Řešení ukončování aplikací a problém s oznámením zpráv

Vývoj akumulátorů nejen v mobilech je poměrně pomalý a stále tu nemáme žádnou převratnou technologii. Máme sice lepší výdrž a mnohonásobně rychlejší nabíjení, než tomu bylo kdysi, ale stále by to chtělo výdrž na jedno nabití výrazně lepší. Výrobci se to snaží řešit tím, že některé aplikace systém v mobilu/tabletu ukončuje automaticky. Někdy ukončuje aplikace, jejichž běh na pozadí vyžadujeme a chceme dostávat upozornění na nové zprávy. Naštěstí je možné automatickému ukončování aplikací zabránit.

Xiaomi/POCO/Redmi s HyperOS/MIUI:

 • HyperOS
  – Nejdříve spusťte problematickou aplikaci a vraťte se na úvodní obrazovky systému, dlouze podržte prst na ikoně problematické aplikace, vyberte informace o aplikaci (písmeno „i“), vypněte funkci „Pozastavit aktivitu aplikace, když se nepoužívá“, přejděte do „Oprávnění aplikace“ a dole vypněte znovu funkci „Pozastavit aktivitu při nepoužívání“. Ještě se vraťte zpět a v položce „Spořič baterie“ vyberte „Žádná omezení“.
  – Můžete ještě přejít do multitaskingu se spuštěnými aplikacemi, dlouze podržet prst na spuštěné problematické aplikaci a uzamknout ji tlačítkem se zámkem.
  – Ještě můžete povolit automatické spouštění aplikace na pozadí. Přejděte tedy do: Nastavení telefonu, Aplikace, Správa aplikací, Automatické spouštění a u dané aplikace spouštění povolte.
 • MIUI
  – Postup pro starší systém MIUI je dost podobný. Opět doporučuji jen vypnout funkce pro pozastavení aktivity při nepoužívání, vypnout spořič baterie, uzamknout ji v multitaskingu a povolit automatické spouštění.

Jak problém s uspáváním aplikací vyřešit?

Drtivá většina mobilů sice používá operační systém Android, ale výrobci si Android upravují vlastními nadstavbami. Mají některé funkce trochu jiné a jejich nastavení se nachází jinde. Níže najdete pár cest od vybraných výrobců. V novějších verzích se však funkce mohou nacházet jinde….

 • Realme/Oppo s Android 12/11:
  Dlouze klepnout na ikonu aplikace/Informace o aplikaci a v „Využití baterie“ vše povolit. Povolte také vše v „Oprávnění“.
 • Nokia a další s čistějším Androidem 13/12:
  První řešení: Dlouze klepněte na ikonu aplikace/Informace o aplikaci/Baterie a vyberte „Neomezeno“. Zkontrolujte i přístup k mobilním datům a Wi-Fi
  Druhé řešení: Přejděte do nastavení telefonu/Aplikace/Zobrazit všechny aplikace (jejich počet) a zde vyhledejte danou aplikaci a nastavte stejně, jako v prvním řešení
 • Vivo:
  Dlouze podržte prst na ikoně aplikace/O aplikaci/Baterie a vyberte „Neomezeno“.
 • HONOR:
  Přejděte do nastavení telefonu a do vyhledávacího pole napište „Optimalizace baterie“. Klepněte na „Není povoleno“ a zvolte „Všechny aplikace“. Teď najděte aplikaci Propojení s Windows, klepněte na ní a zakažte úsporu baterie u této aplikace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*