Xiaomi hodinky s WearOS – psaní, oznámení a volání z hodinek

Chytré hodinky jsou skvělé v tom, že veškeré důležité konverzace z různých chatovacích aplikací můžete mít neustále na ruce. Rychle můžete na zprávu odepsat, prohlédnout si fotky, provádět hovory přes internet nebo poslat hlasovou zprávu. Xiaomi na náš trh přichází s novými hodinkami Xiaomi Watch 2 Pro se systémem WearOS, díky kterému se jedná aktuálně o nejchytřejší hodinky tohoto výrobce. V tomto článku jsem se podíval na to, jak v takových hodinkách používat e-maily, Telegram, Threema, Messenger, WhatsApp a další aplikace. Nechybí ani zmínka o tom, jak hodinkami telefonovat.

Reagování na oznámení

Hodinky umí přijímat jakákoliv oznámení z aplikací v mobilu. Přímo v hodinkách je můžete celé číst s diakritikou, emotikony, prohlédnout přijaté fotky a odepsat na ně. Výrobcem je předinstalována klávesnice GBoard s češtinou, emotikony, návrhy, zprávu v češtině nadiktovat nebo psát tahem. V případě e-mailů můžete zprávy označit jako přečtené, odstranit je a jinak používat.

Během mého testování jsem byl s příchodem všech oznámení velmi spokojený. Dostával jsem spolehlivě upozornění nejen na zprávy z různých aplikací, ale i upozornění na otevřené dveře v domácnosti a další.

E-maily

Chcete mít veškeré e-maily neustále na ruce? Pak si můžete do vašich hodinek nainstalovat nějakého e-mailového klienta. V Obchodě Play hodinek je ke stažení Microsoft Outlook a Gmail. Do těchto klientů můžete přihlásit i vlastní e-mailové schránky z jiných serverů. Já do hodinek neoficiální cestou však doinstaloval open-source klienta FairEmail. Je sice pro mobilní telefony, ale e-maily načte dobře, i když nemám u sebe mobil a jsem s hodinkami jen na Wi-Fi.

SMS zprávy a hovory

Na SMS Zprávy je možné také reagovat přímo v centru s oznámeními. Můžete si je celé přečíst, odepsat na ně a posílat třeba emotikony. Stačí mít v hodinkách jako výchozí aplikaci Google Zprávy, a to samé v hodinkách. Aplikace se propojí a budete mít k dispozici všechny SMS zprávy na ruce, psát nové a jinak s nimi pracovat.

Xiaomi Watch 2 Pro na trh míří i s funkcí eSIM. Pokud to váš mobilní operátor bude podporovat, budete moci psát SMS zprávy i bez nutnosti mít u sebe mobil. To samé bude platit i pro běžné hovory. Pokud eSIM verzi nemáte, příchozí hovory můžete přijímat, odmítnout je nebo odmítnout a poslat danému kontaktu přednastavenou odpověď ze seznamu. Mobil však musí být v dosahu mobilu. V aplikaci je i aplikace s kontakty, odkud můžete uskutečňovat nové hovory.

Telegram

Z Telegramu se stala sociální síť a je stále oblíbenější. Denně tato služba získává 2,5 milionů nových uživatelů, protože nabízí více soukromí a svobodu projevu. Tuto službu jsem musel mít i v chytrých hodinkách, což může být trochu složitější, protože verze aplikace pro všechny chytré hodinky oficiálně byla ukončena. To však neznamená, že by nebylo možné Telegram používat.

Do WearOS je možné nainstalovat z Obchodu Play klienta Weargram. Jedná se o jednoduchou aplikaci přizpůsobenou pro chytré hodinky. Musíte si ji za jednorázovou částku pořídit. Cena se pohybuje kolem 76 Kč, čímž podpoříte malého vývojáře. Stále je však ve vývoji a zatím neumí upozornění na nové zprávy nebo hovory. Psaní, emotikony, prohlížení přijatých fotek a hlasové zprávy umí.

HandyGram je další klient přizpůsobený pro chytré hodinky se systémem WearOS. Opět za ním stojí malý vývojář, je zcela zdarma, umí psaní, emotikony, prohlížení přijatých fotek a hlasové zprávy. Hovory a upozornění na nové zprávy bohužel zatím také neumí. Vývojář však údajně chystá velkou aktualizaci.

Úplně nejlepší je do hodinek neoficiálními cestami doinstalovat verzi Telegramu pro mobilní telefony. Tyto aplikace se snaží přizpůsobit menším displejům a během testování jsem z aplikace v hodinkách i telefonoval a dostával nová oznámení. Nainstalovat můžete oficiální Telegram klient, Nagram a já používám AyuGram. Po instalaci jen stačí zmenšit DPI displeje, přihlásit se a vrátit DPI zpět. Pak už jen nastavíte, aby se zpráva odesílala tlačítkem enter v klávesnici.

Nemůžete v aplikaci Telegram, AyuGram nebo Nagram najít tlačítko zpět? Je vlevo nahoře. Stačí klepnout prstem do rohu displeje. 😉

V případě chytrých hodinek je nutné stáhnout aplikaci s označením ARMV7A.

Threema

Jedná se o nejbezpečnější aplikaci pro šifrovanou a anonymní komunikaci. Do hodinek jsem nainstaloval verzi Threema Libre, která je odstřižená od Googlu a jiných velkých firem. Aplikace funguje velmi slušně, umí zprávy, hovory, prohlížeč přijaté fotky, odeslat fotku a upozorní na nové zprávy.

Nemůžete v aplikaci Threema najít tlačítko zpět? Stačí klepnout prstem do levého rohu displeje, kde se ukrývá tlačítko zpět. Stačí klepnout prstem do rohu mobilu. 😉

Facebook Messenger

Messenger pro chytré hodinky oficiálně také již není dostupný. Neoficiálními cestami můžete do hodinek nainstalovat oficiálního klienta. Jelikož nesnáším jakékoliv aplikace společnosti Meta, tak je nepoužívám. Kvůli testu jsem si založil nový účet, abych chod aplikací v hodinkách vyzkoušel. Nainstaloval jsem aplikaci Messenger ReVanved. Vychází z oficiálního Messengeru a vypadá stejně, ale nabízí více soukromí a je bez reklam. Aplikace umí běžet na pozadí, odepisovat je možné také, čte emotikony, přijaté fotky, umí hovory a upozorní na nové zprávy.

Nemůžete v aplikaci Messenger najít tlačítko zpět a odeslat? Stačí klepnout prstem do levého rohu displeje, kde se ukrývá tlačítko zpět. Tlačítko odeslat je pak vpravo dole. Můžete nastavit i odeslání zpeávy tlačítkem enter v klávesnici. 😉

V případě chytrých hodinek je nutné stáhnout aplikaci s označením ARMV7A.

WhatsApp

Opět se jedná o službu, kterou v lásce nemám, protože se nejedná o bezpečnou službu. Je také od společnosti Meta, ale v Obchodě Play v hodinkách se nachází oficiální aplikace. WhatsApp tedy můžete bez problémů používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*