Jak umí Vivo X90 Pro pořizovat video v 8K, 4K a Full HD?

V posledních dvou letech se výrobce Vivo zaměřil na kvalitu fotoaparátů u svých vlajkových mobilů, proto na nich spolupracuje se známou a uznávanou společností Zeiss. Vivo X90 Pro navazuje na loňský model Vivo X80 Pro a slibuje ještě lepší kvalitu videí.

Pořizovat video je možné hlavním, ale i ultraširokoúhlým fotoaparátem a rozlišení videí si můžete přepínat dle svých potřeb přímo v aplikaci fotoaparátu. Tam je k dispozici i nastavení stabilizace a HDR10+ režim s možností pořizování ve Full HD rozlišení. Dostalo se i na různé zkrášlovací režimy a efekty.

 

8K video:

Vivo X90 Pro umí pořizovat 8K video se 24 FPS. 8K rozlišení je skutečné vysoké, ale v dnešní době ještě nemá téměř žádné využití. Ono i 24 FPS je dost omezené a řekl bych, že 8K videím bych se u tohoto, ale i jiných mobilů prozatím vyhnul. Dnes už i některé mobily umí 8K se 30 FPS, ale kvalita pořízených videí stále není na úrovni těch ve 4K nebo Full HD.

 

4K videa:

Druhé nejvyšší rozlišení je 4K se 30 a 60 FPS pro hlavní fotoaparát. Potěší možnost pořizovat video ve 4K se 30 FPS i ultraširokoúhlým fotoaparátem. Videa z obou fotoaparátů jsou vážně hezká, mají věrné barvy a dostatek detailů po celé šířce. Svižné je i přeostřování a pochválit musím stabilizaci a audio v pořízených videích.

 

Full HD videa:

Nechybí ani možnost pořizovat videa v nižším, ale stále vysokém a použitelném Full HD rozlišení. Toto rozlišení využívá stále mnoho uživatelů mobilů, protože taková videa jsou kvalitní, nezabírají tolik místa v interním úložišti a je možné je snadno editovat ve více aplikacích. Pořízena videa jsou na tom dost podobně, jako ta ve 4K rozlišení. Je možné je pořizovat se 30 nebo 60 FPS, mají dobrou stabilizaci, věrné barvy, dostatek detailů, rychlé přeostřování v případě potřeby a kvalitní stabilizaci i audio.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*