Xiaomi 13 – jak fotí tři zadní fotoaparáty Leica?

Výrobce láká na výbavu zadních třech fotoaparátů mobilu Xiaomi 13. Na těch měl Xiaomi spolupracovat s uznávanou společností Leica. Logo společnosti se nachází ve specifikacích fotoaparátů, ale i přímo v modulu s fotoaparáty na zádech mobilu. Výrobcem je udáván název výbavy fotoaparátů: LEICA VARIO-SUMMICRON 1:1.8-2.2/15-75 ASPH.

Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,8, OIS (optická stabilizace obrazu), ohniskovou vzdálenost 23 mm a velikost pixelu 1,0 μm. Teleobjektiv nabízí 3,2x optický zoom, 10 Mpx rozlišení, světelnost f/2,0, OIS, ohniskovou vzdálenost 75 mm, velikost pixelu 1,0 μm a velikost snímače 1/3,75“. Třetí fotoaparát je ultraširokoúhlý s 12 Mpx rozlišením, světelností f/2,2, ohniskovou vzdáleností 15 mm, 120° zorným polem, velikostí pixelu 1,12 μm a velikostí snímače 1/3,06“.

Jak tedy Xiaomi 13 vlastně fotí? Během testování se mi líbil režim Leica v aplikaci fotoaparátu. Tam je fotografický styl Leica Authentic, který umí přirozenější barevné podání v některých situacích a lze jej používat u všech třech zadních fotoaparátů. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky moc hezké, mají přirozené barevné podání, automatické HDR funguje výborně a hlavním fotoaparátem je možné pořídit i hezké makro snímky. Chválím i dostatek detailů u všech fotoaparátů. Výborně funguje i rozostření portrétního režimu a příjemně překvapen jsem i ze zoomu. Optický zoom je 3,2x a za dobrých světelných podmínek fotit rozhodně umí, ale velmi pěkné jsou i fotky s 2x digitálním zoomem. Dokonce jsem i narazil na pořízené snímky s 10x a 30x, kdy fotky bylo možné použít a post-processing je dost opravil. Samozřejmě takový zoom už ztrácí na kvalitě. Ultraširokoúhlý fotoaparát také fotí hezké snímky venku, ale nijak nadprůměrný není a zamrzí jeho nemožnost manuálního ostření a focení makra.

V pruhu režimů nechybí noční režim. Ten funguje za špatných světelných podmínek velmi dobře a používat jej můžete u všech fotoaparátů i u digitálního zoomu. Snímky jsou hezky prosvětlené, ale ne moc, digitální šum vyhlazený a vůbec špatné není ani barevné podání. Dokonce i u 3,2x teleobjektivu umí kvalitu výrazně pozvednout. Slabší je opět jen u ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Snímky pořízené mobilem Xiaomi 13:

Níže se nachází celá galérie pořízených fotek mobilem. Ty jsou pořízené všemi fotoaparáty, s optickým i digitálním zoomem a za různých okolností. Fotky si můžete rozkliknutím zvětšit a prohlížet klikáním na šipky nebo šipkami na klávesnici. Pod každým snímkem se nachází také důležité popisky s informacemi o dané fotce.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*