tohoto modelu. Nabíjení je však rychlé a originální nabíječkou se mobil z úplného vybití nabil za 36–39 minut. Přítomné je i bezdrátové nabíjení o výkonu 50 W, a tak silnou nabíječku konečně Xiaomi prodává i na svém oficiálním e-shopu v ČR – odkaz. Tou se mobil nabije z úplného vybití do 100 % za 48 minut. Někdo může ocenit i 10 W bezdrátové nabíjení třeba pro nabíjení sluchátek.

Výdrž je spíše průměrná a nabíjení rychlé je. Věřím, že drtivá většina uživatelů bude z 67 W drátového a 50 W bezdrátového nabíjení nadšena. Rychlejší drátové nabíjení však být mohlo.

 

Jaká je aplikace pro focení a natáčení videí?

Výrobce do mobilu nasadil svou tradiční aplikaci fotoaparátu. Ta však na své horní části nenabízí jen tlačítko AI pro nastavení barev umělou inteligencí, ale i tlačítko LEICA. Pod tímto tlačítkem se ukrývají funkce Leica Vibrant a Leica Authentic. Především druhou funkci oceníte, protože v některých situacích daleko lépe vyváží barevné podání, které je takové přirozenější. Nechybí ani funkce HDR (funguje i automaticky) a Google Lens.

Nad pruhem režimů jsou tlačítka: 0,6x (ultraširokoúhlý), 1x (hlavní) 2x digitální a 3,2x optický zoom. Tlačítka tedy slouží pro přepínání mezi fotoaparáty a zoom. Tahem prstu po tlačítkách se dostanete i k možnosti využít až 30x digitální zoom. Pod tlačítkem kouzelné hůlky jsou pak různé zkrášlovací režimy a filtry, mezi kterými nechybí filtry Leica. Mezi režimy je Pro režim pro manuální nastavení parametrů a pořizování RAW, skenování dokumentů, portrétní režim s rozostřeným pozadím, výborný noční režim, režim pro focení měsíce, panorama, focení v maximálním 50 Mpx rozlišení, dlouhá expozice a další.

 

Jak fotí trojice zadních fotoaparátů Leica?

Výrobce láká na výbavu zadních třech fotoaparátů mobilu Xiaomi 13. Na těch měl Xiaomi spolupracovat s uznávanou společností Leica. Logo společnosti se nachází ve specifikacích fotoaparátů, ale i přímo v modulu s fotoaparáty na zádech mobilu. Výrobcem je udáván název výbavy fotoaparátů: LEICA VARIO-SUMMICRON 1:1.8-2.2/15-75 ASPH.

Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,8, OIS (optická stabilizace obrazu), ohniskovou vzdálenost 23 mm a velikost pixelu 1,0 μm. Teleobjektiv nabízí 3,2x optický zoom, 10 Mpx rozlišení, světelnost f/2,0, OIS, ohniskovou vzdálenost 75 mm, velikost pixelu 1,0 μm a velikost snímače 1/3,75“. Třetí fotoaparát je ultraširokoúhlý s 12 Mpx rozlišením, světelností f/2,2, ohniskovou vzdáleností 15 mm, 120° zorným polem, velikostí pixelu 1,12 μm a velikostí snímače 1/3,06“.

Jak tedy Xiaomi 13 vlastně fotí? Během testování se mi líbil režim Leica v aplikaci fotoaparátu. Tam je již zmíněný fotografický styl Leica Authentic, který umí přirozenější barevné podání v některých situacích a lze jej používat u všech třech zadních fotoaparátů. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky moc hezké, mají přirozené barevné podání, automatické HDR funguje výborně a hlavním fotoaparátem je možné pořídit i hezké makro snímky. Chválím i dostatek detailů u všech fotoaparátů. Výborně funguje i rozostření portrétního režimu a příjemně překvapen jsem i ze zoomu. Optický zoom je 3,2x a za dobrých světelných podmínek fotit rozhodně umí, ale velmi pěkné jsou i fotky s 2x digitálním zoomem. Dokonce jsem i narazil na pořízené snímky s 10x a 30x, kdy fotky bylo možné použít a post-processing je dost opravil. Samozřejmě takový zoom už ztrácí na kvalitě. Ultraširokoúhlý fotoaparát také fotí hezké snímky venku, ale nijak nadprůměrný není a zamrzí jeho nemožnost manuálního ostření a focení makra.

V pruhu režimů nechybí noční režim. Ten funguje za špatných světelných podmínek velmi dobře a používat jej můžete u všech fotoaparátů i u digitálního zoomu. Snímky jsou hezky prosvětlené, ale ne moc, digitální šum vyhlazený a vůbec špatné není ani barevné podání. Dokonce i u 3,2x teleobjektivu umí kvalitu výrazně pozvednout. Slabší je opět jen u ultraširokoúhlého fotoaparátu.

 

Jak zadní fotoaparáty pořizují video?

Xiaomi 13 slibuje také kvalitní pořízená videa zadními fotoaparáty. Hlavním fotoaparátem je možné pořídit video v maximálním 8K rozlišení se 24 FPS (snímky za vteřinu). Využít lze i 4K rozlišení se 24/30/60 FPS.  U nižšího Full HD je pak možnost pořídit video se 30/60 FPS. HDR video je možné pořídit ve 4K se 30 nebo 60 FPS. Pořídit video lze i ultraširokoúhlým fotoaparátem, a to v maximálním rozlišení 4K se 24/30 FPS. Používat lze i nižší Full HD se 30/60 FPS.

8K je skutečně vysoké rozlišení a mobil jej pořídit umí. Bohužel 24 FPS je málo a některé mobily již umí i 30 FPS, ale zatím žádný neumí opravdu slušnou kvalitu srovnatelnou s videi ve 4K. 8K tedy prozatím nemá žádný smysl pořizovat, protože ono ani není moc zařízení, kde taková videa můžete v plném rozlišení přehrát a užít. 4K a Full HD videa jsou hlavním fotoaparátem moc pěkná, mají dostatek detailů, svižné přeostřování a moc hezké přirozené barevné detaily. Díky optické stabilizaci obrazu jsou videa i hezky stabilní. Od ultraširokoúhlého fotoaparátu jsem v případě videa velká očekávání neměl, ale i ten umí pořídit moc pěkná videa s přirozenými barvami a dostatkem detailů. Příjemně překvapen jsem byl softwarovou stabilizací, protože ta odvádí u tohoto fotoaparátu velmi dobrou práci. U obou fotoaparátů jsem byl velice spokojen i s pořízeným zvukem.

 

Pořizování selfíček

V displeji je průstřel 32 Mpx selfie kamerky se světelností f/2,0 a velikostí pixelu 0,7 μm. I u přední kamery je možné používat HDR a tlačítkem 1x můžete využít 0,8x s větším zorným polem. Pod tlačítkem kouzelné hůlky jsou různé efekty pro zkrášlení obličeje, zeštíhlení, úprava nosu atd. K dispozici jsou i různé filtry a velice dobře funguje portrétní režim s rozostřeným pozadím za vámi. U toho můžete na horní části zapnout funkci Inteligentní HD portrét a manuálně upravit sílu rozostření. Použít lze i noční režim.

Kvalita pořízených snímků je rozhodně slušná a myslím si, že většina uživatelů sociálních sítí bude s kvalitou spokojena. Přední kamerou je možné pořídit i video, a to v maximálním Full HD rozlišení se 30 FPS. Velká škoda, že neumí vyšší 4K video. I u videa je možné použít filtry, zkrášlení obličeje i sílu rozostření.

 

Operační systém – oblíbené MIUI v nejnovější verzi

Xiaomi v posledních týdnech vypouští aktualizaci nové verze nadstavby MIUI 14 pro různé modely svých mobilů. Byla by tedy ostuda, kdyby nejnovější verzi neměl nový mobil Xiaomi 13. Samozřejmě má MIUI 14 postavené na Androidu 13. Nové verze sice nějaké viditelné velké změny nepřináší, ale změny se odehrávají spíše na pozadí. Výrazně vylepšeno je zabezpečení systému a přístup aplikacím k různým oprávněním. MIUI 14 je v případě Xiaomi 13 výborně odladěné a během mého testování jsem nenarazil na žádný problém. Vše je přeloženo do češtiny, nádherně svižné a spolehlivé.

U MIUI 14 se mi líbí možnost si vytvářet větší složky, které vypadají spíše jako widgety. Na ikony ve zvětšené složce můžete prstem klepnout a ihned ji spustit, a to bez nutnosti celou složku otevřít. Přehlednější je i nastavení mobilu a u MIUI mám rád, že si můžete vybrat i výsuvnou horní lištu. Můžete mít jen jednu lištu se vším upozorněním a zástupci různých funkcí, ale i oddělené lišty, a to s upozorněním a se zástupci funkcí. Ve druhé liště je možné si nastavit i rychlé ovládání chytré domácnosti z Xiaomi Home, Google Home nebo dalšími službami.

Nadstavbu MIUI mám rád i kvůli tomu, že nemá žádná omezení s instalací APK souborů a problematice jejich padání. To je problém u některých výrobců většinou s procesory od MediaTek. V Xiaomi 13 jsem běžně používal i upravené aplikace YouTube ReVanced, AeroInsta, upravený TikTok a v rámci testování i další aplikace. U žádné jsem nenarazil na problém a problém nenastal ani se zálohou do cloudových úložišť nebo neustálé připojení k VPN síti. U takových aplikací je však dobré zapnout jejich automatické spouštění a vypnout úsporu baterie. To uděláte tak, že na ikonu dané aplikace klepnete a podržíte prst/O aplikaci a zde povolíte automatické spouštění a vypnete spořič baterie.

 

Konektivita – DualSIM a infraport nechybí

Ve spodní části mobilu se nachází malý šuplík pro dvě nanoSIM karty. Mobil tedy podporuje funkci DualSIM a můžete využít buď dvě fyzické plastové nanoSIM nebo jednu nanoSIM a eSIM. U obou SIM slotů je možné využívat 5G nebo LTE mobilní sítě. Výborně funguje i sdílení mobilního internetu skrze 2,4 GHz nebo 5 GHz Wi-Fi hotspot. Mobil pak podporuje bezdrátové sítě Wi-Fi 6 a během testování jsem byl s citlivostí antén velice spokojen, a to samé platilo i u 5G a LTE konektivity.

Začátkem recenze jsem zmiňoval, že rám mobilu na horní části nabízí infraport pro ovládání domácích spotřebičů, což je v dnešní době už docela vzácnost. Potěší, že Xiaomi se ho stále drží, protože někomu se může pro některé spotřebiče hodit. Přímo v systému je aplikace Mi ovladač, díky které je možné ovládat klimatizace, televizory, DVD a další zařízení. V Obchodě Play je však mnohem více aplikace třeba pro ovládání různých RGB světel, možnost ovládání jakékoliv TV bez nastavení modelu a další.

Samozřejmě v dnešní době nesmí chybět ani Bluetooth 5.3 pro využívání dalších chytrých zařízení a bezdrátových sluchátek. NFC cívka pro využívání plateb je samozřejmostí a funguje skrze Google Peněženku a jiné služby. Pro navigace a mapy slouží všechny potřebné systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Glonass, Beidou a NavIC.

 

Závěr – hezký kousek s drobnými nedostatky

Xiaomi 13 je vlajkový model za aktuální cenu 23 490 Kč s DPH na oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz. Osobně si myslím, že cena je adekvátní a odpovídá tomu, co s Xiaomi 13 dostanete. Má kvalitní konstrukční zpracování konečně s certifikací zvýšené odolnosti IP68, někdo ocení plochý rám mobil a povedl se i pěkný OLED panel se 120 Hz frekvencí. Pochválit pak výrobce musím za kvalitní stereo reproduktory, zadní fotoaparáty s funkcí Leica a možnost pořizování kvalitních videí hlavním i ultraširokoúhlým fotoaparátem. Rád vidím i příkladnou konektivitu a nové uživatelské prostředí MIUI 14 postavené nad Androidem 13.

Xiaomi 13 dokonalý mobil však není. 67 W drátové nabíjení rychlé opravdu je, ale já jsem od jiných modelů toho výrobce zhýčkaný a rád bych viděl alespoň 120 W nabíjení, které má dražší model Xiaomi 13 Pro. Někdo ale jistě rád uvidí 50 W bezdrátové nabíjení. Je vážně velká škoda, že ultraširokoúhlý fotoaparát neumí manuální ostření, které by se hodilo třeba při pořizování makra. Nějaké vlogery pak může zamrzet nemožnost pořizovat video ve 4K rozlišení přední kamerou.

Když si to shrnu, tak Xiaomi 13 nemá tak zásadní nedostatky a myslím si, že většině lidem 67 W bezdrátové nabíjení postačí a nebudou potřebovat 4K rozlišení u selfie kamery. Xiaomi 13 je zkrátka dobře vybavený a potěší uživatelé hledající hezký a kvalitní mobil se zvýšenou odolností, kvalitními fotoaparáty a nekompromisním výkonem. Pokud jste ochotni oželet zmíněné nedostatky, tak Xiaomi 13 mohu rozhodně doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*