RECENZE: Vivo X90 Pro – záda z veganské kůže a ještě lepší fotoaparáty

Společnost Vivo si pro letošek přichystala nové mobily řady Vivo X90. Na náš trh se oficiálně již dostal vlajkový model Vivo X90 Pro, který navazuje na loňský velice podařený model Vivo X80 Pro. Novinka láká na hezčí design s imitací kůže, ještě lepší fotoaparáty vyvinuté ve spolupráci se společností Zeiss, rychlejší nabíjení a nekompromisní výkon. V době psaní recenze se mobil již oficiálně prodával ve velkých e-shopech za 26 990 Kč s DPH.

Pozitiva:

  • Obsah prodejního balení
  • Konstrukční zpracování s certifikací IP68
  • Elegantní design se zakřivením a záda s veganskou kůží
  • Hezký zakřivený OLED displej
  • Stereo reproduktory
  • Rychlé odemykání mobilu
  • Nekompromisní výkon
  • Interní úložiště UFS 4.0
  • Rychlé drátové a bezdrátové nabíjení
  • Kvalita fotek
  • Kvalita videí
  • Prostředí systému
  • Konektivita s DualSIM a infraportem
  • Cena pod 30 tisíc Kč

Negativa:

  • Hlasitost hovorů
  • Limitující Always-On
  • Přední kamera neumí 4K video

 

Obsah prodejního balení – opět jde příkladem!

Obsah krabičky loňského modelu Vivo X80 Pro jsem vychvaloval a obával jsem se, že letos už tak štědré nebude. Konkurenční Samsung, Apple, Sony a další do balení totiž i u podstatně dražších modelů již nepřidávají nabíječky ani kryty. To se mi nelíbí a Vivo chválím, že k modelu Vivo X90 Pro již v balení dodává průhledný silikonový kryt, 120 W nabíjecí adaptér, USB-C na USB-C nabíjecí/datový kabel, sponu pro vysunutí nanoSIM slotu a různé návody.

 

Partnerem recenze je obchod Smartum.cz, kde si můžete příslušenství včetně krytů a tvrzených skel
pro Vivo X90 Pro zakoupit 

 

Design a konstrukční zpracování – zakřivení, veganská kůže a IP68 také nechybí

Mobil Vivo X90 Pro se na náš trh dostal v černém barevném provedení s veganskou kůží (Legendary Black). Díky 3D zakřivení předního skla a zadního krytu padne skvěle do ruky. Já osobně jsem fanoušek zakřivení displeje, protože mobil pak působí dražším dojmem a lépe se ovládají dotyková gesta Androidu. O displeji se však budu rozepisovat později. Celkové rozměry mobilu činí: 164,07 x 74,53 x 9,34 mm a váží 214,85 gramů. Rád vidím i zvýšenou odolnost s certifikací IP68. Mobil tedy vydrží nejen polití, ale i ponoření do vody.

Čelní plocha mobilu nabízí velký 6,78palcový displej s minimalizací rámečků. Díky zakřivení skla jsou rámečky ještě užší a již z továrny je nalepená ochranná fólie. Uprostřed horní části displeje se nachází průstřel se selfie kamerou, který je malý a design mobilu nijak nekazí. Nad displejem je pak úzký výřez s reproduktorem pro hovory a multimédia.

Rám mobilu je z hliníku a na světle má hezké odlesky. Horní část mobilu na sobě nese nápis „Professional Photography“ a najdeme zde i infraport pro ovládání domácích spotřebičů nebo zdířku mikrofonu. Levý bok mobilu je tradičně zcela prázdný a pravý bok má ideálně umístěna hliníková tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Vespod mobilu je ukrytý malý šuplík pro nanoSIM, zdířka mikrofonu, USB-C a hlasitý reproduktor.

Na zadním krytu je skutečně použita veganská kůže, díky které mobil působí prémiově a jsem rád, že alespoň někdo na náš trh mobil s takovou povrchovou úpravou přinesl. Konkurence si takové modely totiž většinou takové varianty nechává jen v domovském Číně. Díky veganské kůži se mobil také lépe drží, neklouže z ruky a na zádech nejsou vidět otisky prstů. Vivo X90 Pro je tedy vhodný pro uživatele, co nechtějí používat ochranné kryty. I s krytem v balení mobil však vypadá dobře a chrání i okolí modulu fotoaparátů.

Každý se jistě zastaví především u masivního modulu fotoaparátu, který se mi u produktových renderů moc nelíbil, ale v ruce, a především s použitým krytem z balení mi ani nevadí. Jen při použití na některé bezdrátové nabíječky můžete mít kvůli modulu problémy. Modul s fotoaparáty nijak neškrábe do rukou ani během hraní her a nachází se v něm trojice fotoaparátů s mikrofonem. Vedle modulu je pak logo společnosti Zeiss a proužek LED blesku. Pod modulem se pak nachází hliníkový proužek s nápisem „Xtreme Imagination“, který však není nijak křiklavý a nápis není tolik vidět. Pak už na zadním krytu najdeme jen logo společnosti Vivo.

 

Displej – zakřivený OLED se 120 Hz frekvencí

Vivo X90 Pro má velký 6,78palcový OLED displej s Full HD+ rozlišením (2 800 x 1 260 px) a poměrem stran 20:9. Někteří kritizují, že rozlišení je nižší, než tomu bylo vloni. Ano, to je skutečně pravda, ale vážně to někomu vadí? Já si myslím, že rozlišení je dostatečné. Jedná se o moderní mobil, takže nesmí chybět ani rychlá 120 Hz obnovovací frekvence. Bez té si dnes já osobně již nedokážu představit mobil používat. Využít lze automatické nastavení obnovovací frekvence dle potřeb systému, ale můžete si vybrat i pevné 60 nebo 120 Hz obnovování. Vivo nenasadilo LTPO OLED panel, takže displej neumí měnit automaticky frekvenci mezi 1–120 Hz. Myslím si, že to však nevadí, protože rozdíl ve spotřebě je z mých zkušeností minimální a výrobce letos nasadil i k baterii šetrný procesor.

Samotný OLED panel se mi moc líbí a nabízí přirozené barevné podání. To si můžete v nastavení upravit dle svých potřeb. Příkladné jsou i pozorovací úhly a ukázkově funguje i automatická regulace jasu. Udáván je maximální jas 1 300 nitů a raději bych viděl třeba 1 600 nitů, ale na druhou stranu je viditelnost na přímém slunci dobrá. Trochu ji kazí již nalepená ochranná fólie od výrobce, ale tu můžete odlepit.

V nastavení displeje najdeme také vizuální vylepšení videí v podporovaných aplikacích např. YouTube, ale k dispozici je i ochrana zraku při používání mobilu ve večerních hodinách, nastavení velikosti písma i prvků v prostředí, styl fontu a manuální nastavení rozlišení. K dispozici je i oblíbená funkce Always-On (Vždy na displeji). Ta umí zobrazit datum, čas, zvolený obrázek a příchozí notifikace (oznámení) i na zhaslém černém displeji. Nastavit si můžete zvolený čas, kdy má být obrazovka aktivní, ale já si nastavit i neustále zobrazení. Líbí se mi nastavení stylů této obrazovky, ale limitující je podpora aplikací pro zobrazení oznámení. Neumí zobrazit totiž všechny notifikace, což je opravdu velká škoda, ale známé aplikace pro SMS, hovory, Messenger, Gmail a další podporovány jsou. Ne každý však výrobcem podporované aplikace používá…

 

Zvuk – myslelo se i na stereo reproduktory, ale…

Vivo X90 Pro nabízí dva hlasité reproduktory. Výřez s reproduktorem pro hovory totiž slouží i pro poslech hudby a využívání všech aplikací. Druhý hlasitý reproduktor je na spodní části mobilu. Hlasitost obou stereo reproduktorů je dostatečný a spokojený jsem byl i s kvalitou zvukového přednesu, i když jsou mobily s lepším zvukem.

Během mého testování jsem do mobilu vložil SIM kartu a používal jej jako hlavní mobil pro každodenní používání. U již zmíněného reproduktoru nad displejem jsem narazil na problém s hlasitostí během hovorů. Hovory slyšet jsou a jsou i zřetelné, ale konkurence má hovory hlasitější. Nejedná se o nějaký zásadní problém, ale lepší to být rozhodně mohlo. Během přehrávání hudby nebo hraní her byl reproduktor však hlasitější a je tedy otázkou, zda se nejedná jen o nějaký softwarový problém, který by výrobce mohl vyřešit jednou z aktualizací systému.

Se 3,5 mm jack konektorem počítat nelze, ale majitelé drahých drátových sluchátek mohou používat D/A převodníky a hudbu s vyšší kvalitou si užít. Mobil s D/A převodníky alespoň v mém případě neměl žádné problémy a uměl zvuk použít jen pro streamovací aplikaci hudby Tidal. Díky tomu byla kvalita hudby na výrazně vyšší úrovni a problém nebyl tedy ani s použitím sluchátkového zesilovače.

Vivo se audiu vlastně po stránce softwaru i věnovalo. V: Nastavení telefonu/Zvuk a vibrace není jen standartní nastavení zvuku nebo vibrací, ale nachází se zde i „Kvalita zvuku a zvukové profily“. Potěší tedy funkce Hi-Fi pro vyšší kvalita audia ve zvolených aplikacích, vylepšení zvuku, a dokonce i přizpůsobení zvuku k vaším uším dle věku.

Zapomenout bych samozřejmě neměl ani na bezdrátový poslech hudby. Ten probíhá skrze Bluetooth 5.3 a podporovány jsou důležité kodeky: AAC/AAC+, aptX/aptX HD a LDAC. Během testování jsem zkoušel několik bezdrátových sluchátek i reproduktorů a se žádným neměl Vivo X90 Pro problémy.

 

Odemykání mobilu – optická a rychlá čtečka

Vivo X80 Pro v loňském roce zaujal lepší čtečkou otisků prstů pod displejem, která měla také větší plochu snímání. Letos výrobce nasadil levnější optickou čtečku otisků pod displej, ale osobně mi to vůbec nevadí. Loňská byla sice lepší, ale letošní je krásně rychlá a spolehlivá i přes nalepenou ochrannou fólii. Spokojen jsem i s jejím umístěním.

Selfie kamerkou je možné nejen fotit, ale i mobil odemykat. Není to už tak bezpečné, ale jsou situace, kdy tuto funkci určitě oceníte. Odemykání je rychlé a spolehlivé i za horších světelných podmínek. S pokojen jsem tedy i s touto možností odemykání.

 

Jak je na tom výkon? Zahraju si i nejnáročnější hry? 

Vivo X90 Pro nabízí vlajkový osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 9200. Škoda, že letos nebyl nasazen nový konkurenční procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ale výrobce se letos rozhodl šetřit, aby nemusel zdražovat. Procesoru asistuje také čip Vivo V2 pro zpracování fotografií. Na náš trh se dostala konfigurace mobilu s 12 GB RAM (LPDDR5X) a 256 GB interní úložiště UFS 4.0 bez možnosti rozšíření paměťovou kartou. RAM je možné také virtuálně rozšířit o dalších 8 GB skrze interní úložiště. Myslím si, že virtuální rozšíření je už zbytečné, protože 12 GB RAM bude stačit i tomu nejnáročnějšími hráči mobilních her a rád vidím novější rychlé úložiště.

Testy výkonu: AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test, Geekbench 6 a PCMark

Hned po představení Vivo X90 Pro jsem se procesoru lehce zalekl, protože procesory od MediaTek mají často problémy s podporou mobilních her. Ne všichni vývojáři je totiž podporují a často platí, že můžete mít papírově výkonné monstrum, ale náročnou hru si zahrajete na střední grafické nastavení. To platí pak i o instalaci různých neoficiálních aplikacích mimo Obchod Play.

Během mého testování jsem vyzkoušel několik náročných mobilních her a jsem překvapen, jak Vivo zvládlo chlazení procesoru. Mobil se nijak nadměrně nepřehřívá a mobilní hry můžete hrát na maximální grafický výkon, a to i tu nejnáročnější mobilní hru současnosti, což je samozřejmě Fortnite. Ten je možné hrát stabilně na maximální grafické nastavení Epic se 60 FPS (snímky za vteřinu). Konkurence s Qualcommem sice podporuje až 90 FPS, ale snad na žádném mobilu to nebylo stabilních 90 FPS.

 

Výdrž na jedno nabití a rychlost nabíjení

Ve srovnání s loňským modelem Vivo X80 Pro kapacita akumulátoru lehce narostla z 4 700 mAh na 4 870 mAh. Výdrž opět není vůbec špatná a celý pracovní den s mobilem vydržíte. Při šetření můžete vydržet i jeden a půl dne. Záleží tedy dost na tom, jak mobil budete používat. Řekl bych, že výdrž je čistě průměrná.

Loňskému modelu jsem vyčítal pomalejší 80 W nabíjení, protože konkurence již měla 120 W výkon. Vivo X90 Pro má tedy konečně také 120 W drátové nabíjení a tak silný nabíjecí adaptér najdeme přímo v prodejním balení. Akumulátor se z úplného vybití do 50 % nabil přibližně do 8 minut a do 100 % pak za přibližně 24 minut. Konkurence tedy je často o pár minut rychlejší, ale ne nijak výrazně. Použít můžete i 50 W bezdrátové nabíjení Qi s originální nabíječkou od Vivo. Podporováno je i reverzní bezdrátové nabíjení třeba pro nabíjení bezdrátových sluchátek.

 

Jaká je aplikace pro focení a natáčení videí?

Vivo X90 Pro má v sobě vlastní aplikaci fotoaparátu, kde se na horní části nachází funkce Google Lens, blesku, HDR (funguje i automaticky), super makro i tlačítko ZEISS pro přirozené barevné podání. Funkce ZEISS se mi líbí, protože fotoaparát pak nemá tendence barvy nepřirozeně přesaturovat. Vedle je i ikona pro podrobné nastavení aplikace. Tam lze rychle měnit poměr stran, mřížku a další běžné funkce.

Níže se v aplikaci nachází klasická trojice tlačítek pro přepínání mezi fotoaparáty – 0,6x je ultraširokoúhlý, 1x je hlavní a 2x je teleobjektiv. Po těchto tlačítkách je možné tahem prstu přejet a dostanete se k možnosti využít až 40x digitální zoom. Přepínání mezi fotoaparáty je svižné, zoomování bez problémů, ale byl bych raději, kdyby výrobce tlačítka o něco zvětšil. Vedle je i malé tlačítko ukrývající různé filtry. Nechybí ani klasický pruh s různými režimy. Tam najdeme portrétní režim s rozostřeným pozadím s možností manuálního rozostření, noční režim, Pro režim pro manuální nastavení parametrů i Sport pro focení v pohybu.  Využít lže i živé fotografie, panorama, skenování dokumentů, focení v maximálním rozlišení, superúplněk i další režim ZEISS pro focení krajiny a architektury.

 

Jak fotí trojice zadních fotoaparátů?

Vivo X90 Pro na svých zádech nese opravdu velký modul třech fotoaparátů. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, velikost čipu 1palce, světelnost f/1,8 a OIS (optickou stabilizaci obrazu). Druhý fotoaparát je teleobjektiv s 2x optickým zoomem, 50 Mpx rozlišením, světelností f/1,6 a OIS. Poslední je ultraširokoúhlý s 12 Mpx rozlišením, zorným polem 108° a světelností f/2,0. Vedle modulu si můžete všimnout i loga společnosti Zeiss, která měla společně s Vivem spolupracovat na vývoji nejen softwaru, ale i samotných fotoaparátů.

Papírová výbava zadního modulu fotoaparátů je rozhodně slušná, ale loňský model měl 5x optický zoom. Letos se musíme tedy spokojit s 2x optickým zoomem. Většina lidí však určitě bude pořizovat snímky převážně hlavním fotoaparátem, který fotí krásné snímky. S použitím režimu Zeiss mají věrné barevné podání i dostatek detailů po celé šířce. Snímky jen občas mají tendence být více prosvětlení, což je v noci vítané, ale v některých případech ve dne bych jas trochu ubral. Noční snímky bez blesku jsou také na vysoké úrovni. Ultraširokoúhlým fotoaparátem ve dne můžete pořídit snímky ze hezkými barvami a na výletech ho určitě využijete. Za špatných světelných podmínek jsou však snímky dost průměrné. Vytrácí se z nich detaily, a především objekty v krajích se tak nějak slévají.

Již jsem zmiňoval, že 5x optický zoom letos Vivo nemá, ale nabízí 2x optický zoom s OIS. Snímky tímto zoomem jsou moc hezké, a to i s nočním režimem. Velice mile překvapen jsem i z digitálního zoomu, kdy je možné použít 5x – 40x digitální zoom se ztrátami. Je vidět, že Vivo letos zapracovalo na post-processingu a snímky jsou po pořízení s 5x a 10x digitálním zoomem stále použitelné. I 20x digitální zoom v některých situacích lze využít, ale u toho bych už asi sáhl raději po stativu.

 

Pořizování videa zadními fotoaparáty

Pořizovat video je možné hlavním, ale i ultraširokoúhlým fotoaparátem a rozlišení videí si můžete přepínat dle svých potřeb přímo v aplikaci fotoaparátu. Tam je k dispozici i nastavení stabilizace a HDR10+ režim s možností pořizování ve Full HD rozlišení. Dostalo se i na různé zkrášlovací režimy a efekty.

Vivo X90 Pro umí pořizovat 8K video se 24 FPS. 8K rozlišení je skutečné vysoké, ale v dnešní době ještě nemá téměř žádné využití. Ono i 24 FPS je dost omezené a řekl bych, že 8K videím bych se u tohoto, ale i jiných mobilů prozatím vyhnul. Dnes už i některé mobily umí 8K se 30 FPS, ale kvalita pořízených videí stále není na úrovni těch ve 4K nebo Full HD.

Druhé nejvyšší rozlišení je 4K se 30 a 60 FPS pro hlavní fotoaparát. Potěší možnost pořizovat video ve 4K se 30 FPS i ultraširokoúhlým fotoaparátem. Videa z obou fotoaparátů jsou vážně hezká, mají věrné barvy a dostatek detailů po celé šířce. Svižné je i přeostřování a pochválit musím stabilizaci a audio v pořízených videích.

Nechybí ani možnost pořizovat videa v nižším, ale stále vysokém a použitelném Full HD rozlišení. Toto rozlišení využívá stále mnoho uživatelů mobilů, protože taková videa jsou kvalitní, nezabírají tolik místa v interním úložišti a je možné je snadno editovat ve více aplikacích. Pořízena videa jsou na tom dost podobně, jako ta ve 4K rozlišení. Je možné je pořizovat se 30 nebo 60 FPS, mají dobrou stabilizaci, věrné barvy, dostatek detailů, rychlé přeostřování v případě potřeby a kvalitní stabilizaci i audio.

 

Pořizování selfíček

V průstřelu displeje je 32 Mpx selfie kamerka se světelností f/2,45. Ta je vlastně úplně stejná, jako u loňského modelu Vivo X80 Pro. Myslím si, že to ale ničemu asi nevadí. Fotky fotit umí velice pěkné, obličej je ostrý, portrétní režim s rozostřeným pozadím funguje výborně automaticky i manuálně. K dispozici je i automatické HDR, HD portrét zkrášlující efekty pro zahlazení nedostatků pleti a filtry.

Video je pak touto kamerkou pořizovat v maximálním rozlišení Full HD se 30 i 60 FPS. Někdo by mohl již očekávat 4K rozlišení. Přítomen je pak režim pro vylepšení stabilizace ve Full HD se 30 FPS a HDR.

 

Operační systém – Android 13 s příjemnou nadstavbou

Vivo X90 Pro při psaní této recenze měl operační systém Android 13 s aktuálními bezpečnostními záplatami. Systém je upraven nadstavbou Funtouch OS 13 Global. Chválím, že výrobce se letos opravdu snažil systém počeštit a nikde jsem nenarazil na úsměvné překlady či angličtinu.

Funtouch OS 13 je příjemná nadstavba, která nemá žádné zbytečné prvky, jako je tomu třeba u Samsungu. Prostředí je příjemné a dovolím si tvrdit, že každý si na něj rychle zvykne. Přímo v rolovací liště systému se nachází i tlačítko ukrývající aktuálně běžící aplikace na pozadí, které můžete pozastavit. U VPN či nějakých aplikací pro komunikaci doporučuji zakázat úsporu baterie, aby byl běh těchto aplikací bez problémů. To je dnes problém všech mobilů, protože se výrobci snaží o lepší výdrž na jedno nabití. U Vivo X90 Pro se k tomuto nastavení dostanete tak, že podržíte prst na ikoně aplikace/O aplikaci/Baterie/Neomezeno.

Systém mohu vlastně výrobci pochválit a kdybych opravdu chtěl, tak bych mu vytkl jen některé předinstalované aplikace. Nerad totiž vidím aplikace Netflixu, Spotify či třeba Facebooku. Naštěstí je možné tyto aplikace bez problémů odinstalovat.

 

Konektivita – DualSIM a infraport

Mobil podporuje funkci DualSIM a využívat můžete dvě fyzické nanoSIM karty nebo jednu fyzickou SIM a druhou eSIM kartu. Oba sloty podporují všechna naše 5G nebo LTE pásma a s mobilním internetem jsem byl velmi spokojený. Využíval jsem i Wi-Fi hotspot a připojit se můžete i k Wi-Fi 6 sítím. Mobil si tedy poradí jak se staršími, tak s novými Wi-Fi routery.

Horní část mobilu na sobě nese i infraport pro ovládání domácích spotřebičů, který u konkurence často mizí. Dnes už nemá tolik využití, ale stále se najdou uživatelé, co jej chtějí. Výrobce za něj tedy chválím a již v systému najdeme aplikaci ovladače, ale využít lze i další pro zapnutí/vypnutí jakékoliv aplikace bez složitého nastavení, ovládání klimatizací, různých RGB žárovek a dalších spotřebičů.

Dostalo se samozřejmě i na NFC pro skenování různých štítků i bezkontaktní platby. Bluetooth 5.3 pak využijete pro různá chytrá zařízení či bezdrátový poslech hudby. Podporovány jsou všechny potřebné kodeky. K dispozici jsou i všechny navigační systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Glonass, Beidou, QZSS a NavIC.

 

Závěr – někde se ubralo, někde se ale zas přidalo

Při čtení recenze můžete narazit na pár zmínek ústupků letošního modelu Vivo X90 Pro. Nikomu neuniklo zdražování, kterému se výrobce Vivo chtěl vyhnout. Aby se cena nenavýšila, musel se nasadit levnější procesor od společnosti MediaTek, nižší jas displeje, „jen“ 2x teleobjektiv a optická čtečka otisků prstů pod displej. V době psaní recenze se mobil již prodával za 26 990 Kč s DPH a skutečně nebyla navýšena. Konkurence se totiž prodává často nad 30 tisíc Kč.

I když se někde ustupovalo, někde se zas přidávalo. Za sebe mohu říct, že design je mnohem hezčí, než tomu bylo vloni. Záda s veganskou kůží vypadají skvěle, zachována byla zvýšená odolnost s certifikací IP68 a chválí za zakřivení předního skla a zadního krytu. Mobil se dobře drží a vlastně se příjemně používal. Pochválit mu musím i hezký displej, stereo reproduktory, rychlé odemykání čtečkou i obličejem, 120 W drátové a 50 W bezdrátové nabíjení a nekompromisní výkon s novým rychlejším interním úložištěm UFS 4.0. Samozřejmě spokojen jsem byl i s kvalitou snímků a pořízených videí. Chválím opět za příjemnou nadstavbu systému Android a výbornou konektivitu i s infraportem.

Vivo X90 Pro má i nedostatky a osobně bych byl raději za hlasitější hovory. Moc tomu nerozumím, protože při poslechu hudby ten stejný reproduktor nad displejem hlasitě hraje. Možná tento drobný problém výrobce vyřeší aktualizací. On to vlastně nějaký zásadní problém není, protože hovory uslyšíte zřetelně, ale vzhledem k ceně bych čekal zkrátka hovory lepší. Vadí mi i omezené zobrazení oznámení na obrazovce Always-On (vždy na displeji) a někdo by rád měl 4K video u selfie kamery.

Pokud si chcete vyzkoušet opravdu kvalitní mobil Vivo s nekompromisním výkonem, výbornými fotoaparáty a konstrukcí s veganskou kůží a IP68, mohu Vivo X90 Pro doporučit. Tedy pokud jste ochotni překousnout zmíněné nedostatky. Jestli již máte loňský model Vivo X80 Pro, není moc důvod si nový model kupovat. Pokud se však rozhodujete mezi letošním Vivo X90 Pro a loňským Vivo X80 Pro, je to jen o vašich preferencích. Já osobně bych však jednoznačně sáhl po novince, protože mi sedí mnohem lépe nejen kvůli designu, ale i rychlejšímu nabíjení, lepším fotoaparátům a výrazně lepšímu chlazení procesoru, což v letních dnech brzy oceníte.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*