Uloz.to Disk nabízí 50 GB zdarma, levná předplatná a soukromí

České Uloz.to bylo před lety hodně populární službou pro stahování obsahu. Dnes se stále jedná o velmi navštěvovaný web pro sdílení a stahování obsahu, a právě prochází většími změnami. Může posloužit jako cloudové úložiště pro zálohu vašich dat bez různých špiclujících algoritmů. Na webu i v mobilních aplikacích si lze všimnout názvu Uloz.to Disk značící, že se služba chce soustředit právě na cloudové zálohy a chce plně konkurovat Googlu, Microsoftu a dalším.

Viditelné změny

Před nějakou dobou bylo možné pozorovat, že Uloz.to implementovalo výběr více vyhledávačů obsahu. Aktuálně je dostupný GOZO, Microsoft Bing, Google, a dokonce i nepoužitelný Seznam. Nikomu neunikla ani hra Green mania, která vás bude otravovat e-mailem, ale oznámení e-mailem je možné odhlásit. Změnou prošel také design webu, který je nyní takový modernější a v Obchodě Play, Huawei AppGallery a dalších obchodech je zpět i mobilní aplikace. Uloz.to můžete vidět také pod oficiálním účtem na sociální síti TikTok – odkaz.

Oficiální účet Uloz.to na TikToku

 

Záloha dat, prostor zdarma a soukromí

Uloz.to bylo vždy dobré pro ukládání dat, protože neobsahovalo žádné sledující algoritmy, jako třeba Google Disk skenující obsah vašich fotek. Nikoho tedy nezajímá, co máte na fotkách, tedy pokud je nebudete někomu dalšími sdílet. Služba má jako cloudové úložiště pro zálohu soukromých souborů dobře našlápnuto, protože zdarma každému nabízí 50 GB prostoru pro data a poté si můžete zakoupit roční nebo měsíční předplatné.

Již jsem zmiňoval, že Uloz.to nemá algoritmy skenující obsah vašich fotek či jiných souborů, ale dokonce je možné jej používat zcela anonymně. Podporovány jsou různé služby pro generování anonymních e-mailů bez registrace a tyto služby i celé Uloz.to je možné využívat s VPN službami. Předplatná můžete uhradit také SMS zprávou, což může být u předplacené SIM karty zakoupenou v hotovosti anonymní. Nabízí se i možnost kryptoměn, ale ty anonymní většinou nejsou.

Obáváte se, že se vaše zálohovaná data objeví ve vyhledávači? Nemusíte se bát a nastavení je jen na vás. Ještě před nahráním souborů si můžete vybrat, zda bude veřejný, dostupný jen skrze odkaz nebo dostupný pouze pro vás.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*