RECENZE: Buxton BHP 9800 BLACKPOOL – slušný zvuk s ANC a nízkou cenou

Výrobce Buxton na náš trh přišel s novými náhlavními sluchátky Buxton BHP 9800 BLACKPOOL. Na ty jsem se podíval v této recenzi a za velmi příznivou cenu 1 499 Kč s DPH se snaží nabídnout kvalitní zvuk i konstrukční zpracování. Nabízí ANC (automatické potlačení hluku), podporu potřebných kodeků a možnost hudbu poslouchat zcela bezdrátově, ale v případě potřeby i kabelem.

 

Pozitiva:

 • Obsah prodejního balení
 • Elegantní design
 • Kvalitní konstrukční zpracování
 • Fyzická ovládací tlačítka a hlasová upozornění
 • Snadné párování
 • Vzhledem k ceně slušný zvuk
 • ANC
 • Možnost poslechu hudby přes Bluetooth nebo kabelem
 • Velice dobrá výdrž na jedno nabití
 • Nízká cena

Negativa:

 • Mikrofon není možné využít v drátovém režimu

 

Potěšit umí i obsah prodejního balení

U takto levných sluchátek bych rozhodně neočekával, že výrobce ke sluchátkům do balení něco navíc přiloží. Po otevření krabičky ihned uvidíte náhlavní sluchátka v takové plastové vaničce. Tu je možné z krabičky vyjmout a najdete pod ní překvapivě 3,5 mm – 3,5 mm jack kabel, nabíjecí USB-C kabel a vak pro bezpečné přenášení sluchátek např. v batohu. Za obsah balení si tedy výrobce odnáší velkou pochvalu.

 

Design a konstrukční zpracování

V této cenové kategorii nelze očekávat sluchátka pro audiofila, přesto se Buxton skutečně snaží nejen po stránce zvuku, ale i designu a celkovém konstrukčním zpracování. Sluchátka se prodávají pouze v černém provedení, na žádné části nic nevrže a překvapivě byl použit i hliník. To je dost překvapivé, protože konkurence za tyto peníze často nabízí celoplastová sluchátka, která tak kvalitně rozhodně nepůsobí a často některé části vržou. Sluchátka dle mého názoru vypadají elegantně a rozumná je jejich 255 gramová váha. Celkové rozměry pak dle výrobce činí: 170 x 192 x 85 mm.

Most sluchátek je potažen napodobeninou kůže a jeho vnitřní část je dostatečně vypolstrována, aby most na hlavu netlačil ani po delším používání. Každé sluchátko (mušle) je pak označena písmeny, která značí, na jaké ucho patří – R je pravé ucho a L je ucho levé. Most je možné také vysouvat a velikost měnit dle potřeby. Zde je vidět hliníková část, a ta se nachází i z vnější strany každého sluchátka. Další velkou pochvalu si výrobce odnáší i za klouby a možnost skládání sluchátek. Díky tomu se snadno vkládají do vaku z balení a přenáší.

Samotné mušle (sluchátka) z vnější strany vypadají hezky. Nemají žádné křiklavé prvky, působí elegantně a nachází se na nich již zmíněná hliníková část s logem Buxton uprostřed. Hrany hliníkové části jsou také broušeny, aby byl vidět odlesk. Náušníky jsou pak koženkové, dostatečně polstrované a na uších jsou příjemné. Pravá mušle na sobě má pak ovládací tlačítka a 3,5 mm jack konektor. Levá mušle má nabíjecí konektor USB-C. Nechybí ani mikrofon pro hovory.

Když si to tedy shrnu, tak design a konstrukční zpracování se Buxtonu vážně povedlo. Když se na sluchátka podívám, vůbec bych neřekl, že se prodávají za tak nízkou cenu. Jsou elegantní, kvalitní, nabízí možnost skládání a jejich nošení je moc příjemné i po delším poslechu hudby.

 

Ovládací tlačítka, hlasové upozornění a párování

Nijak se netajím tím, že na jakýchkoliv sluchátkách nemám v oblibě dotyková gesta. Rozumím tomu, že to působí modernějším dojmem, ale osobně se mi taková sluchátka ovládají hůře. Jsem rád, že Buxton u sluchátek BHP 9800 BLACKPOOL použil fyzická ovládací tlačítka. Na jejich umístění si rychle zvyknete a přehrávání hudby pak lze pomocí nich ovládat.

Pravá mušle na sobě má tlačítka pro ovládání hlasitosti a uprostřed je tlačítko spustit/pozastavit. Toto tlačítko slouží i pro zapnutí sluchátek, a to dlouhým stiskem. Vedle tlačítek je i barevná signalizační dioda, díky které budete vědět, že jsou sluchátka zapnutá, že dochází k připojování s mobilem, počítačem či jiným zařízením i vyvolání režimu párování. K dispozici je i posuvné tlačítko pro zapnutí/vypnutí ANC (potlačení hluku).

Sluchátka mají také informování hlasem. Po úspěšném zapnutí se ze sluchátek ozve jen slovo „Buxton“ a v tomto okamžiku dochází k tomu, že se sluchátka snaží automaticky připojit s již spárovaným mobilem, notebookem či jiným zařízením. V případě úspěšného připojení se ze sluchátek ozve „Connected“. Po zapnutí je možné sluchátka také vyhledat pod názvem „BHP 9800“ a spárovat. Samotné párování sluchátek je nesmírně jednoduché. Fungují také snad s každým moderním zařízením a sluchátka jsem testoval s různými mobily s Androidem 13/12, Windows 11, Linux Ubuntu, dvěma televizory i Nintendo Switch Lite. Využíváno je Bluetooth 5.0 BLE, dle výrobce je dosah připojení funkční až 15 metrů, podporovány jsou Bluetooth profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.7, HSP 1.2 a rozsah frekvenční odezvy Bluetooth je: 2,4 GHz – 2,4835 GHz. Využívány jsou kodeky AAC a SBC.

 

Jak je na tom ta kvalita zvuku?

Už když se podíváte na cenu sluchátek, je všem jistě jasné, že se nejedná o sluchátka pro náročného audiofila. Výrobce se však skutečně snaží a myslím si, že vzhledem k ceně jsou sluchátka dostatečně hlasitá a spokojen jsem byl i s kvalitou zvukového podání. Za ty peníze sluchátka mají výrazné basy, přesto je jejich nastavení dobré a nijak nepřehluší středy a výšky. To je vlastně  problém konkurence, která to s důrazem basů často přehání, až středy nejsou takřka vůbec slyšet. Myslím si, že uživatel hledající sluchátka v této cenové kategorii bude se zvukem jistě spokojený.

 • Měniče: 40 mm
 • Hloubka redukce šumu: 23 dB +/- 3 dB
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz
 • Citlivost: 97 dB +/- 3 dB (při 1 kHz)
 • Impedance: 32 Ω +/- 15 %

Dnes dost výrobců sluchátek láká na přítomnost ANC i u sluchátek za nízké ceny. Myslím si, že u špuntových nebo peckových sluchátek do uší tato funkce nedává moc smysl, ale u náhlavních sluchátek má ANC výrazně větší efekt. V případě testovaných sluchátek od Buxtonu funguje ANC velmi dobře a ocenit jej rozhodně můžete v rušném prostředí např. při cestě v autobuse nebo ve vlaku.

Integrovaný je i mikrofon pro provádění hovorů, a ten funguje bez problémů. Je funkční v případě bezdrátového používání skrze Bluetooth. Škoda, že jej není možné používat i skrze kabel třeba během hraní na počítači, kdy potřebujete v online hrách komunikovat s ostatními hráči. Většina lidí dnes však asi beztak ocení jeho funkčnost v bezdrátovém režimu.

Jsem moc rád, že výrobce nezapomněl na možnost poslechu hudby přes kabel. Přímo v prodejním balení najdete dostatečně dlouhý 3,5 mm – 3,5 mm jack kabel, díky kterému můžete sluchátka připojit s notebookem, mobilem nebo jiným zařízením. To funguje také bez sebemenšího problémů a funkční jsou sluchátka i skrze USB-C D/A převodník nebo se sluchátkovým zesilovačem.

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce se v propagačních materiálech chlubí vysokou výdrží sluchátek na jedno nabití. U náhlavních sluchátek je známo, že vydrží na jedno nabití i výrazně déle, než sluchátka do uší. Výrobce do nich kvůli jejich velikosti může zabudovat logicky větší akumulátor (baterii). V případě těchto sluchátek má akumulátor kapacitu 300 mAh.

Jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití? No, to záleží samozřejmě na tom, jak je budete používat. S aktivní funkcí ANC je spotřeba vyšší a dost záleží i na maximální hlasitosti. Dovolím si však tvrdit, že výrobce s údaji přibližné výdrže na jedno nabití nelže a sluchátka mají velmi dobrou výdrž.

 • Výdrž na nabití bez ANC: až 22 hodin na 50% hlasitost
 • Vydrž na nabití bez ANC: až 19 hodin na 100% hlasitost
 • Výdrž na nabití s ANC: až 15 hodin na 50% hlasitost
 • Výdrž na nabití s ANC: až 9 hodin na 100% hlasitost

Nabíjení sluchátek pak probíhá skrze oboustranný nabíjecí konektor USB-C a pro nabíjení tedy lze použít kabel dodávaný výrobcem, ale i nabíječku k mobilu či jinému zařízení. Stav nabití lze sledovat na barevné diodě sluchátka (mušle) a sluchátka se nabijí za přibližně dvě hodiny.

 

Závěr – za ty peníze skvělá koupě

Náhlavní sluchátka Buxton BHP 9800 BLACKPOOL se v době psaní recenze již prodávala za stanovenou cenu 1 499 Kč s DPH. Zakoupit je lze oficiálně v obchodě Planeo.cz, ale k dispozici jsou i jinde a celý seznam prodejen je dostupný v tomto odkaze.

Sluchátka příjemně překvapila, protože za ty peníze jsem neočekával tak kvalitní konstrukční zpracování a elegantní design. Pochválit musím i skladnou konstrukci, obsah balení a samozřejmě i zvuk bez přehnaného důrazu basů. Efektivní je i ANC pro potlačení hluku a rád vidím, že stále je možnost sluchátka používat bezdrátově, ale i drátově. V případě bezdrátového poslechu chválím velmi dobrou výdrž na jedno nabití a snadné a bezproblémové párování s jakýmkoliv moderním zařízením.

Je sluchátkům vlastně co vytknout? No, nedostatky se hledají vážně těžko, protože za ty peníze se zkrátka jedná o skvělá sluchátka. Někomu jen může vadit, že integrovaný mikrofon není funkční v drátovém režimu, ale takových lidí asi bude dnes naprosté minimum. Jestli jste tento drobný nedostatek ochotni a překousnout a hledáte náhlavní sluchátka do 1 500 Kč, tak Buxton BHP 9800 BLACKPOOL mohu rozhodně doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*