RECENZE: Redmi Note 12 Pro+ 5G – 200 Mpx fotoaparát a 120W nabíjení

Výrobce Xiaomi letos na náš trh uvedl očekávané řady Xiaomi 13 a Redmi Note 12. Mobily pod značkou Redmi již tradičně chtějí nabídnout dobrý poměr cena/výkon. V této recenzi jsem se podíval na Redmi Note 12 Pro+ 5G, který láká na 120 W drátové nabíjení, 120 Hz OLED displej, stereo reproduktory, hlavní fotoaparát s rozlišením 200 Mpx a slušný výkon.

Redmi Note 12 Pro+ 5G se na náš trh dostal ve vyšším konfiguraci, a to s 8 GB RAM a 256 GB interním úložištěm. Dostupný je ve dvou paměťových verzích ve velkých e-shopech, ale i přímo v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz za akční cenu 9 990 Kč s DPH. Původní cena je 11 990 Kč s DPH a dopravou zdarma.

Pozitiva:

  • Obsah prodejního balení
  • Hezká modrá verze a konstrukční zpracování
  • Pěkný 120 Hz OLED panel
  • Stereo reproduktory a 3,5 mm jack
  • Spolehlivá čtečka otisků prstů
  • Výkon pro náročné hry
  • 120 W nabíjení
  • Slušný hlavní fotoaparát
  • Barvy a stabilizace videí
  • Kvalita selfie kamery
  • Svižné prostředí MIUI
  • Infraport, dualSIM s 5G a Wi-Fi 6
  • Cena

Negativa:

  • Nepochopitelné omezení Always-On
  • Čistě průměrný ultraširokoúhlý fotoaparát
  • Neumí pořizovat RAW
  • OIS nefunguje u 4K videa

Co najdu v prodejním balení?

Výrobce k mobilům na našem trhu stále dodává vše, co budete k jeho používání potřebovat. Tradičně si odnáší velkou pochvalu za výkonný 120 W nabíjecí adaptér, USB-C nabíjecí/datový kabel a silikonový průhledný ochranný kryt. Nechybí ani sony pro vysunutí nanoSIM slotu a různé návody.

Design a konstrukce – navazuje na své sourozence

Redmi Note 12 Pro+ 5G svým designem skvěle navazuje na model Note 12 Pro. Vyšší model se mi ale výrazně lépe ovládá a drží v ruce. Rám mobilu je sice plochý, ale zadní kryt má mírné zaoblení, díky čemuž do ruky padne skvěle. Byl představen i ve třech barevných provedeních, ale na náš trh se dostává mobil v mnou testované modré a černé. Nějakou certifikaci zvýšené odolnosti pro ponoření očekávat nelze, ale konstrukce má alespoň běžnou IP53.

  • Rozměry mobilu dle výrobce: 162,9 x 76 x 8,98 mm
  • Váha mobilu dle výrobce: 210,5 gramů
Představené barevné varianty mobilu – Zdroj: Xiaomi

Čelní plochu pokrývá tvrzené sklo displeje, na kterém je již z továrny nalepená ochranná fólie. Sklo má opravdu mírně 2,5D zakřivení, takže během používání nijak neškrábe do rukou. Rámečky kolem displeje jsou minimalistické a uprostřed horní části displeje je malý průstřel selfie kamerky. Nad kamerkou je elegantně ukrytý výřez s reproduktorem pro hovor.

Plochý rám mobilu je celý z plastu, jak bych od takového mobilu i očekával. Na horní části mobilu najdeme 3,5 mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek či jiného příslušenství, výdech hlasitého reproduktoru pro multimédia, zdířku mikrofonu a infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Levý bok je zcela prázdný a na pravém boku jsou ideálně umístěna tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko se zabudovanou čtečkou otisků prstů. Vespod mobilu se ukrývá malý šuplík pro dvě nanoSIM karty, zdířka mikrofonu, USB-C konektor a druhý výdech hlasitého reproduktoru.

Mobil svým designem nijak nevybočuje z řady, ale zadní skleněný kryt se mi líbí. Především mnou testovaná modrá varianta se výrobci vážně povedla a chválím za mírné zakřivení. Najdeme zde jen logo výrobce s označením podpory sítí 5G a lehce vystupující hliníkový modul třech fotoaparátů s bleskem. Nebylo by to Xiaomi, kdyby se nepochlubilo i vysokým 200 Mpx rozlišením hlavního fotoaparátu.

Displej – krásný 120 Hz OLED panel, ale…

Mobil nabízí velký 6,67palcový OLED displej s Full HD+ rozlišením a 395 PPI. Chrání jej odolné sklo Corning Gorilla Glass 5 s již nalepenou fólií. K dispozici je i senzor okolního světla a automatické regulace jasu mi fungovala pohotově. V nastavení si můžete zapnout i funkci Sluneční svit pro ještě lepší viditelnost na přímém slunci. Výrobce uvidí maximální svítivost 900 nitů, což je standartní hodnota a viditelnost na slunci je dobrá.

Nejedná se o modernější LTPO OLED panel, jako mají vlajkové modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. To bych ani neočekával a panel se výrobci vážně povedl. Má krásné barevné podání s možností personalizace i příkladné pozorovací úhly. Chválím i za nasazení rychlé 120 Hz obnovovací frekvence, bez které bych dnes nedokázal mobil běžně používat. Rychlost je návyková a k dispozici máte i automatické přepínání mezi 60 a 120 Hz, ale já si pevně nastavil jen 120 Hz.

Výrobce sáhl po OLED panelu a nabízí se tedy možnost používat funkci Always-On, která umí i na zhaslém černém displeji po celý den zobrazovat čas, datum, třeba obrázek a příchozí oznámení. Už u modelů Note 12 a Note 12 Pro jsem kritizoval, že tuto funkci mobily nemají a mají jen Aktivní displej. Tato funkce umí zobrazit všechny zmíněné informace, ale jen po dobu deseti vteřin po přijetí nového oznámení, poklepáním či zvednutím mobilu. Je to velká škoda a osobně toto omezení vůbec nechápu.

Zvuk – stereo reproduktory a jack!

Redmi Note 12 Pro+ 5G nabízí dva stereo reproduktory, a to nahoře i vespod mobilu. Horní reproduktor bych umístil trochu více doprava, abych si jej během hraní nepřekrýval rukou. Na umístění jsem si ale zvykl a můžeme být rádi, že stereo vůbec má. Konkurence v této cenové kategorii stereo často nenasazuje. Od mobilu za tyto peníze nemůžeme očekávat nějaké nadprůměrné reproduktory. Stereo je znát a během hraní her i sledování videí dva reproduktory rozhodně oceníte. Hlasitost reproduktorů je naprosto dostatečná, ale kvalita přednesu je spíše čistě průměrná.

Pro bezdrátový poslech hudby Bluetooth 5.2 se všemi potřebnými kodeky. U modelů Redmi Note 12 a Note 12 Pro jsem kritizoval, že Bluetooth není schopno bez použití aplikací třetích stran poskytnou dostatečnou hlasitost. Bylo to nepochopitelné omezení již od modelů Note 11. Jsem velmi rád, že tentokrát testovaný model na tento neduh netrpí a testoval jsem jej s různými sluchátky a reproduktory. Nikde nenastal problém s hlasitostí.

Mobil potěší i posluchače s drátovými sluchátky a reproduktory. Vespod mobilu je totiž starý dobrý 3,5 mm jack konektor. V některých e-shopech je udáváno, že mobil umí příjem FM rádia, ale mobil v sobě žádnou takovou aplikaci nemá. Dnes přeci jen každý používá online rádia.

Odemykání mobilu a zabezpečení

Mobil podporuje odemykání optickou čtečkou otisků prstů. Nachází se na pravém boku mobilu, a to přímo v zamykacím tlačítku. Umístění je ideální a snadno na čtečku dosáhnu palcem pravé ruky a ukazováčkem ruky levé. K výběru je i nastavení odemykání mobilu dotykem po čtečce otisků nebo stisknutím tlačítka. S odemykáním pomocí čtečky jsem neměl žádný problém, fungovala spolehlivě a krásně rychle.

Snad každý mobil od Xiaomi dnes již umí odemykání skrze selfie kamerku. Redmi Note 12 Pro+ není výjimkou a mobil mohou odemykat hned dva uživatele. Naskenovat můžete jen svou tvář, ale v případě potřeby můžete dát přístup do mobilu někomu z rodiny. Odemykání funguje spolehlivě a velmi rychle i za horších světelných podmínek.

Výkon mobilu – náročné hry nejsou problém

Srdcem mobilu Redmi Note 12 Pro+ 5G je osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 1080 vyrobený 6 nm technologií a maximálním taktem 2,6 GHz. Na náš trh se dostala verze s 8 GB RAM LPDDR4X a 256 GB interním úložištěm UFS 2.2. Paměťové karty podporovány nejsou, ale RAM si v případě potřeby můžete rozšířit až o dalších 8 GB RAM skrze interní úložiště. Toto nastavení se nachází v: Nastavení telefonu/Další nastavení/Rozšíření paměti.

Ještě dnes se najde celkem dost uživatelů, kteří mají po přečtení značení MediaTek osypky. Je pravdou, že kdysi se jednalo o špatné procesory, ale dnes jsou již úplně jinde. V případě tohoto mobilu byl procesor zvolen dobře a výkon postrádat rozhodně nebudete. Postačuje pro nádherně svižný běh systému i všech náročných mobilních aplikací. Vyzkoušel jsem i hrát náročné hry a zvládne tu nejnáročnější mobilní hru současnosti, kterou je samozřejmě stále Fortnite. Ten lze hrát na maximální grafické nastavení (EPIC) se stabilními 30 FPS (snímky za vteřinu). Jiné hry např. Farlight 84 se na mobilu hrají také dobře.

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Výdrž na jedno nabití tradičně hodnotím strašně nerad, protože každý máme jiné potřeby, používáme jiné nastavení a výdrž se může časem aktualizacemi měnit. Řekl bych, že mobil náročný pracovní den bez hraní her vydrží bez problémů. Pokud ale budete hodně hrát náročné hry, budou procenta nabití mizet samozřejmě rychleji. Méně náročný uživatel, který má mobil především na občasné prohlédnutí sociálních sítí, surfování po internetu a e-maily by mohl vydržet i dva dny na jedno nabití.

Co se nabíjení týče, tak zde je Redmi Note 12 Pro+ králem dané cenové kategori. Má sice „jen“ drátové nabíjení skrze USB-C, ale má pořádný 120 W výkon. Tak silný nabíjecí adaptér najdeme přímo v prodejním balení mobilu. Z úplného vybití do 100 % stavu se akumulátor nabil za 37 – 40 minut (dle okolní teploty). Aby mobil využíval maximální výkon nabíjení, stačí si v: Nastavení telefonu/Baterie/Baterie vpravo/Zvýšení rychlosti nabíjení povolit funkci navýšení rchlosti nabíjení. Aby vás neotravovalo upozornění o 120 W výkonu, vypněte jej hned v možnosti níže.

Jak vypadá aplikace pro focení a pořizování videí?

V mobilu se nachází výrobcem předinstalovaná aplikace fotoaparátu. Tu můžeme znát již z jiných mobilů výrobce Xiaomi. Její ovládání je příjemné, všechny prvky jsou dostatečně velké a přepínání mezi režimy a fotoaparáty je krásně svižné. Nechybí automatické HDR, pomoc AI pro nastavení barev, Google Lens, mřížka, časovač, nastavení poměru stran a rozlišení videa, filmový rámeček, nastavení rozostření nebo dávkové snímání.

Pro přepínání mezi ultraširokoúhlým (0,6x) a hlavním (1x) fotoaparáty slouží tlačítka níže. Nechybí ani třetí tlačítko pro 2x digitální zoom. Tahem prstu po tlačítkách, ale i dvojitým klepnutím na 2x se dostanete do nabídky pro 2x – 10x digitální zoom. Tlačítko kouzelné hůlky pak ukrývá různé filtry a zkrášlovací režimy.

V pruhu režimů se nachází vše, co budete k focení a pořizování videí potřebovat. Lze se přepínat mezi režimy fotografie a videa, využít PRO režim pro manuální nastavení parametrů, skenovat důležité dokumenty a případně je doupravit, fotit portréty s rozostřením a potěší i efektivní noční režim pro oba fotoaparáty. Položka „Více“ ukrývá režim Ultra HD umožňující fotografovat snímky ve 200 Mpx rozlišení, panorama, krátké video, zpomalený a zrychlený záběr, dlouhá expozice a další.

Vrátím se ale ještě k PRO režim pro manuální nastavení parametrů. Ano, tento režim používá jen naprostá menšina zkušenějších uživatelů, ale je fajn a klepnutím nahoře na tlačítko „50“ můžete fotit ve vysokém 50 Mpx rozlišením a můžete jej použít jak pro hlavní, tak i ultraširokoúhlý fotoaparát. Někoho může zamrzet, že aplikace od výrobce alespoň v době psaní recenze neměla možnost pořizovat surové RAW snímky.

Jak fotí trojice zadních fotoaparátů?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ na svých zádech nese dva větší a jeden malý fotoaparát. Ihned je tedy asi jasné, že použitelné budou jen dva. Hlavní fotoaparát nabízí 200 Mpx rozlišení, světelnost f/1,65 a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Druhý je dle očekávání ultraširokoúhlý se zorným polem 119°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2. Poslední je spíše do počtu, protože má jen 2 Mpx rozlišení a slouží pro makro.

Hlavní fotoaparát nabízí 200 Mpx rozlišení, ale mobil v nastavení od výrobce fotí ve 12,5 Mpx rozlišení. To naprosto postačuje a nikdo asi nechce neustále fotit plným 200 Mpx rozlišením. Možné to je a v aplikaci fotoaparátu se pro to nachází funkce Ultra HD. Výrobce chválím za nasazení OIS a vlastně fotky z hlavního fotoaparátu nevypadají vůbec špatně. Za dobrého světla pořídí hezké snímky plné detailů a s hezkými barvami. Dobře funguje i automatické HDR a problém fotoaparátu nedělá ani protisvětlo. Makro fotit umí také dobře, ale bohužel ne z takové blízkosti, jak bych si přál. K tomu však může posloužit použitelný 2x digitální zoom. Za špatného světla je pak dobré sáhnout po efektivním nočním režimu, který snímky prosvětlí, zvýrazní detaily a vyhladí digitální šum. Fotky v noci jsou také hezké.

Ultraširokoúhlý fotoaparát má průměrné 8 Mpx rozlišení. Výrobce musím pochválit za sladěné barevné podání mezi hlavním a ultraširokoúhlým fotoaparátem. Některá konkurence v tomto cenovém segmentu má nastavení barev obou fotoaparátů dost odlišné. Na výletech venku poslouží fotoaparát dobře a v noci umí s nočním režimem taky docela hezké snímky, ale přeci jen bych v noci použil spíše hlavní fotoaparát.

Všem musí být jasné, že Redmi Note 12 Pro+ není žádným vlajkovým modelem. Myslím si, že především hlavní fotoaparát umí fotit pěkně a většina uživatelů bude s jeho kvalitami jistě spokojena. Ultraširokoúhlý fotoaparát je pak čistě průměrný, ale chválím za barevnou sladěnost obou fotoaparátů, rychlost přepínání mezi nimi a rychlost focení.

Jak zadní fotoaparáty pořizují video?

Redmi Note 12 Pro+ umí hlavním fotoaparátem pořizovat video v maximálním rozlišení 4K se 30 FPS (snímky za vteřinu). Sáhnout můžete i po nižším Full HD se 30 nebo 60 FPS. Videa vypadají hezky a nechybí jim věrné barevné podání a dostatek detailů. V letních dnech venku můžete ocenit i možnost pořizovat video ultraširokoúhlým fotoaparátem. Ten není vhodný do špatných světelných podmínek, ale na výletech venku poslouží dobře. Stejně jako u fotografie jsou barvy z obou fotoaparátů dost podobné, což je jen dobře.

Výrobce se chlubí i přítomností optické stabilizace obrazu (OIS) a stabilizace videí z obou fotoaparátů je na danou cenovou kategorii velmi dobrá. Nerozumím však tomu, proč je stabilizace OIS funkční jen během pořizování videa hlavním fotoaparátem ve Full HD se 30 FPS. U Full HD se 60 FPS a 4K rozlišení bych řekl, že fotoaparát využívá „jen“ elektronickou stabilizaci obrazu (EIS). Ta však funguje také velmi dobře a stabilizace videí je i u ultraširokoúhlého fotoaparátu na vysoké úrovni. Spokojen jsem i s pořízeným zvukem ve videích.

Jak je na tom přední selfie kamerka?

V displeji se nachází malý průstřel se selfie kamerkou o rozlišení 16 Mpx a světelností f/2,5. Fotit můžete v běžném režimu fotografie, ale výborně funguje portrétní režim s rozostřením za vámi. Mnou nenáviděné režimy zkrášlení obličeje jsou zkrášleny a lze je naštěstí vypnout. Sílu rozostření si můžete přizpůsobit již během focení, ale i až po pořízení v galérii fotek od výrobce.

Myslím si, že selfie kamerka odvádí velice dobrou práci a každý bude s jejími kvalitami spokojený. Obličeje nejsou nijak přepálené, mají přirozenou barvu pleti a rozostření si poradí i s vlasy. V nastavení můžete vybrat i pořizování videa s filmovým rámečkem nebo vyfocení pomocí dlaně. Video pak kamerka umí pořídit v rozlišení Full HD se 30 nebo 60 FPS.

Operační systém – Android 13 s MIUI kabátkem

V době psaní recenze měl v sobě mobil Redmi Note 12 Pro+ operační systém Android 13 s celkem aktuálními červnovými záplatami. Android je již tradičně upraven oblíbenou nadstavbou MIUI 13.03. Škoda, že výrobce na našem trhu pro mobil nevydal ještě novější nadstavbu MIUI 14. Snad brzy se ji však dočkáme.

MIUI 14 mobil prozatím nemá, ale již má některé její funkce. Jednou z nich je možnost odinstalovat více předinstalovaných aplikací Googlu i Xiaomi. Nepotřebné je možné i snadné zcela deaktivovat nebo jim odepřít přístup k internetu. Nechybí ani má oblíbená funkce velkých složek s ikonami aplikací. Tyto složky vypadají jako widgety, ale jedná se skutečně o složky, které je možné otevírat, ale aplikace ve složkách spustíte i bez nutnosti složku otevřít. Přítomny jsou i nové widgety např. krokoměr.

Prostředí je celé přeloženo do češtiny, je krásně svižné a po celou dobu testování jsem nenarazil na nějaké problémy. Funkční byl běh aplikací na pozadí, neustálé připojení VPN a příjem všech potřebných oznámení. V takovém případě jen doporučuji u daných aplikací vypnout úsporu baterie. Je to snadné.

Dnes si nedokážu představit, že bych z bezpečnostních důvodů používat Instagram a jiné sítě nainstalované přímo v systému mobilu. Sbírají totiž obrovské množství dat nejen z úložiště mobilu, ale i z jiných aplikací. Otestoval jsem tedy i izolovaný prostor (sandbox) vytvořený aplikací Shelter. Tam jsem nainstaloval Instagram, TikTok a další aplikace. Vše fungovalo bez problémů a systém tedy neomezuje ani funkcionalitu Shelteru.

Jeden čtenář měl ohledně mobilu narážku, že mobily Redmi Note 12 Pro mají v sobě reklamy. V žádné systémové aplikaci, prostředí nebo nastavení jsem na žádnou nenarazil, a to se týká i ostatních modelů Note 12. Možná to bude tím, že někteří uživatelé si kupují mobily Xiaomi, které nejsou určeny pro náš trh. Proto je tu přímo oficiální e-shop XiaomiCesko.cz. Tam máte 100% jistotu, že zakoupený mobil bude určen pro náš trh.

Se systémem jsem tedy velice spokojený. Ocenil bych jen nové MIUI 14, ale zas nové funkce výrobce nasadil již teď. Odpustit si výrobce mohl i předinstalované aplikace Netflixu, Spotify a další. Všechny je však možné bez problémů odinstalovat.

Konektivita – infraport, DualSIM, 5G a Wi-Fi 6

Po přečtení celého názvu mobilu je asi všem jasné, že mobil podporuje všechna naše 5G i LTE pásma. 5G podporují oba fyzické nanoSIM sloty. Během celého testování jsem s mobilním internetem neměl žádné problémy a sdílel jsem jej i skrze Wi-Fi 6 hotspot do dalších zařízeních. V případě hotspotu si můžete vybrat název, heslo i pásmo sítě a naštěstí je i možnost zakázat vypínání hotspotu. Výborně mi po celou dobu fungovalo i připojení k Wi-Fi sítím. Mobil podporuje Wi-Fi 6 sítě, takže nebudete mít žádný problém ani s novými Wi-Fi routery. Citlivost antén je na výborné úrovni a spokojen jsem byl i s Bluetooth 5.2.

V mobilu je integrovaná i NFC cívka, takže mobilem můžete skrze Google Peněženku a jiné služby bezkontaktně platit. Ani u tohoto modelu výrobce nezapomněl na infraport, který je na horní části mobilu. Slouží pro ovládání domácích spotřebičů a přímo v mobilu je k tomu aplikace Mi Ovladač. Aplikace je v češtině a skrze ni lze ovládat televizory, klimatizace, různé přehrávače, projektory atd. Infraport nemá žádné omezení, takže lze stáhnout více aplikací z Obchodu Play a ovládat lze i různá RGB světla a mnoho dalších zařízení.

Pro navigace a mapy poslouží dobře systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Beidou a Glonass.

Závěr – své sourozence drtí

Redmi Note 12 Pro+ 5G se v době psaní recenze prodával za akční cenu 9 990 Kč s DPH. Myslím si, že se jedná o dost lákavou cenu, protože mobil má rozhodně co nabídnout. Dostupný je v různých českých e-shopech, ale i přímo v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz s dopravou zdarma.

Myslím si, že se jedná o nejlepší model z řady Redmi Note 12. Kdybych si měl mezi těmito mobily vybírat, byl by to právě Note 12 Pro+. V modré verzi se mi líbí, příjemně se drží a nemá na rozdíl od jiných modelů problém s hlasitostí poslechu hudby přes Bluetooth. 120 W drátové nabíjení je pak také velmi návykové.

Redmi Note 12 Pro+ 5G může být vhodný i pro náročnější uživatele, kteří nechtějí utrácet moc peněz. Výkonu má mobil dost pro svižný běh systému a všech aplikací, ale zahrajete si i nejnáročnější mobilní hry. Má i slušný hlavní fotoaparát, stabilní pořízená videa, krásný 120 Hz OLED displej, bleskové nabíjení, spolehlivou čtečku otisků prstů a stereo reproduktory. Pochválit pak musím i konektivitu mobilu a obsah prodejního balení.

O dokonalý mobil se bohužel však nejedná a osobně mi dost vadí omezení obrazovky Always-On. Když už výrobce nasadil tak pěkný OLED displej, proč nemohou být informace na zhaslém displeji zobrazovány po celý den, ale jen deset vteřin? Někoho může zamrzet, že optická stabilizace obrazu u videí funguje jen ve Full HD se 30 FPS, nikoliv u 4K rozlišení. Je to škoda, ale ona i elektronická stabilizace je účinná. Chybět pak už někomu může asi jen možnost pořizování fotek v surovém formátu RAW.

Pokud jste ochotni překousnout všechny zmíněné nedostatky, určitě mohu Redmi Note 12 Pro+ doporučit. Pokud však hledáte lepší fotoaparáty a zaoblenější design, doporučil bych si připlatit za Xiaomi 13 Lite. Ten ale zas nemá tak rychlé nabíjení a stereo reproduktory.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Zdravím
    Shelter… asi největší blbost jakou jsem mohla udělat :-(. Je možnost se ho zbavit? V dobré víře a bez zaváhání jsem ho stáhla.
    Nainstalovala jsem si obchod play a prakticky vše z něj stažené je více méně nefunkční, ani mi už nefungují chytré hodinky :-(, jsou to jen hodinky, protože APK k nim stažená, nepustí vůbec nic. Navíc OP už bez kufru v telefonu nemám, jen mi to píše, že jsem v nějakém pracovním režimu.
    Je nějaká možnost, že bych se vyhnula obnovení do továrního nastavení? Nechci se mi zase celý den nastavovat nový telefon, který jsem si už vytunila a teď se Shelterem i pěkně po….. 🙁
    Chápu, že za blbost se platí, ale….
    Děkuji

    1. Proč instalujete všechny aplikace do Shelteru? K tomu není v žádném případě určený! Je urče jen pro izolaci vybraných aplikací např. Instagram, který sleduje celý obsah mobilu uživatele… Jedná se o sandbox s izolací, takže je samozřejmé, že hodinky nebudou s takovou aplikací komunikovat, když se nainstalovaná aplikace nachází v jiném prostoru. 😀 Shelter můžete z mobilu normálně odinstalovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*