RECENZE: Buxton BHP 9800 BLACKPOOL – slušný zvuk s ANC a nízkou cenou

Výrobce Buxton na náš trh přišel s novými náhlavními sluchátky Buxton BHP 9800 BLACKPOOL. Na ty jsem se podíval v této recenzi a za velmi příznivou cenu 1 499 Kč s DPH se snaží nabídnout kvalitní zvuk i konstrukční zpracování. Nabízí ANC (automatické potlačení hluku), podporu potřebných kodeků a možnost hudbu poslouchat zcela bezdrátově, ale v případě potřeby i kabelem.

 

Pozitiva:

 • Obsah prodejního balení
 • Elegantní design
 • Kvalitní konstrukční zpracování
 • Fyzická ovládací tlačítka a hlasová upozornění
 • Snadné párování
 • Vzhledem k ceně slušný zvuk
 • ANC
 • Možnost poslechu hudby přes Bluetooth nebo kabelem
 • Velice dobrá výdrž na jedno nabití
 • Nízká cena

Negativa:

 • Mikrofon není možné využít v drátovém režimu

 

Potěšit umí i obsah prodejního balení

U takto levných sluchátek bych rozhodně neočekával, že výrobce ke sluchátkům do balení něco navíc přiloží. Po otevření krabičky ihned uvidíte náhlavní sluchátka v takové plastové vaničce. Tu je možné z krabičky vyjmout a najdete pod ní překvapivě 3,5 mm – 3,5 mm jack kabel, nabíjecí USB-C kabel a vak pro bezpečné přenášení sluchátek např. v batohu. Za obsah balení si tedy výrobce odnáší velkou pochvalu.

 

Design a konstrukční zpracování

V této cenové kategorii nelze očekávat sluchátka pro audiofila, přesto se Buxton skutečně snaží nejen po stránce zvuku, ale i designu a celkovém konstrukčním zpracování. Sluchátka se prodávají pouze v černém provedení, na žádné části nic nevrže a překvapivě byl použit i hliník. To je dost překvapivé, protože konkurence za tyto peníze často nabízí celoplastová sluchátka, která tak kvalitně rozhodně nepůsobí a často některé části vržou. Sluchátka dle mého názoru vypadají elegantně a rozumná je jejich 255 gramová váha. Celkové rozměry pak dle výrobce činí: 170 x 192 x 85 mm.

Most sluchátek je potažen napodobeninou kůže a jeho vnitřní část je dostatečně vypolstrována, aby most na hlavu netlačil ani po delším používání. Každé sluchátko (mušle) je pak označena písmeny, která značí, na jaké ucho patří – R je pravé ucho a L je ucho levé. Most je možné také vysouvat a velikost měnit dle potřeby. Zde je vidět hliníková část, a ta se nachází i z vnější strany každého sluchátka. Další velkou pochvalu si výrobce odnáší i za klouby a možnost skládání sluchátek. Díky tomu se snadno vkládají do vaku z balení a přenáší.

Samotné mušle (sluchátka) z vnější strany vypadají hezky. Nemají žádné křiklavé prvky, působí elegantně a nachází se na nich již zmíněná hliníková část s logem Buxton uprostřed. Hrany hliníkové části jsou také broušeny, aby byl vidět odlesk. Náušníky jsou pak koženkové, dostatečně polstrované a na uších jsou příjemné. Pravá mušle na sobě má pak ovládací tlačítka a 3,5 mm jack konektor. Levá mušle má nabíjecí konektor USB-C. Nechybí ani mikrofon pro hovory.

Když si to tedy shrnu, tak design a konstrukční zpracování se Buxtonu vážně povedlo. Když se na sluchátka podívám, vůbec bych neřekl, že se prodávají za tak nízkou cenu. Jsou elegantní, kvalitní, nabízí možnost skládání a jejich nošení je moc příjemné i po delším poslechu hudby.

 

Ovládací tlačítka, hlasové upozornění a párování

Nijak se netajím tím, že na jakýchkoliv sluchátkách nemám v oblibě dotyková gesta. Rozumím tomu, že to působí modernějším dojmem, ale osobně se mi taková sluchátka ovládají hůře. Jsem rád, že Buxton u sluchátek BHP 9800 BLACKPOOL použil fyzická ovládací tlačítka. Na jejich umístění si rychle zvyknete a přehrávání hudby pak lze pomocí nich ovládat.

Pravá mušle na sobě má tlačítka pro ovládání hlasitosti a uprostřed je tlačítko spustit/pozastavit. Toto tlačítko slouží i pro zapnutí sluchátek, a to dlouhým stiskem. Vedle tlačítek je i barevná signalizační dioda, díky které budete vědět, že jsou sluchátka zapnutá, že dochází k připojování s mobilem, počítačem či jiným zařízením i vyvolání režimu párování. K dispozici je i posuvné tlačítko pro zapnutí/vypnutí ANC (potlačení hluku).

Sluchátka mají také informování hlasem. Po úspěšném zapnutí se ze sluchátek ozve jen slovo „Buxton“ a v tomto okamžiku dochází k tomu, že se sluchátka snaží automaticky připojit s již spárovaným mobilem, notebookem či jiným zařízením. V případě úspěšného připojení se ze sluchátek ozve „Connected“. Po zapnutí je možné sluchátka také vyhledat pod názvem „BHP 9800“ a spárovat. Samotné párování sluchátek je nesmírně jednoduché. Fungují také snad s každým moderním zařízením a sluchátka jsem testoval s různými mobily s Androidem 13/12, Windows 11, Linux Ubuntu, dvěma televizory i Nintendo Switch Lite. Využíváno je Bluetooth 5.0 BLE, dle výrobce je dosah připojení funkční až 15 metrů, podporovány jsou Bluetooth profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.7, HSP 1.2 a rozsah frekvenční odezvy Bluetooth je: 2,4 GHz – 2,4835 GHz. Využívány jsou kodeky AAC a SBC.

 

Jak je na tom ta kvalita zvuku?

Už když se podíváte na cenu sluchátek, je všem jistě jasné, že se nejedná o sluchátka pro náročného audiofila. Výrobce se však skutečně snaží a myslím si, že vzhledem k ceně jsou sluchátka dostatečně hlasitá a spokojen jsem byl i s kvalitou zvukového podání. Za ty peníze sluchátka mají výrazné basy, přesto je jejich nastavení dobré a nijak nepřehluší středy a výšky. To je vlastně  problém konkurence, která to s důrazem basů často přehání, až středy nejsou takřka vůbec slyšet. Myslím si, že uživatel hledající sluchátka v této cenové kategorii bude se zvukem jistě spokojený.

 • Měniče: 40 mm
 • Hloubka redukce šumu: 23 dB +/- 3 dB
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz
 • Citlivost: 97 dB +/- 3 dB (při 1 kHz)
 • Impedance: 32 Ω +/- 15 %

Dnes dost výrobců sluchátek láká na přítomnost ANC i u sluchátek za nízké ceny. Myslím si, že u špuntových nebo peckových sluchátek do uší tato funkce nedává moc smysl, ale u náhlavních sluchátek má ANC výrazně větší efekt. V případě testovaných sluchátek od Buxtonu funguje ANC velmi dobře a ocenit jej rozhodně můžete v rušném prostředí např. při cestě v autobuse nebo ve vlaku.

Integrovaný je i mikrofon pro provádění hovorů, a ten funguje bez problémů. Je funkční v případě bezdrátového používání skrze Bluetooth. Škoda, že jej není možné používat i skrze kabel třeba během hraní na počítači, kdy potřebujete v online hrách komunikovat s ostatními hráči. Většina lidí dnes však asi beztak ocení jeho funkčnost v bezdrátovém režimu.

Jsem moc rád, že výrobce nezapomněl na možnost poslechu hudby přes kabel. Přímo v prodejním balení najdete dostatečně dlouhý 3,5 mm – 3,5 mm jack kabel, díky kterému můžete sluchátka připojit s notebookem, mobilem nebo jiným zařízením. To funguje také bez sebemenšího problémů a funkční jsou sluchátka i skrze USB-C D/A převodník nebo se sluchátkovým zesilovačem.

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce se v propagačních materiálech chlubí vysokou výdrží sluchátek na jedno nabití. U náhlavních sluchátek je známo, že vydrží na jedno nabití i výrazně déle, než sluchátka do uší. Výrobce do nich kvůli jejich velikosti může zabudovat logicky větší akumulátor (baterii). V případě těchto sluchátek má akumulátor kapacitu 300 mAh.

Jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití? No, to záleží samozřejmě na tom, jak je budete používat. S aktivní funkcí ANC je spotřeba vyšší a dost záleží i na maximální hlasitosti. Dovolím si však tvrdit, že výrobce s údaji přibližné výdrže na jedno nabití nelže a sluchátka mají velmi dobrou výdrž.

 • Výdrž na nabití bez ANC: až 22 hodin na 50% hlasitost
 • Vydrž na nabití bez ANC: až 19 hodin na 100% hlasitost
 • Výdrž na nabití s ANC: až 15 hodin na 50% hlasitost
 • Výdrž na nabití s ANC: až 9 hodin na 100% hlasitost

Nabíjení sluchátek pak probíhá skrze oboustranný nabíjecí konektor USB-C a pro nabíjení tedy lze použít kabel dodávaný výrobcem, ale i nabíječku k mobilu či jinému zařízení. Stav nabití lze sledovat na barevné diodě sluchátka (mušle) a sluchátka se nabijí za přibližně dvě hodiny.

 

Závěr – za ty peníze skvělá koupě

Náhlavní sluchátka Buxton BHP 9800 BLACKPOOL se v době psaní recenze již prodávala za stanovenou cenu 1 499 Kč s DPH. Zakoupit je lze oficiálně v obchodě Planeo.cz, ale k dispozici jsou i jinde a celý seznam prodejen je dostupný v tomto odkaze.

Sluchátka příjemně překvapila, protože za ty peníze jsem neočekával tak kvalitní konstrukční zpracování a elegantní design. Pochválit musím i skladnou konstrukci, obsah balení a samozřejmě i zvuk bez přehnaného důrazu basů. Efektivní je i ANC pro potlačení hluku a rád vidím, že stále je možnost sluchátka používat bezdrátově, ale i drátově. V případě bezdrátového poslechu chválím velmi dobrou výdrž na jedno nabití a snadné a bezproblémové párování s jakýmkoliv moderním zařízením.

Je sluchátkům vlastně co vytknout? No, nedostatky se hledají vážně těžko, protože za ty peníze se zkrátka jedná o skvělá sluchátka. Někomu jen může vadit, že integrovaný mikrofon není funkční v drátovém režimu, ale takových lidí asi bude dnes naprosté minimum. Jestli jste tento drobný nedostatek ochotni a překousnout a hledáte náhlavní sluchátka do 1 500 Kč, tak Buxton BHP 9800 BLACKPOOL mohu rozhodně doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

 1. Dobrý de. Chápu správně, že pokud se sluchátka vybijí, mohu dále poslouchat přes Jack? Děkuji Jindřich

  1. Ano, přesně tak. Je jen na tobě, zda budeš chtít hudbu poslouchat bezdrátově či drátově. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*