YouTube chce blokovat videa uživatelům s blokátory reklam

Již před rokem bylo vidět, že Googlu vadí blokování reklam na platformě YouTube. Společnost se právními kroky postarala o to, aby oblíbená mobilní aplikace YouTube Vanced skončila. Brzy se však objevilo několik alternativ a stále více lidí blokuje reklamu na počítači i mobilu. Poslední dva dny se na platformách Reddit a Telegram objevují screenshoty, že YouTube začíná testovat blokování přehrávání videí uživatelům blokátorů.

Dne 9. 10. 2023 začalo YouTube blokovat přehrávání videí uživatelům s blokátory reklam.

Screenshot od uživatele Redditu: Reddit_n_Me

V současné době se dle společnosti jedná o experiment s blokováním přehrávače videí. Tvrdí, že toto opatření bude použito dočasně a jen v extrémních případech. Nejedná se tedy o nic drastického a vždy je možné tyto ochrany snadno obejít. Ona je i velká otázka, zda si Google/YouTube těmito kroky spíše neškodí. Mnohem více se mluví o možnostech blokování reklam, a i běžní uživatelé se začínají zajímat třeba o novou aplikaci YouTube ReVanced pro Android. To samé platí o prohlížeči Brave a doplňcích pro blokování reklam.

„V extrémních případech, kdy diváci nadále používají blokátory reklam, bude přehrávání dočasně zakázáno. Vypnutí přehrávání bereme velmi vážně a vypneme ho pouze v případě, že diváci ignorují opakované žádosti o povolení reklam na YouTube,“ uvedla společnost.

Abychom v rámci tohoto experimentu zabránili narušení, mohou diváci používající blokátory reklam svůj blokátor reklam vypnout, povolit reklamy na YouTube nebo si předplatit službu YouTube Premium.“ uvedla společnost.

Zdroje: Reddit, bleepingcomputer.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*