Nejpovedenější mobily za rok 2018, které jsem recenzoval (všechny cenové kategorie)

Rok 2018 nám do mobilního světa přinesl zajímavé novinky. Nejzajímavější jsou pochopitelně protáhlé displeje s eliminací rámečků, čtečky otisků prstů displeji, první blockchainový mobil a bylo toho i daleko více. V tomto roce jsem napsal celkem 36 recenzí a rukou mi přišlo tedy celkem dost mobilních telefonů, pár tabletů a dostalo se i na hodinky.

V tomto článku jsem si dovolil udělat výběr mobilních telefonů, které se mi za celý rok líbí nejvíce. Nebudu tady popisovat mobily, které jsem nikdy neměl v ruce, nebo jsem je měl na krátkodobé používání. V každé cenové kategorii jsem vybral z mého pohledu ty nejzajímavější kousky a dostalo se i na tlačítkový model.

Vlajkové modely

  • HTC U12+ zaujalo velkým protáhlým displejem bez výřezu, výbornými fotoaparáty, dech-beroucí rychlostí operačního systému a nadprůměrnými stereo reproduktory. Zmínit musím revoluční řešení tlakových/senzorových tlačítek na boku mobilu a mačkací funkci Edge Sense 2, kterou lze vyvolávat různé funkce.
  • Huawei Mate 20 Pro zaujal čtečkou otisků prstů v displeji, neuvěřitelně rychlým nabíjením a také reverzním nabíjením. Pochvalu si odnesl také za výborné fotoaparáty, krásný displej a 3D skenování obličeje.
  • Honor 10 je také velice zajímavým počinem. Prodává se ve svou paměťových variantách a s nižší 64 GB variantou jej lze sehnat za 9000 Kč. Měl bych jej tedy pravděpodobně zařadit do kategorie níže, ale ve vyšší variantě se prodává kolem 12 500 Kč. Zaujme slušným duálním fotoaparátem a líbivým designem.
HTC U12+
Huawei Mate 20 Pro

 

 

 

Mobily do 10 000 Kč

  • Nokia 7 Plus se na některých našich e-shopech již neprodává, protože ji zastupuje nová Nokia 7.1, ale stále ji můžete sehnat za krásnou cenu kolem 7 000 – 7 500 Kč. Zaujala především svým designem a výborným konstrukčním zpracováním. Velkým plusem jsou slušné fotoaparáty, výdrž na jedno nabití a také čistý a pravidelně aktualizovaný systém Android.
  • Huawei Nova 3i zaujal svým velkým 128 GB interním úložištěm a slušným výkonem. Fotoaparáty podávají slušný výkon a řadu lidí zaujme i líbivý design, dobrá výdrž na jedno nabití a obří displej s minimalizací rámečků.

 

 

 

Mobily od 3000 do 7000 Kč

Alcatel 5V
HTC Desire 12+
Nokia 3.1
Honor 7A

 

 

 

 

Tlačítkové mobily

V kategorii tlačítkových mobilů jasně vede „banánová“ Nokia 8110 4G. Nabízí originální konstrukci, Wi-Fi, podporu mobilních sítí LTE a také DualSIM.

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*