WhatsApp můžete mít i v hodinkách Huawei s HarmonyOS

WhatsApp a Facebook Messenger v ČR používá obrovské množství lidí. Pochází od totožné společnosti Meta, takže s nějakým vysokým soukromím a zabezpečením konverzací počítat nelze. Lidé však tyto služby stále mají v oblibě. Aplikaci Facebook Messenger do hodinek Huawei s HarmonyOS jsem se již věnoval a čtenářem jsem byl kontaktován, zda by bylo možné v hodinkách zprovoznit i WhatsApp.

Podařilo se WhatsApp v hodinkách zprovoznit?

Co bych pro čtenáře neudělal, že? I když obě tyto služby kvůli bezpečnostním rizikům nesnáším, nainstaloval jsem si je a po letech vyzkoušel. Podařilo se mi WhatsApp zprovoznit v chytrých hodinkách Huawei Watch 4 Pro se systémem HarmonyOS 3.1. Bylo možné běžně chatovat, posílat emotikony, ale i provozovat běžné hlasové hovory přes internet.

Proč vlastně mít v hodinkách aplikaci WhatsApp?

Pokud hodinky Huawei máte, můžete přijímat oznámení z jakékoliv aplikace v mobilu do hodinek. V centru s oznámením si můžete celé zprávy přečíst i s diakritikou. Co ale když nemám mobil u sebe a chci si otevřít konverzaci s kamarádem a začít chatovat? To bez aplikací již možné není a v dnešní době se to i nabízí, protože hodinky podporují Wi-Fi a mobilní LTE sítě z eSIM.

Pokud chcete, můžete v hodinkách mít nainstalovanou aplikaci WhatsApp. To není možné oficiální cestou, ale neoficiální cesta je snadná a funguje dobře. Nevýhoda je jen ta, že nemůžete mít WhatsApp účet pod jedním číslem v mobilu a zároveň v chytrých hodinkách. V každém zařízení tedy musíte mít odlišné číslo. Kdybych WhatsApp používal, dal bych oblíbeným kontaktům číslo na mobil a číslo pro chytré hodinky, což by v případě Huawei Watch 4 Pro byla předplacená eSIM.

Kde aplikaci stáhnout a jak ji zprovoznit?

HarmonyOS využívá jádro systému Android, takže do něj lze neoficiálně nainstalovat Android aplikace. Můžete si tedy obstarat oficiální instalační soubor aplikace WhatsApp, ale já jsem si kvůli lepší personalizaci prostředí pro hodinky vybral neoficiální aplikaci WhatsApp Aero. Vychází z oficiálního APK souboru služby, ale má více funkcí pro upravení prostředí aplikace, umí posílat fotky ve vyšší kvalitě a další fajn funkce.

  • Doporučuji si tedy do vašeho mobilu stáhnout instalační APK soubor aplikace WhatsApp Aero. To je možné v tomto odkaze. Máte na stránce pro stažení otravné reklamy? Zablokovat je můžete třeba prohlížečem Brave. V krátkém videu níže je postup, jak APK soubor aplikace ze stránky stáhnout.

  • Do mobilu nainstalujte také mobilní aplikace WearOS Toolbox, díky které WhatsApp Aero bezdrátově nainstalujete do vašich hodinek.
  • Ve vašich Huawei hodinkách odemkněte vývojářský režim, zapněte bezdrátové ladění, připojte bezdrátově hodinky k mobilu a stažený APK soubor WhatsApp Aero do nich nainstalujte. Celému postupu, jak do hodinek instalovat Android aplikace jsem se věnoval v tomto odkaze.

Co je dobré po instalaci WhatsApp Aero nastavit?

Aplikace WhatsApp je vyvinuta především pro mobilní telefony. Na hodinkách tedy můžete být limitováni velikostí displeje, proto jsem zvolil právě neoficiální verzi WhatsApp Aero. Má dost možností personalizace a vypnutí některých prvků. Díky tomu se uvolnilo pole pro text, abych mohl do konverzací psát.

  • Psaní na displeji hodinek je otrava, ale i v Huawei hodinkách můžete používat diktování textu v češtině. Více informací v tomto odkaze.
  • Já to na svých hodinkách nepotřeboval, ale třeba budete kvůli nějakému nastavení chtít změnit DPI hodinek, čemuž jsem se věnoval v tomto odkaze.
  • Po úspěšné instalaci WhatsApp Aero spusťte a povolte potřebná oprávnění. Přihlaste se svým tel. číslem, ověřte ho a můžete začít WhastApp používat. Upozornění na případné regulace EU můžete malým křížkem zavřít.

  • V mém případě mělo pole zbytečné ikony pro překlad, díky kterým bylo nefunkční do okna prstem klepnout a začít odepisovat. Na hlavní obrazovce aplikace tedy klepněte na tlačítko + a následně na tlačítko válečku.
  • Zde si můžete nastavit vše dle svých potřeb, ale doporučuji přejít do „Conversation Entry…“ a vypnout funkci „Entry translate button“. Tím se z pole pro odepisování vypne ikona překladače a budete moci psát. Ještě zde můžete zůstat a otevřít možnost úplně nahoře „Conversation Entry style“ a vybrat styl prostředí „AERO Style“. Díky těmto možnostem budete mít více prostoru pro psaní, takže pole pro text bude funkční.
  • Na hlavní stránce aplikace je možné aktivovat i tmavé prostředí, které na OLED displeji hodinek vypadá orpavdu dobře. Po jeho aktivaci dojde k ukončení aplikace, což je běžné. Stačí ji znovu spustit a používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*