S aplikacemi pro chytré hodinky bez ohledu na systém je to složité, protože vývojáři jim dle jejich tvrzení musí věnovat mnoho úsilí, ale nakonec je moc lidí nepoužívá. Poměrně dost aplikací tedy na různé platformy již skončilo, a to se bohužel týká i aplikace Telegram pro platformu WearOS. Co když ale chci Telegram mít na svém zápěstí neustále u sebe?

Pokud opravdu chcete Telegram v chytrých hodinkách, můžete sáhnout po aplikaci HandyGram. Šikovný vývojář na ní neustále pracuje a je určena primárně pro hodinky se systémem WearOS. Podařilo se mi ji však bez problémů zprovoznit i v hodinkách Huawei Watch 4 Pro se systémem HarmonyOS 3.1.

Jak aplikace funguje? Má nějaké problémy?

V hodinkách Huawei Watch 4 Pro mi aplikace funguje vlastně dobře, i když se zdálo, že fungovat nebude. Po prvotním spuštění totiž upozorní, že používáte AOSP verzi systému a spadne. Problém se mi podařilo napravit doinstalováním Bromite SystemWebView. Poté jsem ukončil veškeré běžící aplikace v multitaskingu (rychlý dvojitý stisk korunky) a HandyGram jsem znovu spustit. Upozornění na AOSP systém se bude objevovat stále, ale nyní můžete prstem přejít níže a vybrat, že máte kulaté hodinky. Na další problém s pády aplikace jsem narazil, když jsem třeba omylem otočil korunkou hodinek. Aplikace s její funkcí nepočítá, proto vzniká problém. Když jsem ji nevyužíval, aplikace netrpěla na pády.

Prostředí aplikace je vážně jednoduché, ale funguje dobře, a to i tlačítko zpět, nahrávání zvukových zpráv, psaní textu, prohlížení fotek a videí v konverzacích, umí číst emotikony a odesílat GIF animace. Škoda, že neumí provádět hovory, ale toho se nejspíš brzy dočkáme v chystané aktualizaci HandyGram v0.5.0. Můžete však narazit na to, že během psaní není vidět text, ale ve skutečnosti zprávu opravdu píšete. Pokud si psaní rozmyslíte a chcete přejít o krok zpět, učiníte tak klepnutím do místa vpravo nahoře. Tam se totiž skrývá tlačítko s funkcí zpět.

Nejedná se o plnohodnotný Telegram klient a pokud si chcete prohlížet různé kanály či vybrat nepoužívané kontakty, máte bohužel v současné verzi smůlu. K tomu však může posloužit aplikace Catogram, o které jsem ve svém starším článku již psal.

Jak postupovat během instalace do hodinek Huawei?

Níže budu popisovat návod pro hodinky Huawei s HarmonyOS. Fungoval mi v hodinkách Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS 3.1 (jádro Android 12). Instalace APK souboru je samozřejmě neoficiální cestou, ale je to jednoduché bezdrátově skrze notebook.

  • Po instalaci doporučuji hodinky restartovat
  • Nyní se můžete vrhnout do instalace Telegram klienta HandyGram. Stáhněte si tedy instalační APK soubor – stáhnout HandyGram
  • Připojte hodinky k mobilu i Wi-Fi a telefonu přes Bluetooth
  • Nainstalovanou aplikaci HandyGram spusťte a níže vyberte, že máte kulaté hodinky
  • Na další stránce prstem klepněte na odkaz „Get Started“
  • Vyčkejte, až se vygeneruje QR kód pro přihlášení
  • Ve svém mobilu spusťte aplikaci Telegram a vlevo nahoře přejděte do: Menu aplikace/Nastavení/Zařízení/Připojit zařízení a QR kód na displeji hodinek naskenujte
  • Pokud používáte dvoufázové přihlášení, budete vyzváni k zadání hesla
  • Dojde k přihlášení k vašemu účtu. Je možné, že se konverzace a kontakty nebudou prvotně načítat, ale stačí dvakrát stisknout korunku hodinek a zavřít všechny aplikace. Pak už jen aplikaci HandyGram znovu spusťte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*